• Profil szkoły

Położenie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów położona jest przy ul. Sportowej 1, w sąsiedztwie stadionu i zabytkowej wieży ciśnień.

budynek szkoły

budynek klas IV -   VIII                                                       budynek klas 0 - III

Składa się z dwóch budynków. Pierwszy przeznaczony jest dla uczniów starszych z klas IV - VIII, w nim też mieści się gabinet dyrektora i sekretariat szkoły. Drugi dla dzieci młodszych z dwoma osobnymi wejściami. Wejście D to część budynku przeznaczona dla przedszkolaków i pierwszaków (wszystkie klasy pierwsze mają zajęcia na 1 zmianę). Wejście B to część dla klas 2, 3.

Do szkoły prowadzi oprócz szerokiego chodnika ścieżka rowerowa z bezpiecznym, oznakowanym światłami przejściem dla pieszych.

budynek szkoły  i przejście przez pasy grypy dzieci

Wyposażenie

Szkoła dysponuje salami dydaktycznymi wyposażonymi w rzutniki multimedialne i tablice interaktywne, wszystkie z dostępem do Internetu;  2 pracowniami komputerowymi: jedną dla klas 1-3, drugą dla klas 4-8, biblioteką. Do dyspozycji uczniów jest sala gimnastyczna, sala zabaw z basenem z piłeczkami i plac zabaw, miasteczko rowerowe oraz boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią trawiastą.

Kadra

Nad edukacją uczniów czuwa wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która zapewnia indywidualne i podmiotowe traktowanie każdego dziecka.

Zapewniamy wysoki poziom edukacji jako podstawę do dalszego kształcenia. Oferujemy fachową opiekę pedagogiczno- psychologiczną, logopedyczną, naukę pływania, duży wybór zajęć pozalekcyjnych, bezpłatne zajęcia reedukacyjne.

dzieci na basenie

Komunikacja z rodzicami - dziennik elektroniczny LIBRUS

Jesteśmy otwarci na potrzeby współczesnego rodzica i ucznia. Ważna jest dla nas komunikacja między rodzicami a szkołą zgodnie z potrzebami rodziców, czyli z wykorzystaniem nowych technologii. Rodzic dzięki dziennikowi internetowemu Librus dostaje dostęp 24h na dobę do wszystkich ważnych informacji na temat swojego dziecka, na temat jego postępów, ocen, jego frekwencji, planowanych prac klasowych, aktualnego planu lekcji oraz wszystkich informacji, które dotyczą życia szkoły.

Koła zainteresowań

Prowadzimy kółka, w których uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania: matematyczne, polonistyczne, sportowe, plastyczne, przyrodnicze, informatyczne, szachowe. Przy naszej szkole działa drużyna harcerska i zuchowa.

Organizujemy wyjazdy do teatru, filharmonii a także kilkudniowe krajowe i zagraniczne wycieczki oraz biwaki i zimowiska.

Dodatkowa pomoc

Uczniowie wymagający dodatkowej pomocy są objęci opieką logopedy, pedagoga i psychologa. Specjaliści prowadzą zajęcia rewalidacyjne z dziećmi specjalnej troski. Właśnie dla nich i ich rodzin działa przy naszej szkole Stowarzyszenie „Szansa”.

Świetlica i stołówka

Rano przed lekcjami i po zajęciach dydaktycznych uczniom naszej szkoły zapewniamy opiekę w świetlicy szkolnej, czynnej w godz. 6:30 – 16:00. Nasi uczniowie mogą korzystać z obiadów. (Catering firma Gastron).

Owoce, warzywa i soki, mleko i przetwory mleczne

Szkoła uczestniczy w programie, w ramach którego każde chętne dziecko z klas 1-5 otrzymuje mleko/przetwory mleczne, owoce oraz warzywa.

Owoce, warzywa i soki:

• jabłka(1 sztuka o masie netto co najmniej 150 g)
          • gruszki(1 sztuka o masie netto co najmniej 150 g)
          • śliwki(opakowanie jednostkowe o masie netto co najmniej 150 g)
          • truskawki(opakowanie jednostkowe o masie netto co najmniej 100 g)
          • marchew(opakowanie jednostkowe o masie netto co najmniej 90 g)
          • rzodkiewka(opakowanie jednostkowe o masie netto co najmniej 90 g)
          • papryka słodka(opakowanie jednostkowe o masie netto co najmniej 90 g)
          • pomidory(opakowanie jednostkowe o masie netto co najmniej 90 g i średnicy pomidora nie więcej niż 40 mm)
          • kalarepa(opakowanie jednostkowe o masie netto co najmniej 90 g)
          • soki owocowe(opakowanie jednostkowe soku o pojemności co najmniej 0,2 l)

Mleko i przetwory mleczne:

• mleko białe(opakowanie jednostkowe o pojemności co najmniej 0,25
          • jogurt naturalny(opakowanie jednostkowe o masie netto co najmniej 150 g)
          • kefir naturalny(opakowanie jednostkowe o masie netto co najmniej 150 g)
          • serek twarogowy(opakowanie jednostkowe o masie netto co najmniej 150 g)

Poidełka

Nie ma zdrowszego napoju dla dzieci niż woda. Zdroje są zamontowane na korytarzach w obu budynkach szkoły - wejście A, B i D. Dzieci mogą w dowolnym momencie ugasić pragnienie.

10 powodów, dla których wybór „Dwójki” jest strzałem w dziesiątkę!

1. Wykwalifikowana kadra i wysoki poziom nauczania;
          2. Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych;
          3. Szereg profesjonalnie przygotowanych imprez szkolnych;
          4. Atrakcyjne wyjazdy;
          5. Współpraca z ekspertami z różnych dziedzin;
          6. Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z trudnościami;
          7. Opieka pedagoga;
          8. Zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy;
          9. Atmosfera przyjazna dziecku;
          10. Sukcesy w konkursach i zawodach sportowych.

Nasz absolwent wie, umie, potrafi…

• potrafi zdobywać i wykorzystać wiedzę;
          • umie współdziałać w zespole;
          • zna język obcy.