Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Szarych Szeregów

 

Nawigacja

Zajęcia pozalekcyjne

 • XVIII Międzyszkolny Turniej Ekologiczny w SP3

   

  W dniu 16 maja 2018 r. byliśmy uczestnikami XVIII Międzyszkolnego Turnieju Ekologicznego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzeczu. Tegoroczne hasło turnieju: Segregacja odpadów i recykling.
          Naszą szkołę reprezentowali:
  Tymek Niewiadomski-3e, Bartek Bulak-3f, Bartek Myrda-3e.
   
  Stanęliśmy do wesołej rywalizacji ze szkołami: SP3, SP4, SP Kaława.
  Turniej odbywał się w miłej i przyjaznej atmosferze, organizatorzy zapewnili również poczęstunek.
            Rozwiązywaliśmy krzyżówkę, w której pojawiły się słowa: recykling, kompost, ekosystem, bioodpady. Segregowaliśmy śmieci, zastanawialiśmy się jak ograniczać domowe śmieci?
  Układaliśmy puzzle oraz wykonywaliśmy ekologiczny plakat.
  Niewielką ilością punktów przegraliśmy-zajmując 3 miejsce.
               Dziękujemy organizatorom za dyplomy i ciekawe nagrody. Mamy nadzieję, że turniej zwiększył naszą świadomość,  jak ważna jest dbałość o  środowisko.

  Sylwia Guzicka

   - Obrazek 1

   - Obrazek 2

   - Obrazek 3

   - Obrazek 4

   

                                                              

   

 • KONKURS ORTOGRAFICZNY

              16.05.2018 w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu odbył się etap powiatowy Konkursu Ortograficznego. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Naszą szkołę reprezentował  Kamil Taborowski z klasy VI B, który wcześniej zdobył tytuł Gminnego Mistrza Ortografii (Kaława – 10.05.18 ). I tym razem Kamil nie zawiódł – pokonał wszystkich uczestników zmagań, zajął I.miejsce i został Powiatowym Mistrzem Ortografii.

                                                                                                                                                                  Beata Bełz

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4

   

 •  Półfinały Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Turnieju BRD

     16 maja 2018 roku w naszej szkole odbyły sie Półfinały Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zdobylismy 8 miejsce wśród 16 drużyn. 2 miejsce w kartegorii indywidualnej wygrał Jakub Kowalski - Gratulujemy!!!

 • PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKIEGO ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD
  17.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKIEGO ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD.

 • III” Przerwa na czytanie” w SP-2 w Międzyrzeczu

             11 maja w godz. 11.30 do 12.00 na sza szkoła zamieniła się w olbrzymią oazę czytelniczą. Zajęliśmy każdy wolny, przytulny kąt w szkole oraz różne atrakcyjne miejsca na boisku szkolnym. Wszyscy chętni sięgnęli po książki. Nawet ci, którzy nie potrafią czytać(dzieci z grup przedszkolnych) z uwagą słuchali czytanych przez nauczyciela bajek. Wśród dzieci pojawili się też pracownicy szkoły, którzy z chęcią włączyli się do akcji. W sumie było nas 563 osoby. Z niecierpliwością czekamy na kolejną taką akcję. Zapraszaszamy do obejrzenia naszej fotogalerii w albumie fotograficznym.

   

 •                             "Matematyczne łamigłówki"

                                    

   

             Dnia 15 maja 2018 r. odbył się  Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I - III szkół podstawowych w Kaławie.

   

           Uczniowie  startowali w grze matematycznej. Na polach gry znajdowały się kolorowe figury geometryczne, które skrywały  łamigłówki matematyczne, wymagające skupienia uwagi, szybkości , koncentracji, a przede wszystkim wszechstronnej znajomości matematyki na różnych płaszczyznach.

          

           W zawodach uczestniczyły drużyny ze szkół podstawowych z Międzyrzecza i z Kaławy.

   

           Kuba z  klasy II a rzucał kostką i wspierał wiedzą, a drużyna w składzie: Aleksander  z klasy III e  i Nikodem z klasy III f  odpowiadali na matematyczne zagadki.

   

   

           Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce

   

  Naszym  mistrzom matematyki gratulujemy sukcesu!

   

                                                                                                                        opiekun Anna Matyjaszczyk

   

   

   - Obrazek 1  - Obrazek 2

   

   

 • II Szkolny Turniej Szachowy
   
           W piątek 11 maja 2018 r. w auli naszej szkoły 24 uczniów klas III uczestniczyło w II Szkolnym Turnieju Szachowym. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim, każdy z zawodników rozegrał 7 piętnastominutowych partii.  Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymywał jeden punkt, za remis pół punktu a doobór par przeciwników w kolejnych rundach zależał od wyników uzyskanych w poprzednich. Pary dobierane były spośród tych uczestników, którzy dotychczas zdobyli jednakową liczbę punktów.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy dotarcia do szkolnego finału, wysokiego poziomu oraz uczciwego współzawodnictwa.
                                               - Obrazek 1
        Naszą szkołę i miasto w DRUŻYNOWYM TURNIEJU „EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”, który odbędzie się 7 czerwca 2018 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze będą reprezentowały następujace zespoły:
   
  Zespół I
  1. Kipigroch Marcin
  2. Humeniuk Tymon
  3. Niewiadosmki Tymoteusz
  4. Tomysek Kalina


  Zespół II

  5. Korościk Oliwier
  6. Ebert Aleksander
  7. Kozłowski Igor
  8. Wiśniewska Maria

   

   
 • Tak obchodzilismy dzisiaj Świeto Patrona Szkoły

 • Dzień PATRONA SZKOŁY
  27.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień PATRONA SZKOŁY.

 • Finał wojewódzki Kinder+Sport 2018

  w mini siatkówce chłopców


  21.04.2018 w Nowej Soli odbył się finał wojewódzki Kinder + Sport.
  UKS Orliki Międzyrzecz reprezentowały 2 zespoły „dwójek”, które wywalczyły awans do Mistrzostw Polski.

  I miejsce:

  Marcel Mucha, Piotr Grobelny, Alan Stachowiak
   

  II miejsce:

   Szymon Matuszewski, Adam Jankowski, Tymon Humeniuk


  Tegoroczny 24 finał Mistrzostw Polski zostanie rozegrany w dniach 6-8 lipca w Zabrzu.

  Mirosława Szanda, Anna Grobelna

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3

 • Konkurs „SZARE SZEREGI” organizowany przez IPN w Szczecinie

        20.04.2018r sześcioro uczniów z klas siódmych: Zofia Szeremet, Inga Grabska, Jakub Kowalski („Blond Batalion”), Gabriela Staszewska, Agata Osadnik oraz Jakub Ratkiewicz („Karasie”)wzięło udział w konkursie IPN o tematyce związanej z II wojną światową ze szczególnym uwzględnieniem Szarych Szeregów. Podczas rywalizacji zmierzyliśmy się z 54 innymi drużynami z województw zachodnio-pomorskiego i lubuskiego.  Wypadliśmy na ich tle bardzo dobrze. Na 144 możliwe pkt „Blond Batalion” zdobył 120 (co dało nam 7 lokatę), a Karasie 111 punktów. „Blond Batalion” przez większość turnieju utrzymywał się na podium, a nasza druga drużyna również dzielnie walczyła o czołowe lokaty. Turniej należał do trudnych i wymagał ogromnego przygotowania. Jako uczestnicy musieliśmy opanować  bardzo wiele wiadomości a do dyspozycji mieliśmy dużą ilość ciekawych materiałów udostępnionych i przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie. Razem z naszą opiekunką p. Anią Kulig omawialiśmy zagadnienia turniejowe dot. m.in biografii Stanisława Broniewskiego ps. „Orsza” czy Aleksandra Kamińskiego, historii kobiet na wojnie (np. Ireny Sendler, Elżbiety Zawadzkiej ps. „Zo” Krystyny Skarbek) oraz o kultury i sztuki pod okupacją. Dzięki bardzo ciekawym materiałom mogliśmy zapoznać się z sylwetkami wielu aktorów m.in. Marii Malickiej, Adolfa Dymszy, Eugeniusza Bodo czy poznać wiele wojennych piosenek czy filmów. Musieliśmy zmierzyć się także z historią Szarych Szeregów. Okazało się fascynującą przygodą, tym bardziej, że korzystaliśmy m. in z pamiętników Rudego, Alka czy Zośki a także ich przyjaciół. Jesteśmy z siebie dumni z naszego rezultatu a w szczególności ze zdobytej wiedzy.

  Zofia Szeremet „ Blond Batalion”

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4 - Obrazek 5   - Obrazek 6  - Obrazek 7  - Obrazek 8  - Obrazek 9  - Obrazek 10

   

   

 •  

                       „NASZA NIEPODLEGŁA,  BIAŁO-CZERWONA”

            Pod tym hasłem 17  kwietnia 2018 r. odbył się  w naszej szkole Międzyszkolny Turniej klas I – III „Po rozum do głowy ‘’

           2018 rok jest szczególnie ważny dla nas Polaków. 100 lat temu nasza ojczyzna po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. I właśnie temu wydarzeniu poświęcony był tegoroczny turniej.

  W turnieju uczestniczyły  trzyosobowe  zespoły: ze  Szkoły  Podstawowej  z   Kaławy, ze  Szkoły  Podstawowej nr 2,  Szkoły Podstawowej  nr 3,

  W komisji zasiedli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy p. Remigiusz Lorenz, p. H. Wojciechowska z Biblioteki Miejskiej , p. Iwona Wróblak   reprezentująca Media Międzyrzecz oraz p. Anna Kmieciak z-a dyrektora szkoły.

  Turniej rozpoczęto prezentacją multimedialną, która wspaniale przybliżyła ważne wydarzenia, które miały miejsce 100 lat temu.

           Zawodnicy układali puzzle, wybrali się w matematyczną podróż po Polsce. Wykazali się znajomością historii powstania państwa polskiego. Odwiedzili województwa, określali kierunki na mapie. Rozwiązali trudną krzyżówkę. Rozpoznawali miasta naszego kraju, rozwiązując  rebusy. Wykazali się czujnością ortograficzną. Układali domino z nazwami polskich rzek.

            Uczniowie, biorący udział w turnieju, wykazali się dużą wiedzą, bystrością umysłów, operatywnością oraz umiejętnością współpracy w zespole.

   

           Najlepiej wypadła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas wspólnej imprezy współdziałali i bawili się razem zawodnicy, ich opiekunowie i spontaniczni kibice. Na zakończenie   tańczyły dziewczynki i chłopcy z grupy rytmiczno-tanecznej „ Rytmix ”. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

            

                                                                                                                                     Organizatorki 

  Katarzyna Adamska Rej

  Sylwia Guzicka

  Anna Matyjaszczyk

  Ewa Nestorowska

   

   - Obrazek 1

 • Turniej "Po Rozum do Głowy"
  17.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej "Po Rozum do Głowy".

 •  

  Międzyszkolny Turniej „Mali Mistrzowie” dla klas I-III

   - Obrazek 1

  11 kwietnia 2018r. odbył się Międzyszkolny Turniej „Mali Mistrzowie” dla klas I-III, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Międzyrzeczu. W turnieju brały udział dziewięcioosobowe drużyny z czterech szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Adamirowicz, Filip Ćmikiewicz, Michał Urbanowicz, Urszula Malinowska, Oskar Kuras, Jakub Kopyściański, Piotr Grobelny, Patryk Sawicki  i Alan Stachowiak. NASZA DRUŻYNA ZDOBYŁA I MIEJSCE. Gratulujemy smiley

  Joanna Łuka

   - Obrazek 2  - Obrazek 3

   - Obrazek 4  - Obrazek 5

   

 •  

   

   

   W konkursie pożarniczym 1 miejsce zajął Jakub Ratkiewicz.

  GRATULUJEMY!!!

   - Obrazek 1

   2 miejsce w konkursie pożarniczy zajął Jakub Baraniecki.

  GRATULUJEMY!!!!

    - Obrazek 2

 •  

          Choć 13 kwietnia przypadł w tym roku w piątek, dla uczniów klas 7a i 7b wcale nie był pechowy. Przeciwnie-okazał się dniem pełnym wrażeń. Wszystko za sprawą wyprawy do Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego, podczas której towarzyszyły nam panie Anna Kulig i Kamila Kogut.

        Wizyta rozpoczęła się prezentacją multimedialną oraz prelekcją na temat „Drogi do Niepodległości”. Mieliśmy okazję poznać wiele historycznych ciekawostek, związanych z okolicznościami utraty przez Polskę niepodległości ale przede wszystkim przypomnieć sobie ile wysiłku kosztowało jej odzyskanie. Po skończonym pokazie przewodnicy oprowadzili nas po salach muzealnych, prezentując eksponaty  i przybliżając interesujące fakty na ich temat. Mogliśmy zapoznać się m.in. z najnowszą aranżacją poświęconą sarmackiemu obrzędowi pogrzebowemu. W pamięć szczególnie zapadła nam ekspozycja ukazująca dzieje mieszkańców Międzyrzecza od średniowiecza do czasów powojennych.

              Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem zamku wzniesionego w XIV wieku za panowania Kazimierza Wielkiego. Pracownik muzeum opowiedział nam o znaczeniu budowli dla Międzyrzecza. Mieliśmy także okazję wejść na zamkową wieżę, by stamtąd oglądać panoramę naszego miasta.

         Dziękujemy Dyrektorowi Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego Panu Andrzejowi Kirmielowi oraz pracownikom Muzeum za umożliwienie i przeprowadzenie tej niezapomnianej lekcji historii, uwrażliwiającej nas na wszystkie wydarzenia związane z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

   - Obrazek 1

   

 • Z wizytą w Muzeum
  16.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Z wizytą w Muzeum.

 •    Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

  w  Ruchu Drogowym

        10 kwietnia 2018 roku odbyły się u nas Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowane przez Gminę Międzyrzecz i Pana Burmistrza Remigiusza Lorenza przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Międzyrzeczu. W Turnieju uczestniczyło 6 szkół podstawowych - Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzyrzeczu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzyrzeczu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzeczu, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa w Bukowcu i Szkoła Podstawowa w Kaławie. Turniej składał się z 4 części - teoretycznej (test wiedzy), toru przeszkód, miasteczka ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Do etapu powiatowego awansowały: na 1. miejscu Szkoła Podstawowa nr 2, na 2. miejscu Szkoła Podstawowa w Bukowcu i na 3. miejscu Szkoła Podstawowa nr 4.                                                                                                Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

                                                      - Obrazek 1                                             

 • BRD
  10.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii BRD.

 • KINDER+SPORT

  turniej eliminacyjny w mini piłce siatkowej


         W eliminacjach do mistrzostw województwa lubuskiego w mini piłce siatkowej, które odbyły się 17 marca w Gubinie, „Orliki” Międzyrzecz reprezentowały  3 zespoły „dwójek” chłopców.

  W turnieju brały udział 22 zespoły.

  „Orliki” I w składzie:

  Piotr Grobelny, Marcel Mucha i Alan Stachowiak  -

  zajęli I miejsce w turnieju, awansując bezpośrednio do finału wojewódzkiego.

  „Orliki” II w składzie:

  Adam Jankowski, Szymon Matuszewski i Tymon Humeniuk

  zajęli III miejsce w turnieju, kwalifikując się w ten sposób do turnieju barażowego o wejście do finału wojewódzkiego.

  „Orliki” III – Wojciech Adamirowicz, Błażej Tarkowski, Kacper Myślicki zakończyli turniej na IV miejscu w grupie.
   - Obrazek 1  - Obrazek 2

strona: