Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Szarych Szeregów

 

Nawigacja

 •  

  "Głos Międzyrzecza i Skwierzyny" ogłasza konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów 

  Znalezione obrazy dla zapytania pióro

  "Co zmieniłbym w mojej miejscowości?"

   

   

  Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w literackim konkursie organizowanym przez redakcję "Głosu Międzyrzecza i Skwierzyny". To jedyna taka okazja, aby zaprezentować innym swój literacki talent i zabłysnąć na stronach tygodnika. 


  Zadaniem konkursowym jest napisanie pracy w dowolnej formie literackiej na temat: ”Co zmieniłbym w mojej miejscowości?”. Praca musi być samodzielna, zachęcamy do kreatywności i wykorzystania własnej wyobraźni. Prezentowane w pracach wizje młodych uczestników konkursu mogą stać się niezwykle cenną wskazówką i inspiracją do dalszego działania dla lokalnych władz. 


  Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-VI oraz szkoły gimnazjalne. Teksty należy dostarczyć do 15 maja 2015r. do godz.10.00 na adres dorota.lipnicka@press.pl albo przynieść bezpośrednio do siedziby redakcji Międzyrzecz ul. Świerczewskiego 11/11a. Do pracy należy dołączyć następujące informacje: imię, nazwisko, szkoła, klasa, telefon kontaktowy. Teksty powinny mieć objętość do trzech stron znormalizowanego maszynopisu (format A4, 1800 znaków na stronie, czcionka TimesNewRoman12)


  Wyniki ogłoszone będą na początku czerwca. Z każdej grupy wyłonionych zostanie trzech laureatów. Prace laureatów zostaną opublikowane na łamach tygodnika, dodatkowo otrzymają oni ciekawe nagrody rzeczowe. Oprócz trzech głównych laureatów, komisja zastrzega sobie prawo przyznania wyróżnień.

 •  

   Konkurs ekologiczno-przyrodniczy

  Ogólnopolski konkurs ekologiczno-przyrodniczy został przeprowadzony w dniu 29.04.2015 r. ,  godz. 8.00 - 9.00, w sali B - 31

   

   

   

 • Święto Patrona Szkoły

  28.04.2015r.

   

   

  Trzydzieści siedem lat temu, 28.kwietnia 1978 r. Kurator Oświaty i Wychowania w Gorzowie Wlkp. nadał naszej szkole za osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej imię Szarych Szeregów. Dzisiaj 28 kwietnia 2015r. świętowalismy ten dzień.

   

   

   

   

 • Sukces Jakuba Ratkiewicza – mistrza  wiedzy pożarniczej!

  Nasi uczniowie, co roku uczestniczą w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

  W tym roku etap gminny odbył się 13 kwietnia w Urzędzie Miasta w Międzyrzeczu. Do konkursu przystąpili: Kowalsi Jakub z klasy IV a, Ratkiewicz Jakub także z klasy IV a oraz Szymon Walaszek uczeń klasy VIc. Po eliminacjach gminnych do powiatowego etapu zakwalifikowano Jakuba Ratkiewicza i Szymona Walaszka.

  17 kwietnia w budynku Starostwa Powiatowego odbył się  powiatowy etap tego konkursu. Jakub zajął w nim I miejsce a Szymon uplasował się na III miejscu. Niestety tylko zdobywcy dwóch pierwszych  miejsc dostali nominację do wojewódzkiego etapu konkursu wiedzy pożarniczej. Tym sposobem Jakub Ratkiewicz przystąpił do eliminacji wojewódzkich wraz z 72 innymi uczniami. W  części pisemnej w której zdobył 27 punktów (na możliwych 40) zajął 7 miejsce, co niestety nie nominowało go do kolejnej części (ustnej) konkursu.

   

   

  Jesteśmy dumni i gratulujemy Kubie jego wiedzy pożarniczej!

           Opiekunka reprezentacji SP-2 w konkursie H. Barczewska

   

   

 •  

    Światowy Dzień Ziemi

  22 kwietnia

  Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2015 r. poświęcone były promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej.

     22 kwietnia każdego roku obchodzimy Święto Ziemi. W tym dniu ludzie na całym świecie zastanawiają się w jaki sposób chronić i szanować naszą planetę - Ziemię.
       Uczniowie naszej szkoły z zerówek i klas I,II,III wzięli udział w przedstawieniu przygotowanym przez I C i Koło Recytatorskie.- Akcja rozgrywała się w lesie. Przyszedł tam człowiek,  po to aby wyrzucić śmieci. Jednak nie zgodziły się na to mieszkające tam zwierzęta oraz uczniowie oglądający spektakl.
  W czasie przedstawienia dzieci uczyły się nie tylko tego, w jaki sposób dbać o czystość - mali artyści zachęcili obecnych do wspólnego śpiewania piosenek oraz ekologicznego tańca Moja planeta.
  Następnie aktorzy przebrani za kwiaty wygłosili Apel ,aby nie niszczyć roślin i dbać o zwierzęta. Uczniowie , w odpowiedzi, przekazali karmę dla zwierząt ze schroniska.
       Święto Ziemi to nie jedyny dzień , w którym dzieci z naszej szkoły dbają o Ziemię. - Uczniowie przez miesiąc przygotowali prace plastyczne , fotograficzne i literackie dotyczące ochrony przyrody.
        Obchody Święta Ziemi w naszej szkole były wesołe i kolorowe !Dzieci bawiąc się i pracując uczyły się ,jak być odpowiedzialnym za nasz wspólny Dom - Ziemię.

     Organizatorzy:
       Ewa Dyszewska, Beata Kwiatkowska

     Oprawa plastyczna:
      Zofia Kasprowicz

   

   

   

 • Harcerze! Przyszła wiosna – czas wziąć się za porządki.

  16.kwietnia harcerze naszego szczepu (2 DH „Iskry”, 22 DH „Krzesiwo”,12 MDSH „Ogień)  wyruszyli na wycieczkę rowerową do pobliskiej miejscowości – Święty Wojciech. Tam czekał na nich p. Stanisław Cap – właściciel wypożyczalni kajaków, który zaproponował harcerzom prace przy porządkowaniu brzegów Obry. Śmieci, które zalegały w przybrzeżnych krzakach nie brakowało. Zdarzały się nielegalne wysypiska śmieci i worki ze śmieciami, które przeleżały całą zimę tuż przy brzegu rzeki.

  Worki w tempie przyspieszonym zostały zapełnione, a my z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wróciliśmy do Międzyrzecza.

    Z wiosennym  Czuwaj !

             Komendantka Szczepu „Płomienie” ZHP

           phm. Hanna Barczewska

   

   

   

 • WYNIKI REKRUTACJI

   

   

 • Dni otwartych koszar  - 10.04.2015r.

    W piątek 10.04. harcerze naszego szczepu zostali zaproszeni na spotkanie z żołnierzami 17 WBZ. Na wycieczkę wybrali się harcerze 22 DH „Krzesiwo” oraz harcerki 2DH „Iskry” Tego dnia w jednostce wojskowej były dni otwartych koszar.

  Mogliśmy przyjrzeć się z bliska Rosomakom, quadom, wozom sanitarnym i  strażackim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się symulatory jazdy , które pokazywały jak prowadzone są  samochody w stanie nietrzeźwości. Można też było „postrzelać”  z karabinów i pistoletów. Wszyscy chcieli skorzystać też ze zjazdów na linie  tzw. zjazdów tyrolskich. Po tych wszystkich atrakcjach udaliśmy się na wojskową grochówkę – pycha!!!

     Dziękujemy za zaproszenie i… tyle emocji

                Harcerze Szczepu ZHP „Płomienie”

   

   

   

 • Ogólnopolski Konkurs Mój Las rozstrzygnięty

   

           Liga Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa są organizatorami ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem Mój Las. W bieżącym roku szkolnym odbyła się już XXVIII edycja tego konkursu. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Tegoroczny temat pracy konkursowej dla II kategorii wiekowej, czyli dla uczniów klas IV – VI brzmiał „Co wiem o pracy leśnika?”.

          8 kwietnia w Gorzowie odbyło się podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Zarządu Głównego LOP oraz przedstawiciele nadleśnictwa. Wśród nagrodzonych w etapie wojewódzkim konkursu były także uczennice naszej szkoły, które wykazały się dużą wiedzą dotyczącą ekosystemu lasu. Na szczeblu wojewódzkim II miejsce zajęła uczennica klasy IVa Jagoda Zamorska, której opiekunem była p. Beata Bartkowiak, natomiast miejsce III zajęła uczennica klasy VId Zuzanna Tyborska, której opiekunem była p. Edyta Denisewicz.

          Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

   

   

 • Miejska Droga Krzyżowa z udziałem harcerzy – 27.03.2015r.

         W Wielki Piątek w Międzyrzeczu odbyła się Miejska droga Krzyżowa z udziałem mieszkańców. Nie zabrakło w niej również naszych harcerzy, którzy przez kilka stacji nieśli krzyż, zaznaczając tym samym obecność chrześcijańską jak też społeczną w Międzyrzeczu. Podczas mszy, która odbyła się po Drodze Krzyżowej, ogłoszono zbiórkę pieniędzy  na budowę harcerskiej (IX) stacji Kalwarii Rokitniańskiej. Zebrano 654, 63zł. Zebrane pieniądze przekazano inicjatorom  akcji tj. harcerzom ze Związku Drużyn w Skwierzynie.

  Bardzo dziękujemy wszystkim za ofiarność i okazane serce.


             Z harcerskim pozdrowieniem: Czuwaj !

         Komendantka Szczepu ZHP „Płomienie”

           phm. H.Barczewska

   

   

   

   

 • Laureaci z SP 2

  Podsumowanie konkursów przedmiotowych

   

        26  marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursów  Przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych  województwa lubuskiego w roku szkolnym 2014/2015.

       W uroczystości uczestniczyli: Pani Bogna Ferensztajn– Lubuski Kurator Oświaty, przedstawiciel wojewody lubuskiego i starosty zielonogórskiego, dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych oraz  najlepsi uczniowie – laureaci konkursów.

      Wśród najlepszych uczniów  województwa byli także nasi uczniowie.

      Laureatami konkursu przedmiotowego z historii byli: Kornalia Kręciszewska z kl. VI C i Hubert Kubiszewski z kl. V B- opiekun p. Urszula Wasielewska-Łabuza. Z przyrody najlepszym w całym województwie okazał się Wiktor Bralczyk z kl. VI B- uczeń p. Beaty Bartkowiak.

     Z rąk Pani Kurator  uczniowie otrzymali zaświadczenia z tytułem laureata konkursu przedmiotowego, upominki rzeczowe oraz nagrody książkowe. Pani Kurator podziękowała również nauczycielom, którzy w szczególny sposób angażują się w pracę z uczniem zdolnym.    

   

  Nasi laureaci i Lubuski Kurator Oświaty Pani Bogna Ferensztajn

   

  Kornelia Kręciszewska i Hubert Kubiszewski wśród laureatów z historii

   

  Wiktor Bralczyk – pierwszy wśród najlepszych z przyrody

 • Uczniowie SP 2 w Autobusie Energetycznym

       25 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły w ramach programu edukacyjnego odwiedzili Autobus Energetyczny- ogólnodostępną wystawę z funkcjami praktycznego laboratorium, w którym przedstawione były nowoczesne, energooszczędne rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej.

         Obecni na pokładzie eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A odpowiadali na pytania uczniów związane z oszczędzaniem energii i wody, wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz gospodarowaniem odpadami.

        W autobusie/ mobilnym centrum informacyjno-edukacyjnym uczniowie zobaczyli modele, makiety, tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Niektóre urządzenia naszym uczniom były znane z własnych gospodarstw domowych: panele solarne, rekuperacja czy  oświetlenie energooszczędne.

   

   


   

 • Misterium
  
  
  Pragnę serdecznie zaprosić na misterium pasyjne do Kęszycy Leśnej,
  które odbędzie się w najbliższą niedzielę. Rozpoczęcie mszą św o
  godz. 18 00, misterium o godz. 19 30. Jest to jedno z niewielu misteriów w
  naszym województwie w oprawie teatru. Jak wyglądały minione misteria
  można zobaczć na www. ziemia miedzyrzecka, wpisać w googlach, you tube -
  misterium Kęszyca Leśna - serdecznie zapraszam - ks. Jacek.

   

   

   

 • Kiermasz wielkanocny

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych świetlica szkolna  organizuje kiermasz wielkanocny, na którym sprzedawane będą ozdoby świąteczne. Kiermasz rozpoczyna  się dn.23.03.2015r.

  przy świetlicy w budynku D2. Ruszamy  na dużej przerwie.

   Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły oraz ich rodziców.

   

   

         Iwona Maculewicz i M.Czerwińska - Sienkowska 

 • Rajd wiosenny „Wojciechowym szlakiem” w Pszczewie 21.03.2015r.

  W sobotę 21.03. przyszła do nas długo wyczekiwana wiosna. Zuchy, harcerki oraz harcerze naszego szczepu powitali ją, tradycyjnym już, Rajdem Wiosennym w Pszczewie.

  Po raz kolejny uczestnicy mieli okazję poznać uroki wiosennego  Pszczewa i okolic. Trasa rajdu wiodła malowniczymi drogami wokół jeziora. Do wykonania było 6 zaskakujących zadań, z którymi wszyscy świetnie sobie poradzili. Zwyciężyli harcerze  22 DH „Krzesiwo” pod opieką p. Kamili Szudry. Brawo chłopaki !!!

  W czasie, gdy harcerze wędrowali swoimi drogami, zuchy wykonywały z ekologicznych materiałów Marzannę. Potem wyruszyły na wędrówkę. Na trasie zuchowej znalazły się tablice opisujące mijane tereny i zwierzęta oraz rośliny wokół rosnące. Trochę trzeba było się natrudzić, aby to wszystko zapamiętać. Zuchy 22 GZ „Wesołe Płomyki” pod opieką dh. H. Barczewskiej i przywództwem J. Wożniaka, który wzorowo poprowadził swoje zuchy jako patrolowy,  zajęły III miejsce w ogólnej klasyfikacji. Gratulujemy!!!

  Po powrocie z tras wszyscy uczestniczyli w symbolicznym paleniu Marzann. Potem odbył się apel podsumowujący rajd wraz z wręczeniem nagród i dyplomów. Trochę zmęczeni, ale na pewno dotlenieni wróciliśmy do Międzyrzecza. 

   


                 Dziękujemy, do zobaczenia za rok!

  Czuwaj!  phm. H.Barczewska