Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Szarych Szeregów

 

Nawigacja

 •  


  UWAGA  RODZICE!

  ZAPISY

  do oddziału przedszkolnego (zerówka) i klasy pierwszej

  na rok szkolny 2015/2016


  Zapisy prowadzi i bliższych informacji udziela sekrtariat szkoły

  tel. (95) 741 24 77

   

  Składanie dokumentów

  10 – 23 marca 2015r.

 • Wyniki konkursu plastycznego  "W królestwie Pani Zimy"

   

  I miejsce - Nikola Lekler I b
  II miejsce - Oliwia Pregdyś II c
  III miejsce - Patrycja Rapacka I f

  wyróżnienia:
  Natalia Matracka II a
  Natalia Kowalczyk II a

   

  Rozdanie nagród: 9.03.2015 r. (poniedziałek) w świetlicy D2 godz. 10.35. ( po trzeciej lekcji)

 •  DRZWI OTWARTE

   

     4.03.2015r.  godz.17.00 

   

   

   

   

   


 •  

         Z inicjatywy Komisji Europejskiej 10 lutego 2015 roku już po raz jedenasty obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji w całej Europie oraz wielu krajach pozaeuropejskich organizowane są rozmaite inicjatywy związane z bezpieczeństwem dzieci w Internecie.

          Chcielibyśmy aby nasza szkoła w roku 2015 włączyła się tak jak w latach poprzednich w obchody DBI. Chcemy podjąć szereg działań obejmując akcją całą szkołę tak, aby dotrzeć z informacją do każdego ucznia, zmusić go do refleksji nad postępowaniem swoim i kolegów.

          Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku będzie przeprowadzony w naszej szkole w terminie 9-13 luty 2014r.

          W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu zostały realizowane następujące działania: 

  • przygotowanie gazetki ścienne dotyczące DBI oraz Ochrony Danych Osobowych, 
  • przygotowanie  wystawy w holu szkoły dotyczącą DBI,
  • nauczyciele wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze dotyczące bezpieczeństwa w sieci, 
  • na zajęciach komputerowych odbyły się lekcje dotyczące DBI,
  • na zajęciach świetlicowych wykonane zostały prace plastyczne,


   

   

   


   

 • 31.01.2015

  Siorba 2015

  31.01.2015r na scenie Międzyrzeckiego Domu Kultury odbył się VI Festiwal Piosenki Harcerskiej „Siorba”.

  W tym roku uczestniczyło w nim 16 ( w sumie 191 wokalistów) zespołów reprezentujących  środowiska zuchowe i harcerskie z terenu Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Festiwal został objęty patronatem :

  -Komendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP hm. Artura Dolińskiego

  - Starosty Międzyrzeckiego p. Grzegorza Gabryelskiego 

  - Burmistrza Międzyrzecza p. Remigiusza Lorenza

   

   

  Harcerze przygotowali  swój repertuar w trzech kategoriach :piosenka turystyczna, harcerska i …ludowa, a zuchy miały swoją kategorię po prostu …zuchową.

      

  Imprezę  rozpoczęła druhna komendantka Hufca Międzyrzecz ZHP phm. Maria Sobczak – Siuta oraz p. Alicja Jankowska (w imieniu dyrektora MOK-u),  które dały sygnał do wspólnego siorbnięcia,  a tym samym  oficjalnie otworzyły festiwal .

  No i poszły w ruch gitary, dzwonki, "bum, bum rurki" perkusje i wiele licznych instrumentów, których dźwięki długo  rozbrzmiewały  na scenie. Zabawa była przednia, wykonawcom nie brakowało pomysłów na realizację pomysłów scenicznych . Bogaty repertuar oraz niezwykle wysoki poziom artystyczny tegorocznych zmagań sprawił, że jury miało bardzo ciężkie zadanie...

  Po długiej wymianie spostrzeżeń , uwag  i wrażeń przyznano :

  -w  kategorii piosenka harcerska

  • Złotą Siorbę -  12 DSH „Ogień” z Międzyrzecza
  • Srebrną Siorbę - -9 DH „Zodiak” ze Strzelec  Krajeńskich
  • Brązową Siorbę – 1 DH „Sokół” z Przytocznej

            - w kategorii piosenka turystyczna

  •  Złotą Siorbę -  65 DSH „Warta” ze Skwierzyny
  • Srebrną Siorbę  -2 DH „Iskry” z Międzyrzecza
  • Brązową Siorbę – Reprezentacja Związku Drużyn ze Zbąszynka

  Zuchy wyśpiewały sobie „Siorbusie” i tak;

  •  Złotego Siorbusia  otrzymała  9 GZ „Leśne Pogotowie” ze Skwierzyny ,
  • Srebrnego Siorbusia  zabrały  zuchy z 22 GZ „Wesołe Płomyki ” z Międzyrzecza 
  • Brązowy  Siorbuś przypadł  9 GZ „Leśne ludki” z Pszczewa.

   

   

   

  Symboliczne Siorby i Siorbusie zostały wzbogacone  nagrodami – instrumentami muzycznymi bądź akustycznymi , które ufundowali: 

  - Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu

  - Urząd Miasta w Międzyrzeczu

  - GBS oddział w Międzyrzeczu

  - Międzyrzecki Ośrodek Kultury

  - Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP

  - Hufiec Międzyrzecz ZHP im. Zawiszaków

   

    Bardzo dużo emocji wywołała kategoria – piosenka ludowa.  Podczas prezentacji  tej kategorii na scenie zaroiło się od chust ,wianków, kwiatów i  rekwizytów . Nie zabrakło nawet … zwierząt . Jednak bezkonkurencyjną okazała się 1 DH „Wicina”z Witnicy, której same dobre godziny będzie odmierzał pamiątkowy zegar w łowickie wzory. Dodatkowo nominację na Festiwal „Spotkanie z folklorem”, który odbędzie się w pobliskich Pieskach otrzymał zespół 12. DSH „Ogień” z Międzyrzecza oraz 9.DH „Płomyki” z Trzemeszna. Wszyscy uczestnicy tej kategorii  otrzymali pamiątkowe, śpiewające, gliniane ptaszki .

     

  Były też nagrody specjalne ufundowane przez indywidualnych sponsorów. Nagrodę Dowódcy 17 WBZ gen. bryg. Andrzeja Kuśnierka wręczył st. chor. sztab. Maciej Skrzek . Nagrodą tą jest wizyta w Izbie Pamięci 17 WBK oraz zajęcia na ściance wspinaczkowej, w jednostce wojskowej. Otrzymali ją harcerze 9 DH „Płomyki” z Trzemeszna. Kolejną nagrodę dyrektora Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu p. Joanna  Obrębska – Spychała  przekazała DW „Błyskawica” z Międzyrzecza. Ci sami harcerze zaskarbili sobie sympatię p. Andrzeja Chmielewskiego , który ofiarował harcerzom książki własnego autorstwa. Nagrodę kolejnych sponsorów p. Renaty i Andrzeja Luftman – właścicieli sklepu „Świat Dziecka” otrzymali za debiut harcerze z DH „Piorun” z Brójec. Podobnie jak w ubiegłych latach swoją nagrodę ufundował p. Waldemar Kozielewski . Była to gitara, która stała się własnością 12 DSH „Ogień” z Międzyrzecza. Nagrodę specjalną otrzymali też harcerze 22 DH „Krzesiwo” , którzy jako jedyna męska drużyna zostali dostrzeżeni przez p. wicedyrektor Izabelę Banaszak, która w imieniu dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu p. Katarzyny Dymel wręczyła im nagrodę. Był też upominek indywidualny za piękny śpiew, Kamili Darmograj który urzekł całą widownię. Nagrodę tę  ufundowała p. Krystyna Pawłowska – kustosz Biblioteki Miejskiej w Międzyrzeczu .

   

  więcej zdjęć >>

  Tradycją „Siorby” jest wybór jednej, najbardziej rozśpiewanej, medialnej, drużyny , która otrzymuje nominację na kolejną emisję harcerskiego festiwalu. W tym roku Rada Artystyczna wybrała 12 DSH „Ogień” z Międzyrzecza. Oni to w przyszłym roku wystąpią na festiwalu jako Gwiazda.

  Dziękując  organizatorom, sponsorom , wykonawcom i  widzom za wspólną zabawę oraz harcerskie święto, żegnam się harcerskim (tym razem śpiewnym )

            Czuwaj !!!

            Komendantka Szczepu ZHP „Płomienie”

     phm. H. Barczewska

 • SP2 – MISTRZAMI POWIATU

  W MINI PIŁCE RĘCZNEJ


   

              15 stycznia 2015 roku odbyły się w Przytocznej Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej chłopców. W zawodach brały udział reprezentacje szkół z Templewa, Trzciela, Przytocznej, SP 3 Międzyrzecz i z SP 2 Międzyrzecz. Chłopcy z naszej szkoły nie przegrali żadnego meczu podczas całego turnieju i zajęli I miejsce, awansując do dalszego etapu rozgrywek.

             Drużynę naszej szkoły reprezentowali: Szymkowiak Mateusz, Galiński Piotr, Leśkiewicz Oskar, Kita Adam, Smus Amadeusz, Chwirot Adrian, Madyda Łukasz, Zając Kacper, Góral Jędrzej, Zimniewicz Bartosz, Bańko Oskar.
   

  Mirosława Szanda, Anna Grobelna

     

   


   


   

 • Powiatowe Mistrzostwa Drużyn Szachowych
   

          Reprezentacja szachistów z naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Mistrzostwach Drużyn Szachowych. 14 stycznia 2015 roku  w Skwierzynie spotkały się drużyny ze szkól podstawowych z całego powiatu. W skład naszej drużyny weszli:  Kornelia Kręciszewska, Patryk Radziszewski, Hubert Kubiszewski, Kacper Burczak.  Po zaciekłej walce nasza drużyna zajęła I miejsce.

  Opiekun: Łukasz Krawczyk

    

    
   

 • Konkurs plastyczny dla klas I - III

  "W królestwie Pani Zimy"

  Świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczny dla klas I - III pod hasłem: W królestwie Pani Zimy.
  Wystarczy wykonać pracę w formacie A4 dowolną techniką i dostarczyć ją do świetlicy D2. Pracę należy na odwrocie podpisać imieniem, nazwiskiem i klasą. Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone. Na prace czekamy do końca stycznia.

  Zapraszamy!

   

 • Widowisko jasełkowe wg Wandy Chotomskiej

  w wykonaniu uczniów naszej szkoły

  więcej>>

  Zdjęcia  >>

  Video-fragmenty widowiska >>

   


   


   


   

 • Harcerze zagrali z WOŚP

  W niedzielę 11.01.2015r. harcerki 2 Drużyny Harcerskiej „Iskry”: Nikola Rybczyńska i Wiktoria Pihan  dołączyły do 120 tysięcy wolontariuszy w całym kraju, aby uczestniczyć w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  Jurka Owsiaka. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczona na  podniesienie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

   

  Mimo niesprzyjającej aury pogodowej,  dziewczęta pod opieką  komendantki szczepu   wyruszyły o godz. 10.00 na ulice Międzyrzecza.  Pieniądze  zbierały z  przerwą obiadową do godz. 16.00. Nikola zebrała 303, 85 zł. a Wiktoria 393,46zł. W sumie harcerze wsparli orkiestrę kwotą 697,31zł.

  Się ma Jurek, harcerze Szczepu „Płomienie” ZHP deklarują swoje uczestnictwo w orkiestrze także w przyszłym roku. Czuwaj!

           Komendantka Szczepu „Płomienie” ZHP

         phm. H. Barczewska 

   

   

   

 • Wigilia w Szczepie ZHP „Płomienie”


   

          18 grudnia w godzinach popołudniowych spotkali się członkowie naszego szczepu,  aby wspólnie cieszyć się nadchodzącymi świętami. Były zuchy czyli 2 GZ „Słoneczna Gromada” z dh. Heleną Pacułą i opiekunem  dh. Barbarą Furede oraz 22 GZ „Wesołe Płomyki z dh. Ewą Kozińską i dh Agnieszką Zimowską. Na Wigilię Szczepową przybyły także harcerki  czyli  2 DH „Iskry” z drużynową dh. Agnieszką Maik i opiekunem dh. Hanną Barczewską oraz harcerze z 22 DH „Krzesiwo” z druhem drużynowym Adrianem Portałą oraz najliczniejsza drużyna naszego szczepu (absolwenci SP-2) czyli 12 DSH „Ogień” z drużynową Simoną Szudra i opiekunem dh Marią Sobczak – Siutą, która przybyła na imprezę także w roli Komendantki Hufca Międzyrzecz ZHP im. Zawiszaków.

          Spotkanie rozpoczęła kolęda „Pójdźmy wszyscy” i gawęda druha Adriana o Betlejemskim Świetle Pokoju. Na naszą wigilię zaprosiliśmy p. dyrektor Katarzynę Dymel, która wszystkim złożyła życzenia harcerskich przygód i miłych świąt. Potem były życzenia drużynowych  i dzielenie się drużyn i gromad chlebem w kształcie lilijki harcerskiej. Po wspólnym kolędowaniu był symboliczny posiłek – pierogi z kapustą i grzybami oraz barszczyk.  Nie obyło się bez „upominku”- pierniczka harcerskiego przygotowanego przez harcerki z 2 DH „Iskry”, który miał zawisnąć na choince. Jako zadanie należało zrobić zdjęcie i przesłać je do dh Agnieszki.

         Pożegnaliśmy się tradycyjnym harcerskim kręgiem z przekazaniem iskierki przyjaźni i pokoju, zgodnie z tegorocznym przesłaniem BŚP „Pokój jest w nas”.

         Po wigilii szczepowej na druhnę Jagodę Kałuską czekała dodatkowa niespodzianka, prezent przygotowany przez drużynową12 DSH „Ogień”dh Simonę Szudrę  – Przyrzeczenie Harcerskie.

      Jagoda po przejściu kolejnych punktów Prawa Harcerskiego w towarzystwie płonących pochodni i przyjaciół z drużyny dotarła na miejsce Przyrzeczenia , gdzie czekali rodzice i dziadkowie. Tam wypowiedziała tekst roty i radośnie została powitana jako pełnoprawny członek ZHP przez najwytrwalszych harcerzy naszego szczepu. Witaj Jagodo wśród nas!
   

  Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj

  Komendantka Szczepu ZHP „Płomienie”

  Phm. Hanna Barczewska

   

    

  Pozostałe zdjęcia


      

 •  

  Podziękowania

         Tradycją naszej szkoły stał się Jarmark Bożonarodzeniowy.  Jak co roku, i tym razem było barwnie, gwarno i bardzo świątecznie. Kramiki przepełnione były pierniczkami, różnymi ozdobami, orzeszkami i  kartkami świątecznymi.


  Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za ogromne zaangażowanie, Uczniom i Wychowawcom za piękne występy, które wprowadziły nas świąteczny klimat.

  Dziękujemy za pomoc służbom: Policji, Straży Pożarnej, Grupie Ratowniczej Pana Mirosława Janza. Dziękujemy za patronat medialny Gazecie Lubuskiej>> i Społecznościowemu Portalowi Ziemi Międzyrzeckiej>> oraz za oprawę artystyczną teatrowi ognia Bombastic.

  Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznego Jarmarku i już teraz zapraszamy za rok.  

   

  Dyrekcja SP 2

 •  

  XVIII MIKOŁAJKOWY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ

  MINISIATKÓWKI CHŁOPCÓW

  W MUROWANEJ GOŚLINIE


   

         W dniu 13.12.2014 r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orliki” działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu uczestniczyli w XVIII Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Chłopców. W turnieju wzięło udział 35 zespołów z różnych zakątków Polski: Drawska Pomorskiego, Mosiny, Sulechowa, Murowanej Gośliny, Międzyrzecza, Wałcza, Łodzi, Turka. Mecze rozgrywane były w dwóch salach gimnastycznych, w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki” – kl. IV, „trójki” – kl. V, „czwórki” – kl. VI, systemem „każdy z każdym” w grupach na czas. Szkołę Podstawową nr 2 w Międzyrzeczu reprezentowali: w kategorii „dwójek”- Fabian Nowak, Kuba Ratkiewicz, Hubert Jaworski, Dominik Kania, Dominik Dobkiewicz, w kategorii „trójek” – Kuba Antys, Michał Balcerzak, Bartosz Zimniewicz, w „czwórkach” – Adam Kita, Adrian Chwirot, Mateusz Lizoń, Piotr Galiński, Kacper Wołoszka.

  Wyniki końcowe:

  klasy IV – 12 i 16 miejsce,

  klasy V – 9 miejsce,

  klasy VI – 6 miejsce.

         Turniej w Murowanej Goślinie obfitował w wiele sportowych emocji, pozwolił naszym młodym siatkarzom zdobyć doświadczenie i umiejętności potrzebne do dalszych zmagań sportowych.

         Udział UKS „Orliki” w turnieju został dofinansowany z dotacji Gminy Międzyrzecz dotyczącej wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.                                                                           

  Opiekun zespołów – Mirosława Szanda

    

   


   

 • Akcja „Podziel się Mikołajkiem”

  05.11.14-10.12.14

   

           Akcja jest piękną tradycją naszej szkoły. Polega ona na tym ,że  uczniowie  dzielą się swoimi słodkościami z tymi spośród siebie ,którzy nie mogą liczyć na  świąteczne upominki w domach. Dzięki dzieciom i ich rodzicom mogliśmy przygotować  paczuszki dla 21 uczniów naszej szkoły. W ich imieniu serdecznie dziękujemy wszystkim ,którzy włączyli się  do akcji.     Samorząd Uczniowski
   

  Lista uczniów udzielających się:
   

  Lp.

  Nazwisko i imię ucznia

  Klasa

  1

  Jasiówka Amelia

  3a

  2

  Rozwadowska Emilia

  4b

  3

  Pyrska Sandra

  3a

  4

  Kania Bartek

  2d

  5

  Kania Dominik

  4b

  6

  Zubko Natalia

  5b

  7

  Środa Karolina

  3d

  8

  Majewski  Marcin

  3a

  9

  Rogala Sylwia

  3a

  10

  Lizoń Sebastian

  2b

  11

  Domaszewicz Kacper

  6a

  12

  Story Sylwia

  2b

  13

  Myślicki Kacper

  1c

  14

  Baranek Julia

  2b

  15

  Baranek Natalia

  5a

  16

  Balcerzak Michał

  5c

  17

  Chmielewski Kamil

  5b

  18

  Stasiak Weronika

  1f

  19

  Woźniak Jeremi

  3a

  20

  Pycia Weronika

  3a

  21

  Przyrodzki Kamil

  1c

  22

  Mięsko Fabian

  1c

  23

  Krawczyk Alan

  1c

  24

  Krawczyk Karol

  3d

  25

  Tryba Kacper

  3d

  26

  Trawiński Kacper

  1b

  27

  Pawluczyk Karol

  1b

  28

  Piechocka Wiktoria

  1c

  29

  Kutry Bartosz

  5d

  30

  Grabska Inga

  4d

  31

  Pyrcz Szymon

  5a

  32

  Zieniewicz Bartosz

  5a

  33

  Jeryś Kaja

  5a

  34

  Lis Zuzanna

  5a

  35

  Pawłowska Katarzyna

  5a

  36

  Węcławik Jakub

  3a

  37

  Oniszczuk Ola

  1c

  38

  Bełz Hanna

  2a

  39

  Krawczyk Alan

  1c

  40

  Krawczyk Konrad

  3d

  41

  Blicharz Nikola

  1e

  42

  Dąbrowska Dominika

  1e

  43

  Konieczna Zofia

  1e

  44

  Szlachtycz Aleksandra

  1e

  45

  Nowak Wiktor

  5a


   

 • Konsultacje z nauczycielami - klasy IV- VI

        17.12.2014 r.  (środa), godz. 17.00 – 19.00

  Nauczyciel

  Przedmiot

  Sala

  Baczyk Katarzyna

  Język angielski

  B -12

  Banaszak Izabela

  Język polski

  Sekretariat

  Bartkowiak Beata

  Przyroda

  A -12

  Baryła Aldona

  Język niemiecki

  A-3

  Baryła Roman

  Muzyka, zajęcia komputerowe, technika

  A-16

  Bełz Beata

  Język polski

  A-28

  Berk – Liberkowska Izabella

  Język niemiecki

  A-2

  Błażkiewicz Jacek

  Wychowanie fizyczne/religia

  nieobecny

  Błochowicz Grażyna

  Zajęcia komputerowe

  D-13

  Bojarek Beata

  Religia

  Świetlica B-1

  Chmielewska Katarzyna

  Matematyka

  A-17

  Denisewicz Edyta

  Przyroda

  nieobecna

  Dymel Katarzyna

  Zajęcia komputerowe

  Gabinet dyrektora

  Flisikowska Teresa

  Religia

  Pokój nauczycielski

  Furede Barbara

  Logopedia

  D-2a

  Grobelna Anna

  Wychowanie fizyczne

  Pokój nauczycielski

  Juszczak Agnieszka

  Język angielski

  A-1

  Kmieciak Anna

  Matematyka

  Sekretariat

  Knych Anita

  Język polski

  A-11

  Koban Dariusz

  Wychowanie fizyczne

  Sala gimnastyczna

  Krawczyk Łukasz

  Matematyka, zajęcia komputerowe

  B-13

  Lutostańska- Dembowy Marta

  Matematyka

  A-13

  Mucha Aleksandra

  Pedagog

  A-21

  Sobczak-Siuta Maria

  Muzyka

  Pokój nauczycielski

  Wasilewska- Łabuza Urszula

  Historia

  A-22

  Szanda Mirosława

  Wychowanie fizyczne

  Sala gimnastyczna

  Szeremet Malgorzata

  Język polski

  A-27

  Kasprowicz Zofia

  Plastyka

  nieobecna

   

  Nauczyciele nieobecni- konsultacje ustalane indywidualnie.

 • Mikołaj w muzeum


   

          07 grudnia 2014r Samorząd Uczniowski wystąpił z programem  artystycznym dla uczniów naszej szkoły podczas Mikołaja zorganizowanego przez Stowarzyszenie Św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu.  Uroczyste spotkanie  miło swój początek na mszy św. o godz. 12.oo w kościele św.Jana. Następnie w mikołajowym korowodzie  przeszliśmy do restauracji Piastowskiej, gdzie 41 uczniów z SP2 zostało poczęstowanych  domowym obiadem. W muzeum czekało na nich wiele atrakcji. Jedną z nich były świąteczne wiersze i wesołe pastorałki śpiewane i grane przez kolegów i koleżanki  z Samorządu Uczniowskiego. Potem każde z zaproszonych dzieci otrzymało pokaźną   paczkę z rąk św. Mikołaja. Występ samorządu spotkał się z dużą aprobatą. W podziękowaniu każdy „samorządnik” otrzymał słodką niespodziankę. My ze swej strony serdecznie dziękujemy panu Tomkowi Zimniewiczowi, bez którego  nie byłoby występu.

  Opiekunki SU: Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc

    

    

   

   

 • Koncert edukacyjny Zespołu Muzyki Dawnej Antiquo More

  dla międzyrzeckich przedszkoli

      11 grudnia 2014r. na scenie Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Zespół Muzyki Dawnej Antiquo More przedstawił bajkę muzyczną "Magiczny Pył". Na widowni zasiadły 5 i 6 latki z międzyrzeckich przedszkoli. Ich zadaniem było wysłuchanie i uważne obejrzenie przedstawienia. Teraz każdy widz może wziąć udział w konkursie plstycznym "Muzyka dawna oczami dziecka" organizowanym już po raz trzeci przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki Dawnej Antiquo More.  Wspaniałe nagrody już czekają!

  Napisali o nas>>

   

   

   

  więcej zdjęć>> 

 •  

  Konkurs plastyczny

  Mały Samorząd Uczniowski ogłasza Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Wykonane prace przekazujemy od 8.12. do 15.12. wychowawcom lub do sali B 21.

  Zapraszamy do udziału w konkursie. Najpiękniejsze kartki zostaną nagrodzone.

  MSU

  wyniki konkursu>>

 • Akcja GÓRA GROSZA 2014

  Mały Samorząd i Samorząd Uczniowski zaprasił uczniów, rodziców i pracowników naszej Szkoły do udziału w akcji Góra Grosza, której celem  jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

  Akcja trwa do  5 grudnia 2014 roku.   

  Liczymy, że i w tym roku wspólnie uda nam się usypać ogromną Górę Grosza!
  Po raz piętnasty akcji patronuje Minister Edukacji Narodowej.

  
   
 • 
  

  „Niemiecki na wesoło” z Deutsch Wagen Tour

           27 listopada 2014r. nasza szkoła uczestniczyła  w długo oczekiwanym projekcie „Deutsch Wagen Tour”. Z niecierpliwością czekaliśmy na kolorowy samochód, w którym przyjechały duże i barwne pomoce dydaktyczne do nauki języka niemieckiego. W warsztatach uczestniczyły klasy: IV D i VC. Przygotowaliśmy wcześniej prace projektowe oraz piosenkę o zwierzętach i zaprezentowaliśmy je  na początku warsztatów. Pani Patrycja, która prowadziła zajęcia, wprowadziła nas w świat języka niemieckiego trochę inaczej niż zwykle. Były zabawy, gry, animacje językowe, dużo ruchu i konkurencje sportowe. Współpracowaliśmy w parach i grupach, pogłębiając naszą wiedzę z języka obcego. Zajęcia były bardzo ciekawe i pomysłowe, z dużą dawką śmiechu, a przy tym odrobiną hałasu. Emocje brały górę. Super bawiliśmy się podczas zabaw: w zamianę miejsc, naśladowanie zwierząt, układanie puzzli, przekazywanie piłki na różne sposoby itp. Największą frajdę klasie IVD sprawiła zabawa w zoo z kolorową płachtą. Klasa VC ochoczo podbijała balony, rysując na nich części ciała swoich kolegów. Łączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Dużo słów znaliśmy, niektóre utrwaliliśmy, ale poznaliśmy też nowe. Najlepiej zapamiętuje się je właśnie podczas zabawy. Naprawdę miło spędziliśmy czas. Szkoda, że upłynął tak szybko. Dostaliśmy upominki i pomoce dydaktyczne do nauki języka niemieckiego, a najciekawsze prace projektowe zostały docenione i nagrodzone. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Był to dzień pełen wrażeń. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak ciekawym projekcie.

                      Aldona Baryła


   

  więcej >>

     

    

  pozostałe zdjęcia

   

strona: