Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Szarych Szeregów

 

Nawigacja

Zajęcia pozalekcyjne

 • Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018
  24.06.2018

          Zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Był to rok pełen sukcesów małych i dużych, ale wszystkich tak samo ważnych. Pożegnaliśmy też dwie klasy trzecie i dwie klasy szóste. Rozstania zawsze są trudne, ale my nie zapomnimy o naszyc uczniach i będziemy ciepło o nich myśleć. Wszystkim gratulujemy tegorocznych osiągnięć i dziękujemy za to, że jesteście z nami. Udanych wakacji!

 • 18.06.2018

  PODSUMOWANIE  XXVII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU

  „KANGUR MATEMATYCZNY 2018”

   - Obrazek 1

  Kangur Matematyczny” to międzynarodowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie,  a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).
  Formuła konkursu integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie. 

   - Obrazek 2     

   - Obrazek 3     

   - Obrazek 4    

  W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło ponad 370 tys. uczniów, a w naszym regionie (Gorzów Wlkp.,  Międzyrzecz, Słubice, Strzelce Krajeńskie i Sulęcin) do konkursu przystąpiło 4206 uczniów. Tytułu Laureata nie przyznano, natomiast 45 uczniów uzyskało wynik bardzo dobry. Wśród wspaniałej „45” znalazła się także uczennica naszej szkoły Olga Grabska, która dziś odebrała nagrodę podczas Uroczystego Podsumowania XXVII Konkursu „Kangur Matematyczny” w Gorzowie Wielkopolskim. Dyplom Uznania za wkład wniesiony w organizacje i upowszechnianie idei KANGURA otrzymała również p. Anna Matyjaszczyk – szkolny Koordynator Konkursu.

  Regionalny Komitet Organizacyjny Konkursu "Kangur Matematyczny" ogłosił następujące wyniki:

   

                 

  Lp.

  Imię i nazwisko

  punkty

  Klasa

  Tytuł

  Kategoria

  1

  Karol Adamirowicz

  60,00

  I a

  wyróżnienie

  Żaczek

  2

  Jakub Kopyściański

  55,00

  II a

  wyróżnienie

  Żaczek

  3

  Nikodem Zwierzyk

  71,25

  III f

  wyróżnienie

  Maluch

  4

  Olga Grabska

  108,75

  IV

  wynik bardzo dobry

  Maluch

  5

  Marta Tyborska

  92,50

  IV

  wyróżnienie

  Maluch

  6

  Franciszek Frelichowski

  84,75

  IV

  wyróżnienie

  Maluch

  7

  Ebert Patryk

  87,50

  V

  wyróżnienie

  Beniamin

  8

  Natalia Kowalczyk

  85,50

  V

  wyróżnienie

  Beniamin

  9

  Agata Jędrych

  93,75

  VI

  wyróżnienie

  Beniamin

  10

  Jakub Baraniecki

  100,00

  VII

  wyróżnienie

  Kadet

  11

  Inga Grabska

  96,75

  VII

  wyróżnienie

  Kadet

  12

  Jakub Kowalski

  88,75

  VII

  wyróżnienie

  Kadet

  13

  Dorota Adamirowicz

  81,25

  VII

  wyróżnienie

  Kadet

   

   

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom  i życzymy sukcesów w kolejnej edycji KANGURA.

   

   

   

 • LĘBORK - Komputronik CUP 2018

       W dniach 9-10.06.2018 r odbył się w Lęborku VI Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców - Komputronik CUP 2018. W turnieju „dwójek” chłopców brały udział 24 zespoły z klubów: Trefl Gdańsk, Wilki Chwaszczyno, Libero Łebień, SPS Lębork, Suchanik Gdańsk, Jasieniak Gdańsk, Kaemka Starogard Gdański, Bzura Ozorków, MKS Gryf Szczecinek oraz Orliki Międzyrzecz. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy eliminacyjne gdzie rozgrywki toczyły się systemem „ każdy z każdym” Ten sam system obowiązywał także w rundzie finałowej gdzie wyłoniono najlepsze drużyny.

          Turniej wygrał zespół I z Ozorkowa. II miejsce zajęły Orliki Międzyrzecz I w składzie: Marcel Mucha i Piotr Grobelny. Na III miejscu znalazł się I zespół Trefla Gdańsk. Orliki II w składzie Szymon Matuszewski, Adam Jankowski i Tymon Humeniuk wywalczyli V miejsce, a Orliki III w składzie: Wojciech Adamirowicz i Alan Stachowiak zakończyli turniej na XIV miejscu.Gościem specjalnym podczas zakończenia turnieju był zawodnik Plus Ligi z Trefla Gdańsk Fabian Majcherski.

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4  - Obrazek 5  - Obrazek 6

 • Biesiada Rodzinna
  08.06.2018

      8 czerwca znów zrobiło się u nas radośnie i kolorowo, a to za sprawą kolejnej już Biesiady Rodzinnej, która rozpoczęła się punktualnie o 16.00. Szkolny plac wypełnił się wesołą muzyką, stoiskami z rozmaitościami i tętniącymi dobrym humorem gośćmi. Do wspólnej zabawy zaprosili Pani Dyrektor Katarzyna Dymel oraz Pan Burmistrz Remigiusz Lorenz. A bawić można było się naprawdę doskonale, podziwiając występy naszych uczniów, którzy zaprezentowali swoje niezwykłe zdolności w konkursie „Mam Talent”. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy, którym zajął się sam Pan Burmistrz. Niesamowite efekty można było uwiecznić dzięki fotobudce. Na głodnych czekały pyszności z grilla, świeże pajdki ze smalcem i ogórkiem małosolnym, ochładzające lody i wata cukrowa. O 17.00 zrobiło się natomiast jeszcze bardziej kolorowo, kiedy w patriotycznym akcencie wypuściliśmy 100 biało-czerwonych balonów wprost do nieba. Jesteśmy ciekawi, czy udało się je komuś odnaleźć. U nas szczęśliwców z pewnością nie brakowało – loteria fantowa wielu osobom przysporzyła moc radości. Najbardziej zaś tego dnia zależało nam na szczęściu naszej Mai i jej oddaliśmy nasze serca. Wszystkim dziękujemy za przybycie i wsparcie, bez Waszej pomocy nic by się nie udało! Do zobaczenia za rok!

 • Biesiada Rodzinna 08.06.2018r.
  08.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Biesiada Rodzinna 08.06.2018r..

 • Turniej Szachowy w Zielonej Górze

   

         7 czerwca  2018 roku  Kalinka, Tymin, Tymoteusz i Marcin  brali udział w Drużynowym Turnieju Szachowym Edukacja przez Szachy w Szkole. Turniej został rozegrany w Sali Kolumnowej w Zielonej Górze.  Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Nasi uczniowie zajęli w turnieju 4 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej 3 miejsce wywalczył Tymon. Serdecznie gratulujemy!!!!. 

   - Obrazek 1  

   - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4  - Obrazek 5

   - Obrazek 6  - Obrazek 7  - Obrazek 8  - Obrazek 9

 •  

   - Obrazek 1

   

  Janek w konkursie przedmiotowym z języka niemieckiego na etapie wojewódzkim zdobył 85%, tak niewiele brakowało, by stanął na podium.

  W Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Olimpus” zajął 4 miejsce w Polsce

  i otrzymał tytuł laureata.

  Janek otrzymał również Tytuł Laureata za zajęcia III miejsca w ogólnopolskim konkursie "Panda" z języka niemieckiego!

  Gratulujemy!

 • 05.06.2018
   Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 
  "Młodzież Zapobiega Pożarom"
  w grupie klas 7 szkoly podstawowej 
  i gimnazjum
  .
   Jakub Ratkiewicz - Etap Gminny - 1 miejsce. 
  Etap Powiatowy - 1 miejsce. Etap Wojewódzki -2 miejsce. 
  Etap Krajowy - 8 miejsce .
   W etapie Krajowym udział wzięło ponad 90 osób
   w 3 kategoriach wiekowych.

  Gratulujemy!

 • 04.06.2018

  Laureaci przedmiotowych konkursów

       W poniedziałek 04.06.2018 r. w Gorzowie Wlkp. miało miejsce podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego. Do zawodów I stopnia (szkolnych) przystąpiło aż 10112 uczniów, a do zawodów II stopnia (rejonowych) zakwalifikowanych zostało 1926. W finałach III stopnia (wojewódzkich) brało udział 226 uczniów, z których 88 uzyskało tytuł laureata konkursu. 

     Zaświadczenia z tytułem laureata przedmiotowego konkursu z matematyki otrzymali z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy uczniowie naszej szkoły Inga Grabska oraz Jakub Baraniecki.

  Spośród 88 nagrodzonych osób, podwójny tytuł laureata otrzymało zaledwie dwoje uczniów. Tym bardziej jesteśmy dumni z tego, że jednym z nich jest nasz Jakub Baraniecki, który w tym roku został również laureatem przedmiotowego konkursu z języka angielskiego.

  Dziękujemy dwójce naszych omnibusów, gdyż dzięki ich wspaniałym wynikom, SP 2 uplasowała  się na VI miejscu w województwie.

   - Obrazek 1

   - Obrazek 2

   - Obrazek 3 

   - Obrazek 4

 • „Wspieramy Młode Talenty"

           To już 39 edycja stypendialna Koła „Wspieramy Młode Talenty". We wtorek 29 maja, w internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dzieciom i młodzieży uczącej się na terenie powiatu międzyrzeckiego. Stowarzyszenie wsparło tym razem finansowo 14 młodych ludzi, których osiągnięcia lub zainteresowania budzą uznanie. Wśród wyróżnionych dzieci znalazła się uczennica nasze szkoły z klasy III f  Kalinka, która ma wspaniałe osiągnięcia artystyczne, wyróżnia się w sporcie i jest wzorową uczennicą.

  Gratuluję!!!

  wychowawczyni

  Anna Matyjaszczyk

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4

 • Ekolodzy z SP 2

           24 maja miało miejsce rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego konkursu pt. „Bądź eco na co dzień”. Chętni mieli za zadanie opracować w formie komiksu zachowania ekologiczne, jakimi kierują się w życiu codziennym. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Gorzowie Wlkp. w siedzibie Ligii Ochrony Przyrody. Na dziesięć nagrodzonych prac aż pięć otrzymali uczniowie naszej szkoły.

  I miejsce – Wiktoria kl. 5

  II miejsce – Zuzanna kl. 4

  III miejsce – Franciszek kl. 4

  wyróżnienie – Martyna i Natalia kl. 5

   

  Opiekunem wszystkich nagrodzonych prac była p. Edyta Denisewicz.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

   - Obrazek 1  - Obrazek 2

 • Szkolny Konkurs Matematyczny

                                                             17 maja odbył się szkolny konkurs:

  1 z 10 wersja matematyczna

         Po dłuższej przerwie powrócił, ciesząc się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów. W tym roku konkurs został przeprowadzony w dwóch pionach, wśród uczniów klas piątych i uczniów klas szóstych, a jego uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą z matematyki.

           Ze względu za to, że do konkursu zgłosiło się ponad sześćdziesięciu uczniów klas piątych i szóstych, konieczne było przeprowadzenie eliminacji, które pozwoliły na wyłonienie dziesięciu najlepszych, który przystąpili do konkursu. Po zaciętej walce jednym z dziesięciu w pionie klas piątych został Gracjan, który w finale spotkał się z Hanią i Izą. Natomiast w pionie klas szóstych zwyciężyła Magda, która w finale spotkała się z Amelką i Karoliną.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

   

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4  - Obrazek 5  - Obrazek 6

 • XVIII Międzyszkolny Turniej Ekologiczny w SP3

   

  W dniu 16 maja 2018 r. byliśmy uczestnikami XVIII Międzyszkolnego Turnieju Ekologicznego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzeczu. Tegoroczne hasło turnieju: Segregacja odpadów i recykling.
          Naszą szkołę reprezentowali:
  Tymek Niewiadomski-3e, Bartek Bulak-3f, Bartek Myrda-3e.
   
  Stanęliśmy do wesołej rywalizacji ze szkołami: SP3, SP4, SP Kaława.
  Turniej odbywał się w miłej i przyjaznej atmosferze, organizatorzy zapewnili również poczęstunek.
            Rozwiązywaliśmy krzyżówkę, w której pojawiły się słowa: recykling, kompost, ekosystem, bioodpady. Segregowaliśmy śmieci, zastanawialiśmy się jak ograniczać domowe śmieci?
  Układaliśmy puzzle oraz wykonywaliśmy ekologiczny plakat.
  Niewielką ilością punktów przegraliśmy-zajmując
  3 miejsce.
               Dziękujemy organizatorom za dyplomy i ciekawe nagrody. Mamy nadzieję, że turniej zwiększył naszą świadomość,  jak ważna jest dbałość o  środowisko.

  Sylwia Guzicka

   - Obrazek 1

   - Obrazek 2

   - Obrazek 3

   - Obrazek 4

   

                                                              

   

 • KONKURS ORTOGRAFICZNY

              16.05.2018 w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu odbył się etap powiatowy Konkursu Ortograficznego. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Naszą szkołę reprezentował  Kamil Taborowski z klasy VI B, który wcześniej zdobył tytuł Gminnego Mistrza Ortografii (Kaława – 10.05.18 ). I tym razem Kamil nie zawiódł – pokonał wszystkich uczestników zmagań, zajął I.miejsce i został Powiatowym Mistrzem Ortografii.

                                                                                                                                                                  Beata Bełz

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4

   

 •  Półfinały Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Turnieju BRD

     16 maja 2018 roku w naszej szkole odbyły sie Półfinały Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zdobylismy 8 miejsce wśród 16 drużyn. 2 miejsce w kartegorii indywidualnej wygrał Jakub Kowalski - Gratulujemy!!!

 • PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKIEGO ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD
  17.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKIEGO ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD.

 • III” Przerwa na czytanie” w SP-2 w Międzyrzeczu

             11 maja w godz. 11.30 do 12.00 na sza szkoła zamieniła się w olbrzymią oazę czytelniczą. Zajęliśmy każdy wolny, przytulny kąt w szkole oraz różne atrakcyjne miejsca na boisku szkolnym. Wszyscy chętni sięgnęli po książki. Nawet ci, którzy nie potrafią czytać(dzieci z grup przedszkolnych) z uwagą słuchali czytanych przez nauczyciela bajek. Wśród dzieci pojawili się też pracownicy szkoły, którzy z chęcią włączyli się do akcji. W sumie było nas 563 osoby. Z niecierpliwością czekamy na kolejną taką akcję. Zapraszaszamy do obejrzenia naszej fotogalerii w albumie fotograficznym.

   

 •                             "Matematyczne łamigłówki"

                                    

   

             Dnia 15 maja 2018 r. odbył się  Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I - III szkół podstawowych w Kaławie.

   

           Uczniowie  startowali w grze matematycznej. Na polach gry znajdowały się kolorowe figury geometryczne, które skrywały  łamigłówki matematyczne, wymagające skupienia uwagi, szybkości , koncentracji, a przede wszystkim wszechstronnej znajomości matematyki na różnych płaszczyznach.

          

           W zawodach uczestniczyły drużyny ze szkół podstawowych z Międzyrzecza i z Kaławy.

   

           Kuba z  klasy II a rzucał kostką i wspierał wiedzą, a drużyna w składzie: Aleksander  z klasy III e  i Nikodem z klasy III f  odpowiadali na matematyczne zagadki.

   

   

           Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce

   

  Naszym  mistrzom matematyki gratulujemy sukcesu!

   

                                                                                                                        opiekun Anna Matyjaszczyk

   

   

   - Obrazek 1  - Obrazek 2

   

   

 • II Szkolny Turniej Szachowy
   
           W piątek 11 maja 2018 r. w auli naszej szkoły 24 uczniów klas III uczestniczyło w II Szkolnym Turnieju Szachowym. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim, każdy z zawodników rozegrał 7 piętnastominutowych partii.  Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymywał jeden punkt, za remis pół punktu a doobór par przeciwników w kolejnych rundach zależał od wyników uzyskanych w poprzednich. Pary dobierane były spośród tych uczestników, którzy dotychczas zdobyli jednakową liczbę punktów.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy dotarcia do szkolnego finału, wysokiego poziomu oraz uczciwego współzawodnictwa.
                                               - Obrazek 1
        Naszą szkołę i miasto w DRUŻYNOWYM TURNIEJU „EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”, który odbędzie się 7 czerwca 2018 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze będą reprezentowały następujace zespoły:
   
  Zespół I
  1. Kipigroch Marcin
  2. Humeniuk Tymon
  3. Niewiadosmki Tymoteusz
  4. Tomysek Kalina


  Zespół II

  5. Korościk Oliwier
  6. Ebert Aleksander
  7. Kozłowski Igor
  8. Wiśniewska Maria

   

   
 • Tak obchodzilismy dzisiaj Świeto Patrona Szkoły

strona: