Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Szarych Szeregów

 

Nawigacja

Zajęcia pozalekcyjne

 •                                                                Dzień Pluszowego Misia

          Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Zbieramy NOWE PLUSZAKI, artykuły papiernicze dla dzieci z oddziałów onkologicznych. W naszej szkole zbiórka trwać będzie od 15 do 26 PAŹDZIERNIKA. Przynosimy PLUSZAKI i artykuły papiernicze do wychowawców klas, którzy następnie przekazują materiały do gabinetu Pani Dyrektor. Przekazanie materiałów nastąpi po 26.10.2018r. Informacja o akcji jest umieszczona w każdym budynku naszej szkoły.

   - Obrazek 1

 • Różne
  14.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Różne.

 •       Tradycyjnie czwartoklasiści uczestniczyli w corocznej wycieczce dydaktycznej do Pszczewa. Klasy 4a, 4b, 4c i 4d pod opieką wychowawców oraz nauczycielek przyrody – pań Beaty Bartkowiak i Edyty Denisewicz – wzięły udział w zajęciach pt. „Zorientuj się w terenie” oraz „Świat pod mikroskopem”. Podczas wycieczki w terenie uczyliśmy się, jak posługiwać się kompasem i prawidłowo orientować mapę względem kierunków świata. Określaliśmy również położenie siedmiu punktów orientacyjnych na mapie topograficznej, dyskutowaliśmy na temat form ochrony przyrody, poznając jednocześnie rezerwat przyrody „Jezioro Gołyńskie” i wspólnie zbieraliśmy materiał do późniejszych obserwacji mikroskopowych. Podczas zajęć laboratoryjnych przyswajaliśmy zasady zachowania w laboratorium, poznawaliśmy budowę mikroskopu świetlnego i uczyliśmy się jego obsługi, a następnie obserwowaliśmy zebrane przez uczestników części roślinne oraz fito- i zooplankton. Nie przeraziły nas specjalistyczne nazwy i ochoczo odkrywaliśmy również świat owadów w powiększeniu. Po takiej porcji wiedzy przyszła pora, by nakarmić nie tylko umysł, dlatego upiekliśmy w ognisku kiełbaski i inne przysmaki, które zniknęły w mgnieniu oka. Dziękujemy paniom Beacie i Edycie za zorganizowanie tak wspaniałego wyjazdu oraz paniom Barbarze i Katarzynie z Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie za przeprowadzenie interesujących zajęć. Do zobaczenia za rok! 

    - Obrazek 1  - Obrazek 2 - Obrazek 3

 • COOLturalni w akcji!

   

              3 października COOLTURALNI uczestniczyli we wspaniałym wydarzeniu. Udaliśmy się na przedstawienie „Skrzypek na dachu” do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.  
       Dwuipółgodzinny spektakl nie mógł nikogo pozostawić obojętnym. Przepiękna scenografia, światowej sławy przebój sceniczny i talenty poznańskich aktorów dały nam wiele wrażeń. Czasem widownia rozbrzmiewała gromkim  śmiechem, czasem zaś zapadała głęboka cisza, gdyż wzruszenie ściskało gardła. Losy Tewiego Mleczarza, jego żony Gołdy i niepokornych córek poruszyły każdego wrażliwego widza. Nigdy jeszcze nie widzieliśmy tylu aktorów na scenie. Układy choreograficzne z żydowskim tańcem z butelkami na głowach i ukraińskim kozakiem powaliły publiczność na kolana, a raczej... porwały nas z krzeseł w czasie aplauzu.

       Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki mieści się w dostojnym neoklasycystycznym budynku z początków XX wieku. Na szczycie trójkątnego tympanonu stoi Pegaz, symbol Teatru Wielkiego.
  Wnętrze  jest bogato dekorowane, a na widowni mieszczącej tysiąc osób uwagę zwraca przepiękny kryształowy żyrandol. Wizyta w Teatrze Wielkim jest bez wątpienia dużym przeżyciem dla każdego – małego i dużego widza.

       Pierwsze koty za płoty! Zapraszamy wszystkich do kolejnych wspólnych wypraw wraz z COOLTURALNYMI!

  Małgorzata Szeremet

 • COOLTURALNI
  07.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii COOLTURALNI.

 • COOLturalni zapraszają!

   

     COOLturalni to inicjatywa, która zawiązała się przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów w Międzyrzeczu, by pogłębiać kontakt z szeroko pojętą kulturą. Nie zabraknie nas więc na widowni wyjątkowych spektakli wystawianych przez najlepsze teatry, wspólnie podziwiać będziemy interesujące wystawy rozmaitych twórców, razem udamy się na spotkania autorskie i staniemy się uczestnikami wielu innych kulturalnych wydarzeń.

  Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i wszyscy, którzy tylko macie ochotę – bądźcie z nami! Zapraszamy!

   

  Małgorzata Szeremet

  Marta Lutostańska-Dembowy

  Aleksandra Biela

 • 15.09.2018 uroczyste otwarcie Stadionu Miejskiego im. dra Adama Szantruczka
  15.09.2018

      W słoneczne sobotnie przedpołudnie uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu Stadionu Miejskiego. Barwni, pełni zapału, zaopatrzeni w atrybuty kibiców na sygnał Pani Dyrektor Katarzyny Dymel wyruszyliśmy w radosnym korowodzie w wyjątkowo krótką drogę. Na terenie nowoczesnego obiektu przywitał nas Pan Burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przedstawicielami Rady Miasta oraz księdzem proboszczem. Na trybunach - obok nas - zasiedli równie kolorowi i pełni energii kibice z innych szkół podstawowych w Międzyrzeczu. Głośno i radośnie wspieraliśmy naszych reprezentantów biegających w sztafecie oraz indywidualnie. Tego dnia nie miało znaczenia zwycięstwo - liczyły się dobra zabawa i współpraca. Podziwialiśmy mecze piłkarskie zawodników Akademii Młodych Orłów oraz występy zespołów - Antiquo More, Trans i Hot Lips. Dziękujemy za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na sportowe emocje, których w tym miejscu z pewnością teraz nie zabraknie.

 • REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

  „NIEPODLEGŁA”

  organizowanego przez:

  Międzyszkolną Komisję Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność
  i Szkołę Podstawową nr 2 w Międzyrzeczu

  z okazji obchodów rocznicy

  100- lecia odzyskania niepodległości


   

  Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Międzyrzecza i Starosty Powiatu Międzyrzecz.

   

  Cele Konkursu:

  • upamiętnienie rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w roku 1918,
  • przedstawienie oczyma dzieci tradycji historycznych i kulturowych naszej  ojczyzny,
  • budzenie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży,
   • poznawanie historii i dziedzictwa kulturowego,
   • budowanie tożsamości w świetle wydarzeń odzyskania niepodległości po roku 1989 i działań związku NSZZ Solidarność.


   

  Regulamin Konkursu:

  §1 Organizator

  Organizatorem Konkursu plastycznego jest Zarząd MKOiW  NSZZ Solidarność i Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzyrzeczu.
   

  §2 Czas trwania Konkursu

  Konkurs rozpoczyna się 1 września, a kończy  31 października 2018 r.
   

  §3 Warunki uczestnictwa

  1. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas IV-VIII i dzieci grup przedszkolnych.
  2. Placówka zamierzająca uczestniczyć w Konkursie powinna dostarczyć prace do organizatora do dnia 31 października 2018 roku.
  3. Uczestnicy przygotowują prace plastyczne przy wykorzystaniu dowolnych technik plastycznych - malarstwo, rysunek ,kolaż, grafika w formacie A4.
  4. Zgłoszenie prac do Konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji
   w wydawnictwach wszelkiego typu, wydawanych przez Organizatora oraz w Internecie. Zgodnie z obowiązującym prawem w UE z 25 maja 2018 roku- RODO, wszystkie dane uczestników konkursu wykorzystane będą tylko na jego potrzeby.
  5. Biorąc udział w Konkursie, uczestnik wyraża zgodę na zastosowanie się do niniejszego regulamin

  §4 Termin i warunki dostarczenia prac

  1. Prace należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do organizatora konkursu do dnia 31 października 2018 roku na adres  :

  Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzyrzeczu ul. Sportowa 1 do sekretariatu lub do

  Pani Ewy  Zabielskiej. Telefon kontaktowy 512032451.

  1. Prace są zgłaszane do Konkursu przez opiekuna zajęć lub nauczyciela. Na odwrocie każdej pracy należy wpisać imię, nazwisko i wiek autora, klasę,  adres i telefon placówki oraz imię i nazwisko opiekuna. Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych.
  2. Prace nadesłane po terminie nie będą oceniane (decyduje data stempla pocztowego).
  3. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe podczas przesyłki.
  4. Prace przechodzą na własność Organizatora i nie będą odsyłane.

  §5 Zasady przyznawania nagród
   

  1. Komisja, powołana przez Organizatora Konkursu, do 31 października 2018 roku wyłoni zwycięskie prace w trzech przedziałach wiekowych:
   • uczniowie klas 4 i 5
   • uczniowie klas 6,7 i 8
   • grupy przedszkolne

  Spośród zgłoszonych do Konkursu prac Komisja wybierze minimum 15 (5 w każdej kategorii wiekowej), przyznając nagrody zwycięzcom i najbardziej aktywnym opiekunom. Miarą aktywności placówki będzie ilość prac, które zostały nagrodzone.

  1. Prace  niespełniające warunków regulaminowych nie będą klasyfikowane przez Komisję.
  2. Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna.
  3. Finałem konkursu będzie uroczysty wernisaż zorganizowany na terenie Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury dnia 08 listopada 2018 r. Podczas wernisażu o godz. 1000 odbędzie się m.in. ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez Burmistrza, Starostę i organizatorów.

  § 6

  Niniejszy regulamin jest dostępny na stronie internetowej Szkoły Podstawowej  nr 2  w Międzyrzeczu.
   

 • Różne
  06.09.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Różne.

 • 03.09.2018

  Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego miało u nas miejsce równie ważne wydarzenie. Nasi pierwszoklasiści zostali pasowani przez Panią Dyrektor Katarzynę Dymel na uczniów. W tym szczególnym momencie dumnych pierwszaków wspierali również Pan Burmistrz Remigiusz Lorenz oraz Pani Przewodnicząca Rady Miasta Maria Kijak. Wręczone zostałyupominki, a także magiczne kuferki, których zawartość przyda się dzieciom w całym roku szkolnym. Na pewno nieraz skorzystają z otrzymanych pomocy dydaktycznych. W gronie uczniów pierwszoklasistów powitali Bartek  i Julia. Naszym pierwszakom życzymy samych sukcesów i wielu radosnych chwil już od początku edukacyjnej ścieżki. Powodzenia!

 • Pasowanie klas pierszych
  04.09.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie klas pierszych.

 • 03.09.2018

  Dzisiaj rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny - 2018/2019. Podczas uroczystego apelu prowadzonego przez Panią Hanię Barczewską niegasnącej energii i powodzenia w edukacyjnych zmaganiach życzyła Pani Dyrektor Katarzyna Dymel. Dobrym słowem i wsparciem służyli również zaproszeni goście: Pan Burmistrz Remigiusz Lorenz, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magda Stankiewicz, Pani Maria Kijak oraz ksiądz proboszcz Marek Walczak. Wypoczętych, ale też przejętych uczniów wspierali zawsze otwarci na współpracę rodzice. Wszyscy zatem z nową energią wracamy do pracy i nauki i cieszymy się, że znów działamy razem. Powodzenia w nowym roku szkolnym!

 • Rozpoczęcie roku szkolnego
  04.09.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego.

 • Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018
  24.06.2018

          Zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Był to rok pełen sukcesów małych i dużych, ale wszystkich tak samo ważnych. Pożegnaliśmy też dwie klasy trzecie i dwie klasy szóste. Rozstania zawsze są trudne, ale my nie zapomnimy o naszyc uczniach i będziemy ciepło o nich myśleć. Wszystkim gratulujemy tegorocznych osiągnięć i dziękujemy za to, że jesteście z nami. Udanych wakacji!

 • 18.06.2018

  PODSUMOWANIE  XXVII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU

  „KANGUR MATEMATYCZNY 2018”

   - Obrazek 1

  Kangur Matematyczny” to międzynarodowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie,  a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).
  Formuła konkursu integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie. 

   - Obrazek 2     

   - Obrazek 3     

   - Obrazek 4    

  W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło ponad 370 tys. uczniów, a w naszym regionie (Gorzów Wlkp.,  Międzyrzecz, Słubice, Strzelce Krajeńskie i Sulęcin) do konkursu przystąpiło 4206 uczniów. Tytułu Laureata nie przyznano, natomiast 45 uczniów uzyskało wynik bardzo dobry. Wśród wspaniałej „45” znalazła się także uczennica naszej szkoły Olga Grabska, która dziś odebrała nagrodę podczas Uroczystego Podsumowania XXVII Konkursu „Kangur Matematyczny” w Gorzowie Wielkopolskim. Dyplom Uznania za wkład wniesiony w organizacje i upowszechnianie idei KANGURA otrzymała również p. Anna Matyjaszczyk – szkolny Koordynator Konkursu.

  Regionalny Komitet Organizacyjny Konkursu "Kangur Matematyczny" ogłosił następujące wyniki:

   

                 

  Lp.

  Imię i nazwisko

  punkty

  Klasa

  Tytuł

  Kategoria

  1

  Karol Adamirowicz

  60,00

  I a

  wyróżnienie

  Żaczek

  2

  Jakub Kopyściański

  55,00

  II a

  wyróżnienie

  Żaczek

  3

  Nikodem Zwierzyk

  71,25

  III f

  wyróżnienie

  Maluch

  4

  Olga Grabska

  108,75

  IV

  wynik bardzo dobry

  Maluch

  5

  Marta Tyborska

  92,50

  IV

  wyróżnienie

  Maluch

  6

  Franciszek Frelichowski

  84,75

  IV

  wyróżnienie

  Maluch

  7

  Ebert Patryk

  87,50

  V

  wyróżnienie

  Beniamin

  8

  Natalia Kowalczyk

  85,50

  V

  wyróżnienie

  Beniamin

  9

  Agata Jędrych

  93,75

  VI

  wyróżnienie

  Beniamin

  10

  Jakub Baraniecki

  100,00

  VII

  wyróżnienie

  Kadet

  11

  Inga Grabska

  96,75

  VII

  wyróżnienie

  Kadet

  12

  Jakub Kowalski

  88,75

  VII

  wyróżnienie

  Kadet

  13

  Dorota Adamirowicz

  81,25

  VII

  wyróżnienie

  Kadet

   

   

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom  i życzymy sukcesów w kolejnej edycji KANGURA.

   

   

   

 • LĘBORK - Komputronik CUP 2018

       W dniach 9-10.06.2018 r odbył się w Lęborku VI Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców - Komputronik CUP 2018. W turnieju „dwójek” chłopców brały udział 24 zespoły z klubów: Trefl Gdańsk, Wilki Chwaszczyno, Libero Łebień, SPS Lębork, Suchanik Gdańsk, Jasieniak Gdańsk, Kaemka Starogard Gdański, Bzura Ozorków, MKS Gryf Szczecinek oraz Orliki Międzyrzecz. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy eliminacyjne gdzie rozgrywki toczyły się systemem „ każdy z każdym” Ten sam system obowiązywał także w rundzie finałowej gdzie wyłoniono najlepsze drużyny.

          Turniej wygrał zespół I z Ozorkowa. II miejsce zajęły Orliki Międzyrzecz I w składzie: Marcel Mucha i Piotr Grobelny. Na III miejscu znalazł się I zespół Trefla Gdańsk. Orliki II w składzie Szymon Matuszewski, Adam Jankowski i Tymon Humeniuk wywalczyli V miejsce, a Orliki III w składzie: Wojciech Adamirowicz i Alan Stachowiak zakończyli turniej na XIV miejscu.Gościem specjalnym podczas zakończenia turnieju był zawodnik Plus Ligi z Trefla Gdańsk Fabian Majcherski.

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4  - Obrazek 5  - Obrazek 6

 • Biesiada Rodzinna
  08.06.2018

      8 czerwca znów zrobiło się u nas radośnie i kolorowo, a to za sprawą kolejnej już Biesiady Rodzinnej, która rozpoczęła się punktualnie o 16.00. Szkolny plac wypełnił się wesołą muzyką, stoiskami z rozmaitościami i tętniącymi dobrym humorem gośćmi. Do wspólnej zabawy zaprosili Pani Dyrektor Katarzyna Dymel oraz Pan Burmistrz Remigiusz Lorenz. A bawić można było się naprawdę doskonale, podziwiając występy naszych uczniów, którzy zaprezentowali swoje niezwykłe zdolności w konkursie „Mam Talent”. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy, którym zajął się sam Pan Burmistrz. Niesamowite efekty można było uwiecznić dzięki fotobudce. Na głodnych czekały pyszności z grilla, świeże pajdki ze smalcem i ogórkiem małosolnym, ochładzające lody i wata cukrowa. O 17.00 zrobiło się natomiast jeszcze bardziej kolorowo, kiedy w patriotycznym akcencie wypuściliśmy 100 biało-czerwonych balonów wprost do nieba. Jesteśmy ciekawi, czy udało się je komuś odnaleźć. U nas szczęśliwców z pewnością nie brakowało – loteria fantowa wielu osobom przysporzyła moc radości. Najbardziej zaś tego dnia zależało nam na szczęściu naszej Mai i jej oddaliśmy nasze serca. Wszystkim dziękujemy za przybycie i wsparcie, bez Waszej pomocy nic by się nie udało! Do zobaczenia za rok!

 • Biesiada Rodzinna 08.06.2018r.
  08.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Biesiada Rodzinna 08.06.2018r..

 • Turniej Szachowy w Zielonej Górze

   

         7 czerwca  2018 roku  Kalinka, Tymin, Tymoteusz i Marcin  brali udział w Drużynowym Turnieju Szachowym Edukacja przez Szachy w Szkole. Turniej został rozegrany w Sali Kolumnowej w Zielonej Górze.  Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Nasi uczniowie zajęli w turnieju 4 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej 3 miejsce wywalczył Tymon. Serdecznie gratulujemy!!!!. 

   - Obrazek 1  

   - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4  - Obrazek 5

   - Obrazek 6  - Obrazek 7  - Obrazek 8  - Obrazek 9

 •  

   - Obrazek 1

   

  Janek w konkursie przedmiotowym z języka niemieckiego na etapie wojewódzkim zdobył 85%, tak niewiele brakowało, by stanął na podium.

  W Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Olimpus” zajął 4 miejsce w Polsce

  i otrzymał tytuł laureata.

  Janek otrzymał również Tytuł Laureata za zajęcia III miejsca w ogólnopolskim konkursie "Panda" z języka niemieckiego!

  Gratulujemy!

strona: