Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Szarych Szeregów

 

Nawigacja

 • WYNIKI REKRUTACJI

 • REPREZENTACJA SP2 NA ZAWODACH REJONOWYCH

  W MINI PIŁCE RĘCZNEJ


   

          10 marca 2015 roku odbyły się w Słubicach Mistrzostwa Rejonu w Mini Piłce Ręcznej chłopców. W zawodach brały udział reprezentacje szkół z Sulęcina, Słubic, Świebodzina i z SP2 Międzyrzecz. Chłopcy z naszej szkoły reprezentowali powiat międzyrzecki w zawodach rejonowych. Reprezentacje szkół grały systemem „każdy z każdym”. Po zaciętych pojedynkach drużyna z SP 2 zajęła III miejsce. 

           Naszą szkołę reprezentowali: Szymkowiak Mateusz, Galiński Piotr, Leśkiewicz Oskar, Kita Adam, Smus Amadeusz, Chwirot Adrian, Madyda Łukasz, Góral Jędrzej, Lizoń Mateusz, Radziszewski Patryk, Wołoszka Kacper.   

  Mirosława Szanda, Anna Grobelna


   

 • Laureaci z SP 2

  Podsumowanie konkursów przedmiotowych

   

        26  marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursów  Przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych  województwa lubuskiego w roku szkolnym 2014/2015.

       W uroczystości uczestniczyli: Pani Bogna Ferensztajn– Lubuski Kurator Oświaty, przedstawiciel wojewody lubuskiego i starosty zielonogórskiego, dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych oraz  najlepsi uczniowie – laureaci konkursów.

      Wśród najlepszych uczniów  województwa byli także nasi uczniowie.

      Laureatami konkursu przedmiotowego z historii byli: Kornalia Kręciszewska z kl. VI C i Hubert Kubiszewski z kl. V B- opiekun p. Urszula Wasielewska-Łabuza. Z przyrody najlepszym w całym województwie okazał się Wiktor Bralczyk z kl. VI B- uczeń p. Beaty Bartkowiak.

     Z rąk Pani Kurator  uczniowie otrzymali zaświadczenia z tytułem laureata konkursu przedmiotowego, upominki rzeczowe oraz nagrody książkowe. Pani Kurator podziękowała również nauczycielom, którzy w szczególny sposób angażują się w pracę z uczniem zdolnym.    

   

  Nasi laureaci i Lubuski Kurator Oświaty Pani Bogna Ferensztajn

   

  Kornelia Kręciszewska i Hubert Kubiszewski wśród laureatów z historii

   

  Wiktor Bralczyk – pierwszy wśród najlepszych z przyrody

 • PRZYRODA W DOŚWIADCZENIACH

   

           W poznawaniu świata przyrody i właściwym interpretowaniu zależności, jakie w nim zachodzą ważną rolę odgrywają doświadczenie i eksperyment. Kształtują one umiejętność samodzielnego prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków. Zjawiska zachodzące na oczach dzieci i przy ich udziale są lepiej zrozumiane a także na dłużej pozostają w ich pamięci. Doskonała okazję do samodzielnego doświadczania mieli uczniowie, którzy 9 marca pod opieką pani Beaty Bartkowiak i pani Edyty Denisewicz udali się do Gimnazjum nr 1 na warsztaty przyrodnicze. Tutaj pod czujnym okiem nauczyciela fizyki pani Beaty Jarnut odkrywali tajniki ciśnienia atmosferycznego. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób samodzielnie zrobić bańki mydlane korzystając z detergentu i gliceryny, jak umieścić jajko w butelce z otworem o średnicy mniejszej od średnicy jajka, czy w jaki sposób przy pomocy pompy próżniowej „rozmnożyć” ptysia.

         Warsztaty były doskonale przygotowane. Dzieci bardzo chętnie brały udział w proponowanych im eksperymentach. Z dużym zaangażowaniem i starannością wykonywały proponowane im doświadczenia.

   

    

   

   

   „szaszłyk” z balona        powietrzne imadło

   

  „jajkożerna” butelka

   


  lewitująca piłeczka

          Zajęcia cieszyły się z dużym zainteresowaniem uczniów i odkryły przed nimi wiele tajników świata przyrody. Jednak dużo jeszcze zostało do poznania. Dlatego mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję uczestniczyć w podobnych warsztatach!

  Nauczyciele przyrody

 • Uczniowie SP 2 w Autobusie Energetycznym

       25 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły w ramach programu edukacyjnego odwiedzili Autobus Energetyczny- ogólnodostępną wystawę z funkcjami praktycznego laboratorium, w którym przedstawione były nowoczesne, energooszczędne rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej.

         Obecni na pokładzie eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A odpowiadali na pytania uczniów związane z oszczędzaniem energii i wody, wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz gospodarowaniem odpadami.

        W autobusie/ mobilnym centrum informacyjno-edukacyjnym uczniowie zobaczyli modele, makiety, tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Niektóre urządzenia naszym uczniom były znane z własnych gospodarstw domowych: panele solarne, rekuperacja czy  oświetlenie energooszczędne.

   

   


   

 • Misterium
  
  
  Pragnę serdecznie zaprosić na misterium pasyjne do Kęszycy Leśnej,
  które odbędzie się w najbliższą niedzielę. Rozpoczęcie mszą św o
  godz. 18 00, misterium o godz. 19 30. Jest to jedno z niewielu misteriów w
  naszym województwie w oprawie teatru. Jak wyglądały minione misteria
  można zobaczć na www. ziemia miedzyrzecka, wpisać w googlach, you tube -
  misterium Kęszyca Leśna - serdecznie zapraszam - ks. Jacek.

   

   

   

 • Kiermasz wielkanocny

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych świetlica szkolna  organizuje kiermasz wielkanocny, na którym sprzedawane będą ozdoby świąteczne. Kiermasz rozpoczyna  się dn.23.03.2015r.

  przy świetlicy w budynku D2. Ruszamy  na dużej przerwie.

   Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły oraz ich rodziców.

   

   

         Iwona Maculewicz i M.Czerwińska - Sienkowska 

 • Konkurs plastyczny na naciekawszą pisankę

  Mały Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie na najciekawszą pisankę.

  Konkurs trwa od 10.03. do 23.03.
  Technika prac dowolna.


  Wykonane prace przynosimy do sali B21 (do p.Jolanty Bojarek) lub do wychowawcy.
  Życzymy przyjemnej zabawy.


   

 •  „Klasa  na medal” w I semestrze

  roku szkolnego 2014/2015 już wybrana

   

          Samorząd Uczniowski  zorganizował konkurs o laur  „Klasy na medal”. Obejmuje on  rywalizację pomiędzy klasami IV_VI  przez cały rok .Pierwsze podsumowanie wyników  miało miejsce po zakończeniu I semestru. W drugim semestrze będzie  doliczona jeszcze jedna kategoria, a mianowicie średnia klasy  w nauce w porównaniu z semestrem pierwszym.

  Cele konkursu to:

  -integracja społeczności szkolnej,

  -dostrzeganie i wzmacnianie mocnych stron uczniów,

  -wdrażanie do zdrowej i twórczej rywalizacji zgodnej z zasadami Fair-play,

  -aktywizowanie i motywowanie uczniów do pracy na rzecz klasy i szkoły,

  -kształtowanie twórczego współdziałania w zespole,

  -rozwijanie kultury osobistej,

  -pobudzenie do odpowiedzialności  zasiewie i innych,

  -rozwijanie poczucia wyobraźni i estetyki.

            Działalność uczniów oceniana była w 5 kategoriach. Najlepszą klasą w I semestrze  okazała się kl. IV a. W  nagrodę  za ciężką pracę otrzymali  wyjście na kręgielnię w Międzyrzeczu. Gratulujemy życząc dalszych sukcesów.

   

  Opiekunki SU


   

   

   

  Dzień Kobiet- to ważne święto
   

           09.03.2015r. chłopcy z Samorządu Uczniowskiego  witali wszystkie swoje koleżanki oraz Panie  u progu drzwi szkolnych. Każda kobietka ,w tym szczególnym dniu, została obdarowana  kolorową kokardką, którą chłopcy własnoręcznie przygotowali. Pracy mieli dużo , bowiem płci pięknej jest w naszych szeregach znacznie  więcej niż chłopców. Cały trud wynagrodziły im śliczne uśmiechy  ich koleżanek. Dodatkowo,  na korytarzu szkolnym, ustawiona była tablica z okolicznościowymi życzeniami. Dla osłodzenia tego dnia każda pani duża i mała mogła nacieszyć  się  przepięknymi życzeniami. Dzień ten będzie zapamiętany  jeszcze z  jednego powodu : ruszył szkolny radiowęzeł. Pierwszy komunikat nadany w szkole to  życzenia z okazji Dnia Kobiet.

         Opiekunki SU


   

      


 • UWAGA  RODZICE!

   

  Dokumenty rekrutacyjne do pobrania znajdują się

  w sekretariacie i na BIP szkoły

  na rok szkolny 2015/2016


  Zapisy prowadzi i bliższych informacji udziela sekrtariat szkoły

  tel. (95) 741 24 77


   

  Składanie dokumentów

  11 – 24 marca 2015r.

   

   

   

 • „Mamo, Tato, wolę wodę!”

   

  Wszystkie zerówki z naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym  „Mamo, Tato, wolę wodę!”. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz  wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

  Dzięki materiałom edukacyjnym, odkrywamy poprzez zabawę fascynujący świat wody. Podczas zajęć dzieci mają okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.

  Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy na temat wody zapraszamy na stronę internetową programu  www.wolewode.pl>>

   

   

   

 • Wyniki konkursu plastycznego  "W królestwie Pani Zimy"

   

  I miejsce - Nikola Lekler I b
  II miejsce - Oliwia Pregdyś II c
  III miejsce - Patrycja Rapacka I f

  wyróżnienia:
  Natalia Matracka II a
  Natalia Kowalczyk II a

   

  Rozdanie nagród: 9.03.2015 r. (poniedziałek) w świetlicy D2 godz. 10.35. ( po trzeciej lekcji)

 •  DRZWI OTWARTE

   

     4.03.2015r.  godz.17.00 

   

   

   

   

   


 •  

         Z inicjatywy Komisji Europejskiej 10 lutego 2015 roku już po raz jedenasty obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji w całej Europie oraz wielu krajach pozaeuropejskich organizowane są rozmaite inicjatywy związane z bezpieczeństwem dzieci w Internecie.

          Chcielibyśmy aby nasza szkoła w roku 2015 włączyła się tak jak w latach poprzednich w obchody DBI. Chcemy podjąć szereg działań obejmując akcją całą szkołę tak, aby dotrzeć z informacją do każdego ucznia, zmusić go do refleksji nad postępowaniem swoim i kolegów.

          Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku będzie przeprowadzony w naszej szkole w terminie 9-13 luty 2014r.

          W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu zostały realizowane następujące działania: 

  • przygotowanie gazetki ścienne dotyczące DBI oraz Ochrony Danych Osobowych, 
  • przygotowanie  wystawy w holu szkoły dotyczącą DBI,
  • nauczyciele wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze dotyczące bezpieczeństwa w sieci, 
  • na zajęciach komputerowych odbyły się lekcje dotyczące DBI,
  • na zajęciach świetlicowych wykonane zostały prace plastyczne,


   

   

   


   

 • 31.01.2015

  Siorba 2015

  31.01.2015r na scenie Międzyrzeckiego Domu Kultury odbył się VI Festiwal Piosenki Harcerskiej „Siorba”.

  W tym roku uczestniczyło w nim 16 ( w sumie 191 wokalistów) zespołów reprezentujących  środowiska zuchowe i harcerskie z terenu Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Festiwal został objęty patronatem :

  -Komendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP hm. Artura Dolińskiego

  - Starosty Międzyrzeckiego p. Grzegorza Gabryelskiego 

  - Burmistrza Międzyrzecza p. Remigiusza Lorenza

   

   

  Harcerze przygotowali  swój repertuar w trzech kategoriach :piosenka turystyczna, harcerska i …ludowa, a zuchy miały swoją kategorię po prostu …zuchową.

      

  Imprezę  rozpoczęła druhna komendantka Hufca Międzyrzecz ZHP phm. Maria Sobczak – Siuta oraz p. Alicja Jankowska (w imieniu dyrektora MOK-u),  które dały sygnał do wspólnego siorbnięcia,  a tym samym  oficjalnie otworzyły festiwal .

  No i poszły w ruch gitary, dzwonki, "bum, bum rurki" perkusje i wiele licznych instrumentów, których dźwięki długo  rozbrzmiewały  na scenie. Zabawa była przednia, wykonawcom nie brakowało pomysłów na realizację pomysłów scenicznych . Bogaty repertuar oraz niezwykle wysoki poziom artystyczny tegorocznych zmagań sprawił, że jury miało bardzo ciężkie zadanie...

  Po długiej wymianie spostrzeżeń , uwag  i wrażeń przyznano :

  -w  kategorii piosenka harcerska

  • Złotą Siorbę -  12 DSH „Ogień” z Międzyrzecza
  • Srebrną Siorbę - -9 DH „Zodiak” ze Strzelec  Krajeńskich
  • Brązową Siorbę – 1 DH „Sokół” z Przytocznej

            - w kategorii piosenka turystyczna

  •  Złotą Siorbę -  65 DSH „Warta” ze Skwierzyny
  • Srebrną Siorbę  -2 DH „Iskry” z Międzyrzecza
  • Brązową Siorbę – Reprezentacja Związku Drużyn ze Zbąszynka

  Zuchy wyśpiewały sobie „Siorbusie” i tak;

  •  Złotego Siorbusia  otrzymała  9 GZ „Leśne Pogotowie” ze Skwierzyny ,
  • Srebrnego Siorbusia  zabrały  zuchy z 22 GZ „Wesołe Płomyki ” z Międzyrzecza 
  • Brązowy  Siorbuś przypadł  9 GZ „Leśne ludki” z Pszczewa.

   

   

   

  Symboliczne Siorby i Siorbusie zostały wzbogacone  nagrodami – instrumentami muzycznymi bądź akustycznymi , które ufundowali: 

  - Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu

  - Urząd Miasta w Międzyrzeczu

  - GBS oddział w Międzyrzeczu

  - Międzyrzecki Ośrodek Kultury

  - Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP

  - Hufiec Międzyrzecz ZHP im. Zawiszaków

   

    Bardzo dużo emocji wywołała kategoria – piosenka ludowa.  Podczas prezentacji  tej kategorii na scenie zaroiło się od chust ,wianków, kwiatów i  rekwizytów . Nie zabrakło nawet … zwierząt . Jednak bezkonkurencyjną okazała się 1 DH „Wicina”z Witnicy, której same dobre godziny będzie odmierzał pamiątkowy zegar w łowickie wzory. Dodatkowo nominację na Festiwal „Spotkanie z folklorem”, który odbędzie się w pobliskich Pieskach otrzymał zespół 12. DSH „Ogień” z Międzyrzecza oraz 9.DH „Płomyki” z Trzemeszna. Wszyscy uczestnicy tej kategorii  otrzymali pamiątkowe, śpiewające, gliniane ptaszki .

     

  Były też nagrody specjalne ufundowane przez indywidualnych sponsorów. Nagrodę Dowódcy 17 WBZ gen. bryg. Andrzeja Kuśnierka wręczył st. chor. sztab. Maciej Skrzek . Nagrodą tą jest wizyta w Izbie Pamięci 17 WBK oraz zajęcia na ściance wspinaczkowej, w jednostce wojskowej. Otrzymali ją harcerze 9 DH „Płomyki” z Trzemeszna. Kolejną nagrodę dyrektora Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu p. Joanna  Obrębska – Spychała  przekazała DW „Błyskawica” z Międzyrzecza. Ci sami harcerze zaskarbili sobie sympatię p. Andrzeja Chmielewskiego , który ofiarował harcerzom książki własnego autorstwa. Nagrodę kolejnych sponsorów p. Renaty i Andrzeja Luftman – właścicieli sklepu „Świat Dziecka” otrzymali za debiut harcerze z DH „Piorun” z Brójec. Podobnie jak w ubiegłych latach swoją nagrodę ufundował p. Waldemar Kozielewski . Była to gitara, która stała się własnością 12 DSH „Ogień” z Międzyrzecza. Nagrodę specjalną otrzymali też harcerze 22 DH „Krzesiwo” , którzy jako jedyna męska drużyna zostali dostrzeżeni przez p. wicedyrektor Izabelę Banaszak, która w imieniu dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu p. Katarzyny Dymel wręczyła im nagrodę. Był też upominek indywidualny za piękny śpiew, Kamili Darmograj który urzekł całą widownię. Nagrodę tę  ufundowała p. Krystyna Pawłowska – kustosz Biblioteki Miejskiej w Międzyrzeczu .

   

  więcej zdjęć >>

  Tradycją „Siorby” jest wybór jednej, najbardziej rozśpiewanej, medialnej, drużyny , która otrzymuje nominację na kolejną emisję harcerskiego festiwalu. W tym roku Rada Artystyczna wybrała 12 DSH „Ogień” z Międzyrzecza. Oni to w przyszłym roku wystąpią na festiwalu jako Gwiazda.

  Dziękując  organizatorom, sponsorom , wykonawcom i  widzom za wspólną zabawę oraz harcerskie święto, żegnam się harcerskim (tym razem śpiewnym )

            Czuwaj !!!

            Komendantka Szczepu ZHP „Płomienie”

     phm. H. Barczewska

 • SP2 – MISTRZAMI POWIATU

  W MINI PIŁCE RĘCZNEJ


   

              15 stycznia 2015 roku odbyły się w Przytocznej Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej chłopców. W zawodach brały udział reprezentacje szkół z Templewa, Trzciela, Przytocznej, SP 3 Międzyrzecz i z SP 2 Międzyrzecz. Chłopcy z naszej szkoły nie przegrali żadnego meczu podczas całego turnieju i zajęli I miejsce, awansując do dalszego etapu rozgrywek.

             Drużynę naszej szkoły reprezentowali: Szymkowiak Mateusz, Galiński Piotr, Leśkiewicz Oskar, Kita Adam, Smus Amadeusz, Chwirot Adrian, Madyda Łukasz, Zając Kacper, Góral Jędrzej, Zimniewicz Bartosz, Bańko Oskar.
   

  Mirosława Szanda, Anna Grobelna

     

   


   


   

 • Powiatowe Mistrzostwa Drużyn Szachowych
   

          Reprezentacja szachistów z naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Mistrzostwach Drużyn Szachowych. 14 stycznia 2015 roku  w Skwierzynie spotkały się drużyny ze szkól podstawowych z całego powiatu. W skład naszej drużyny weszli:  Kornelia Kręciszewska, Patryk Radziszewski, Hubert Kubiszewski, Kacper Burczak.  Po zaciekłej walce nasza drużyna zajęła I miejsce.

  Opiekun: Łukasz Krawczyk

    

    
   

 • Widowisko jasełkowe wg Wandy Chotomskiej

  w wykonaniu uczniów naszej szkoły

  więcej>>

  Zdjęcia  >>

  Video-fragmenty widowiska >>

   


   


   


   

 • Harcerze zagrali z WOŚP

  W niedzielę 11.01.2015r. harcerki 2 Drużyny Harcerskiej „Iskry”: Nikola Rybczyńska i Wiktoria Pihan  dołączyły do 120 tysięcy wolontariuszy w całym kraju, aby uczestniczyć w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  Jurka Owsiaka. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczona na  podniesienie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

   

  Mimo niesprzyjającej aury pogodowej,  dziewczęta pod opieką  komendantki szczepu   wyruszyły o godz. 10.00 na ulice Międzyrzecza.  Pieniądze  zbierały z  przerwą obiadową do godz. 16.00. Nikola zebrała 303, 85 zł. a Wiktoria 393,46zł. W sumie harcerze wsparli orkiestrę kwotą 697,31zł.

  Się ma Jurek, harcerze Szczepu „Płomienie” ZHP deklarują swoje uczestnictwo w orkiestrze także w przyszłym roku. Czuwaj!

           Komendantka Szczepu „Płomienie” ZHP

         phm. H. Barczewska 

   

   

   

 • Wigilia w Szczepie ZHP „Płomienie”


   

          18 grudnia w godzinach popołudniowych spotkali się członkowie naszego szczepu,  aby wspólnie cieszyć się nadchodzącymi świętami. Były zuchy czyli 2 GZ „Słoneczna Gromada” z dh. Heleną Pacułą i opiekunem  dh. Barbarą Furede oraz 22 GZ „Wesołe Płomyki z dh. Ewą Kozińską i dh Agnieszką Zimowską. Na Wigilię Szczepową przybyły także harcerki  czyli  2 DH „Iskry” z drużynową dh. Agnieszką Maik i opiekunem dh. Hanną Barczewską oraz harcerze z 22 DH „Krzesiwo” z druhem drużynowym Adrianem Portałą oraz najliczniejsza drużyna naszego szczepu (absolwenci SP-2) czyli 12 DSH „Ogień” z drużynową Simoną Szudra i opiekunem dh Marią Sobczak – Siutą, która przybyła na imprezę także w roli Komendantki Hufca Międzyrzecz ZHP im. Zawiszaków.

          Spotkanie rozpoczęła kolęda „Pójdźmy wszyscy” i gawęda druha Adriana o Betlejemskim Świetle Pokoju. Na naszą wigilię zaprosiliśmy p. dyrektor Katarzynę Dymel, która wszystkim złożyła życzenia harcerskich przygód i miłych świąt. Potem były życzenia drużynowych  i dzielenie się drużyn i gromad chlebem w kształcie lilijki harcerskiej. Po wspólnym kolędowaniu był symboliczny posiłek – pierogi z kapustą i grzybami oraz barszczyk.  Nie obyło się bez „upominku”- pierniczka harcerskiego przygotowanego przez harcerki z 2 DH „Iskry”, który miał zawisnąć na choince. Jako zadanie należało zrobić zdjęcie i przesłać je do dh Agnieszki.

         Pożegnaliśmy się tradycyjnym harcerskim kręgiem z przekazaniem iskierki przyjaźni i pokoju, zgodnie z tegorocznym przesłaniem BŚP „Pokój jest w nas”.

         Po wigilii szczepowej na druhnę Jagodę Kałuską czekała dodatkowa niespodzianka, prezent przygotowany przez drużynową12 DSH „Ogień”dh Simonę Szudrę  – Przyrzeczenie Harcerskie.

      Jagoda po przejściu kolejnych punktów Prawa Harcerskiego w towarzystwie płonących pochodni i przyjaciół z drużyny dotarła na miejsce Przyrzeczenia , gdzie czekali rodzice i dziadkowie. Tam wypowiedziała tekst roty i radośnie została powitana jako pełnoprawny członek ZHP przez najwytrwalszych harcerzy naszego szczepu. Witaj Jagodo wśród nas!
   

  Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj

  Komendantka Szczepu ZHP „Płomienie”

  Phm. Hanna Barczewska

   

    

  Pozostałe zdjęcia


      

strona: