Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Szarych Szeregów

 

Nawigacja

 • Konsultacje z nauczycielami - klasy IV- VI

        17.12.2014 r.  (środa), godz. 17.00 – 19.00

  Nauczyciel

  Przedmiot

  Sala

  Baczyk Katarzyna

  Język angielski

  B -12

  Banaszak Izabela

  Język polski

  Sekretariat

  Bartkowiak Beata

  Przyroda

  A -12

  Baryła Aldona

  Język niemiecki

  A-3

  Baryła Roman

  Muzyka, zajęcia komputerowe, technika

  A-16

  Bełz Beata

  Język polski

  A-28

  Berk – Liberkowska Izabella

  Język niemiecki

  A-2

  Błażkiewicz Jacek

  Wychowanie fizyczne/religia

  nieobecny

  Błochowicz Grażyna

  Zajęcia komputerowe

  D-13

  Bojarek Beata

  Religia

  Świetlica B-1

  Chmielewska Katarzyna

  Matematyka

  A-17

  Denisewicz Edyta

  Przyroda

  nieobecna

  Dymel Katarzyna

  Zajęcia komputerowe

  Gabinet dyrektora

  Flisikowska Teresa

  Religia

  Pokój nauczycielski

  Furede Barbara

  Logopedia

  D-2a

  Grobelna Anna

  Wychowanie fizyczne

  Pokój nauczycielski

  Juszczak Agnieszka

  Język angielski

  A-1

  Kmieciak Anna

  Matematyka

  Sekretariat

  Knych Anita

  Język polski

  A-11

  Koban Dariusz

  Wychowanie fizyczne

  Sala gimnastyczna

  Krawczyk Łukasz

  Matematyka, zajęcia komputerowe

  B-13

  Lutostańska- Dembowy Marta

  Matematyka

  A-13

  Mucha Aleksandra

  Pedagog

  A-21

  Sobczak-Siuta Maria

  Muzyka

  Pokój nauczycielski

  Wasilewska- Łabuza Urszula

  Historia

  A-22

  Szanda Mirosława

  Wychowanie fizyczne

  Sala gimnastyczna

  Szeremet Malgorzata

  Język polski

  A-27

  Kasprowicz Zofia

  Plastyka

  nieobecna

   

  Nauczyciele nieobecni- konsultacje ustalane indywidualnie.

 • Mikołaj w muzeum


   

          07 grudnia 2014r Samorząd Uczniowski wystąpił z programem  artystycznym dla uczniów naszej szkoły podczas Mikołaja zorganizowanego przez Stowarzyszenie Św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu.  Uroczyste spotkanie  miło swój początek na mszy św. o godz. 12.oo w kościele św.Jana. Następnie w mikołajowym korowodzie  przeszliśmy do restauracji Piastowskiej, gdzie 41 uczniów z SP2 zostało poczęstowanych  domowym obiadem. W muzeum czekało na nich wiele atrakcji. Jedną z nich były świąteczne wiersze i wesołe pastorałki śpiewane i grane przez kolegów i koleżanki  z Samorządu Uczniowskiego. Potem każde z zaproszonych dzieci otrzymało pokaźną   paczkę z rąk św. Mikołaja. Występ samorządu spotkał się z dużą aprobatą. W podziękowaniu każdy „samorządnik” otrzymał słodką niespodziankę. My ze swej strony serdecznie dziękujemy panu Tomkowi Zimniewiczowi, bez którego  nie byłoby występu.

  Opiekunki SU: Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc

    

    

   

   

 • Koncert edukacyjny Zespołu Muzyki Dawnej Antiquo More

  dla międzyrzeckich przedszkoli

      11 grudnia 2014r. na scenie Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Zespół Muzyki Dawnej Antiquo More przedstawił bajkę muzyczną "Magiczny Pył". Na widowni zasiadły 5 i 6 latki z międzyrzeckich przedszkoli. Ich zadaniem było wysłuchanie i uważne obejrzenie przedstawienia. Teraz każdy widz może wziąć udział w konkursie plstycznym "Muzyka dawna oczami dziecka" organizowanym już po raz trzeci przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki Dawnej Antiquo More.  Wspaniałe nagrody już czekają!

  Napisali o nas>>

   

   

   

  więcej zdjęć>> 

 •  

  Konkurs plastyczny

  Mały Samorząd Uczniowski ogłasza Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Wykonane prace przekazujemy od 8.12. do 15.12. wychowawcom lub do sali B 21.

  Zapraszamy do udziału w konkursie. Najpiękniejsze kartki zostaną nagrodzone.

  MSU

 • Akcja GÓRA GROSZA 2014

  Mały Samorząd i Samorząd Uczniowski zaprasił uczniów, rodziców i pracowników naszej Szkoły do udziału w akcji Góra Grosza, której celem  jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

  Akcja trwa do  5 grudnia 2014 roku.   

  Liczymy, że i w tym roku wspólnie uda nam się usypać ogromną Górę Grosza!
  Po raz piętnasty akcji patronuje Minister Edukacji Narodowej.

  
   
 • 
  

  „Niemiecki na wesoło” z Deutsch Wagen Tour

           27 listopada 2014r. nasza szkoła uczestniczyła  w długo oczekiwanym projekcie „Deutsch Wagen Tour”. Z niecierpliwością czekaliśmy na kolorowy samochód, w którym przyjechały duże i barwne pomoce dydaktyczne do nauki języka niemieckiego. W warsztatach uczestniczyły klasy: IV D i VC. Przygotowaliśmy wcześniej prace projektowe oraz piosenkę o zwierzętach i zaprezentowaliśmy je  na początku warsztatów. Pani Patrycja, która prowadziła zajęcia, wprowadziła nas w świat języka niemieckiego trochę inaczej niż zwykle. Były zabawy, gry, animacje językowe, dużo ruchu i konkurencje sportowe. Współpracowaliśmy w parach i grupach, pogłębiając naszą wiedzę z języka obcego. Zajęcia były bardzo ciekawe i pomysłowe, z dużą dawką śmiechu, a przy tym odrobiną hałasu. Emocje brały górę. Super bawiliśmy się podczas zabaw: w zamianę miejsc, naśladowanie zwierząt, układanie puzzli, przekazywanie piłki na różne sposoby itp. Największą frajdę klasie IVD sprawiła zabawa w zoo z kolorową płachtą. Klasa VC ochoczo podbijała balony, rysując na nich części ciała swoich kolegów. Łączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Dużo słów znaliśmy, niektóre utrwaliliśmy, ale poznaliśmy też nowe. Najlepiej zapamiętuje się je właśnie podczas zabawy. Naprawdę miło spędziliśmy czas. Szkoda, że upłynął tak szybko. Dostaliśmy upominki i pomoce dydaktyczne do nauki języka niemieckiego, a najciekawsze prace projektowe zostały docenione i nagrodzone. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Był to dzień pełen wrażeń. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak ciekawym projekcie.

                      Aldona Baryła


   

  więcej >>

     

    

  pozostałe zdjęcia

   

 •         Program „Nie pal przy mnie ,proszę” jest realizowany w polskich szkołach od 2009r. Objęty został patronatem przez Państwową Inspekcję Sanitarną  oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu .W naszej szkole  program edukacji antynikotynowej został zrealizowany w klasach I. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

  HARMONOGRAM DZIAŁAŃ PROGRAMOWYCH

  „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ”

  1.Wpisanie programu do kalendarza Szkolnego Programu Profilaktycznego-wrzesień.

  2.Poinformowanie nauczycieli o realizowanym programie „Nie Pal Przy Mnie, Proszę”. Informacja pisemna w dzienniku elektronicznym. Ustalenie terminów –październik .

  3.Opracowanie harmonogramu działań programowych, przygotowanie materiałów-listopad.

  4.Prowadzenie zajęć warsztatowych  w klasie 1a,1b,1c,1d,1e,1f  

  w oparciu o scenariusze  zawarte w broszurce nt realizacji programu.   

  Terminy realizacji programu :

  26.11.14 –kl.e.1f,

  27.11.14-kl. 1c,1d,

  28.11.14-kl.1a,1b.

        Program prowadzony był przez pedagoga klas O-III. Po części teoretycznej uczniowie wykonywali plakaty, które ozdobiły gazetki szkolne  w poszczególnych klasach.

    

    


   

 • VIII Powiatowy Turniej „Bezpieczna Zerówka”


   

          26 listopada sala kawiarni „Stop klatka” w MOK Międzyrzecz rozbrzmiewała podekscytowanymi głosami ogromnej gromady dzieci. Były to 3-osobowe zespoły 17 drużyn biorących udział w konkursie zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Międzyrzeczu. Nasza drużyna w składzie: Karolinka, Agatka i Marysia  zajęła wyróżnienie. Dziewczynki wykazały się niebywałym sprytem,  a także dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu bezpiecznych zachowań i sposobów unikania zagrożeń. Do zwycięstwa zabrakło im niewiele punktów. Trochę żałowały ,że wracają bez maskotki LUPO ,ale prezenciki ,które otrzymały też je cieszyły. Najważniejsze ,że udział w konkursie przyniósł im wiele radości. Gratuluję !  L.Gogoc.

    

   
   

 • Pasowanie na czytelnika – 26.11.2014r.

        26 listopada 2014r. w naszej szkole, odbyło się Pasowane na czytelnika szkolnej biblioteki. Pierwszaki z niecierpliwością oczekiwały na tę uroczystość, która połączona była z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każdy pierwszoklasista zabrał ze sobą swojego ulubionego pluszaka. Na uroczystość przybyli też goście specjalni. Byli to: p. Justyna Łętowska z Komendy Policji, P.Aneta Gądek z Komendy Straży Pożarnej, p. Krystyna Pawłowska z Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury oraz  Burmistrz Międzyrzecza p. T. Dubicki.  

         Wszystkich powitał Szkolny Teatr „K. Obry”, który przedstawił scenkę dramową,  nawiązującą do imprezy. Uczniowie klas I z powagą powtarzali tekst ślubowania i chwilę później zostali czytelnikami naszej biblioteki. Każdy otrzymał swoją pierwszą, wypożyczoną książkę. Z tej okazji głos zabrali goście  oraz  p. dyrektor szkoły Katarzyna Dymel. Najmłodsi czytelnicy zostali obdarowani przez pana burmistrza znaczkami odblaskowymi oraz kredkami, a pani dyrektor wręczyła im słodycze i zakładki do książek.

      Po  pasowaniu Pierwszaki wróciły do klas, gdzie w kameralnych warunkach wysłuchały czytanych  przez gości bajek. Mam nadzieję, że uroczystość Pasowania na czytelnika to jedynie początek długoletniej przyjaźni z książką.

     Nauczyciel bibliotekarz – H. Barczewska

    

  pozostałe zdjęcia


   

 • ZAWODNICZKI Z SP2 – MISTRZYNIAMI POWIATU

  W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

  „Z PODWÓRKA NA STADION”   

          Na międzyrzeckim boisku Orlik rozegrany został powiatowy etap zawodów piłki nożnej dla dzieci. Organizatorami turnieju „ Z podwórka na stadion” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark. To już kolejna, 15 edycja jednego z największych piłkarskich turniejów dla dzieci.

         13 listopada o sportowy awans walczyły dziewczęta w kategorii U12, czyli z klas  IV –VI szkół podstawowych. W piłkarskie szranki stanęły zawodniczki z Kaławy, Przytocznej oraz dwie drużyny z SP 2. Nasze dziewczęta wygrały turniej i pojadą do Kostrzyna na zawody wojewódzkie.

         SP 2 reprezentowały:  Marta Marcinków, Paulina Pyra, Julia Dajworska, Bożena Pietrzak, Nikola Lehman, Sylwia Pietrzak, Karolina Bańko, Milena Kopyściańska, Martyna Okowińska, Zofia, Krutów, Laura Hassa, Maja Mazana, Dorota Adamirowicz, Karolina Wolniewicz, Sandra Rauchut, Agata Jagiełło, Emilia Rozwadowska, Marta Paszko, Zofia Szeremet.

    


   

  Opiekunowie:

  Anna Grobelna, Dariusz Koban
   

 • Bank przyborów szkolnych

   
   

  Akcja ma  w naszej szkole swoją tradycję. Ogłaszana jest zawsze z początkiem nowego roku szkolnego. Jej celem  jest zbiórka przyborów szkolnych z przeznaczeniem na doposażenie dzieci z rodzin , które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie przynoszą nowe rzeczy oraz używane.

  Wielu z nich przeznacza na akcję  własne kieszonkowe. Poprzez takie podejście dzieci akcja  jest swoistą lekcją  dobroci i  wrażliwości na potrzeby innych . W obecnym roku szkolnym w akcji wzięło udział 53 uczniów. Dzięki nim w banku przyborów szkolnych znajduje się ogromna ilość zeszytów, bloków, kredek , długopisów, klejów, pisaków, farb, nożyczek i przyborów kreślarskich .Są także piórniki  i plecaki.

  Wszyscy darczyńcy otrzymali  pkt za udział w akcji na rzecz szkoły.

   Dziękujemy Wam oraz waszym rodzicom i wychowawcom-Samorząd Uczniowski

  Rozwadowska Emilia

  4b

  Proske      Oliwier

  1b

  Taborowski Kamil

  3b

  Ebert Patryk

  2a

  Klimaszewska Regina

  4a

  Jędrzejczak Dominika

  1f

  Sroka Melania

  1f

  Żyża Julia

  1f

  Baranek Julia

  2b

  Lizoń Sebastian

  2b

  Duda Szymon

  2b

  Oniszczuk Aleksandra

  1c

  Szadkowski Mateusz

  2b

  Wejman Hanna

  1c

  Snarska Natalia

  2d

  Golec Bartosz

  6a

  Marcinków Marta

  4a

  Winnicka Julia

  4a

  Gądek Barbara

  2b

  Story Oliwia

  2b

  Gołost Igor

  2b

  Adamirowicz Wojciech

  1f

  Adamirowicz Dorota

  4b

  Kania Bartek

  2d

  Zubko Natalia

  5b

  Trawiński Kacper

  1b

  Pietruczuk Oliwia

  4a

  Filary Wiktoria

  1c

  Tryba Kacper

  3d

  Szlachtycz Aleksander

  1e

  Litwin Jakub

  4c

  Kowalczyk Dawid

  1b

  Pawluczyk Karol

  1b

  Skiba Antoni

  1c

  Miąsko Fabian

  1c

  Ziemniewicz Bartosz

  5a

  Dudczak Hanna

  5a

  Pietrusik Michał

  5a

  Klimaszewski Jędrzej

  5a

  Baranek Natalia

  5a

  Sidorowicz Natalia

  5a

  Lis Zuzanna

  5a

  Szafraniec Sebastian

  5a

  Jeryś Kaja

  5a

  Fontowicz Bartosz

  5a

  Pawłowska Katarzyna

  5a

  Dajworska Julia

  5a

  Kowalczyk Natalia

  2b

  Żdanowicz Lee

  2a

  Bełz Hanna

  2a

  Kuźniewska Wiktoria

  3d

  Kuźniewska Nikola

  3d

  Kaczmarek Paweł

  6b


   


   

 • SP 2 najlepiej kibicującą szkołą w województwie

   

  Po zakończeniu wszystkich międzypaństwowych meczów piłki nożnej na terenie województwa lubuskiego, Zarząd Lubuskiego Związku Piłki Nożnej postanowił przyznać nagrodę specjalną, dla najlepiej kibicującej szkoły. Okazała się nią Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów w Międzyrzeczu. Uczniowie naszej naszej szkoły za wspaniały i niepowtarzalny doping podczas meczu Polska-Szwajcaria, otrzymali z rąk Andrzeja Skowrona – Prezesa LZPN 15 piłek i 2 maskotki Orła.

   

   

   

  więcej zdjęć

 •  
   

  W piątek 14.11.2014 chętne klasy wzięły udział w "Lekcji w kinie". Jest to projekt z zakresu edukacji filmowej, realizowany w najlepszych kinach w Polsce. W czasie lekcji wykorzystywane są wszystkie możliwości, jakie daje kino i nowoczesna technika audiowizualna.

  Temat lekcji dla klas młodszych brzmiał: "Kto tak pięknie gra? - o muzyce w filmach dla dzieci.

  Uczniowie w czasie spotkania dowiedzieli się, jak ważna jest muzyka w filmie (np.: podkreśla momenty śmieszne, smutne, groźne; opisuje bohaterów; tworzy nastrój), jak wyglądały seanse filmowe w czasach kina niemego, poznali współczesnego tapera, dowiedzieli się, jak wygląda praca kompozytora filmowego, odwiedzili studio nagraniowe.

  Po pierwszej części "Lekcji..." nastąpił pełnometrażowy seans filmowy "Roboty". To była zabawna i wzruszajaca historia o młodym robocie Radku, który chciał zostać konstruktorem i poznać największego robota wynalazcę. Droga Radka od zwykłego robota do bohatera,  udowadniła, że każdy jest coś wart, a wytrwałość, wiara we własne siły i pomoc przyjaciół  mogą zdziałać cuda w walce o marzenia.

   

 • Harcbieg

          11 listopada, jak co roku zuchy, harcerze i instruktorzy uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości. O godz. 10.30 rozpoczęła się msza za Ojczyznę z udziałem władz miasta, żołnierzy 17 WBZ, pocztów sztandarowych oraz mieszkańców miasta. Po mszy wszyscy udali się pod Pomnik tysiąclecia Państwa Polskiego gdzie odbył się apel poległych, salwa honorowa, a delegacje urzędów, zakładów pracy, szkół złożyły kwiaty. Harcerze wraz z żołnierzami pełnili wartę honorową.

         Po miejskich  obchodach  Święta Niepodległości, międzyrzeccy harcerze i instruktorzy ruszyli w 5 kilometrową trasę w ramach I Edycji Ogólnopolskiego Harcbiegu. Trasę  marszobiegu wyznaczyły  miejsca pamięci narodowej  na terenie miasta. Harcerze odwiedzili kolejno: Pomnik Powstańców Wielkopolskich, mogiłę Powstańców Wielkopolskich oraz grób Ofiar Katynia i Smoleńska, 17. Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną, międzyrzecki zamek i skwer Weteranów II Wojny Światowej – zapalając wszędzie znicze pamięci .
           Bieg zakończyliśmy przy pomniku 1000 – lecia Państwa Polskiego kręgiem . Marszobieg ukończyliśmy przebiegając 5,23km w czasie 1,22 min.

           Uczestnicy biegu: zarejestrowani- phm. Maria Sobczak – Siuta, phm. Hanna Barczewska,dh. Agnieszka Maik, dh. Paweł Korzeń, dh. Martyna Matuszewska, dh. Martyna Szukała, dh. Adrian Portała.

          Uczestnicy towarzyszący -niezarejestrowani dh. Dariusz Koban, dh.Simona Szudra, dh. Jowita Szudra, dh. Edwin Szudra, dh.Nikola Zaremba, dh.Jakub Litwin, dh. Agnieszka Korzeń, dh.Sandra Podyma, dh. Helena Pacuła.

  Dziękuję wszystkim za udział w Harcbiegu.

  Komendantka Szczepu ZHP „Płomienie”

  phm. Hanna Barczewska 

  Pozostałe zdjęcia

   

 •  

  Narodowe Święto Niepodległości

         W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. 11 listopada 2014 r. minęła 96 rocznica tego wydarzenia.

  Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, już w piątek 7 listopada odbyły  się w naszej szkole obchody Narodowego Święta Niepodległości.

  Mały Samorząd Uczniowski zorganizował wspólne wyjście klas 0-III pod Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego. Pochód odświętnie ubranych uczniów prowadzili nowo wybrani członkowie Samorządu niosąc biało-czerwone flagi. Poszczególne klasy przygotowały na ten dzień chorągiewki, kotyliony lub wstążki w barwach narodowych.

  Pod Pomnikiem delegacje klasowe złożyły płonące znicze. Na zakończenie apelu zaśpiewaliśmy hymn państwowy.  

  Wspólnie budujemy tradycję pełną radości i dumy z narodowego święta.

   

  więcej zdjęć

   

   

   

 • Harcerze w „Litanii miast” z Międzyrzecza

  1 listopada 2014rr w godzinach wieczornych w Sanktuarium Męczenników Polski pojawili się harcerze zaproszeni przez księdza Marka Brożynę, do współudziału w Litanii miast. Tegoroczna litania była nadawana z 6. miast: Gdańska, Międzyrzecza, Łomży, Łowicza , Sieradza i ze Skierniewic. Wszystko nadawała telewizja „Trwam”

  Reprezentowaliśmy środowisko harcerskie, podczas przedstawiania sylwetki księdza Jerzego Popiełuszki. Zaistnieliśmy też muzycznie - zaśpiewaliśmy „Dym z jałowca”. Godnie reprezentowaliśmy nasze miasto.

  Dziękujemy za zaproszenie.

  Harcerze i instruktorzy Szczepu ZHP „Płomienie”

   

     


   

 • 28 i 29.10.14

  W KRAINIE BAJTÓW

  - profilaktyczne przedstawienie  dla uczniów klas O-III   

          Teatr INSPIRACJA z Krakowa zaprezentował bardzo ciekawą inscenizację pt „W krainie bajtów”. Dynamiczne przedstawienie   opowiadało o skutkach uzależnienia dzieci od  komputera. Maluchy bez ograniczeń przesiadują przed monitorem  wchodząc w świat  wirtualnych gier. Często bywa ,że  przestają funkcjonować w sposób prawidłowy .Sytuacje z wirtualnego świata przenoszą do zabaw  z rówieśnikami. Zaciera się  im  poczucie prawdy i kłamstwa, realizmu i fikcji. Aktorzy włączyli w przedstawienie element  wirusów komputerowych , które niszczą systemy. Było to odniesienie do wirusów –robaczków ,które  atakują głowy dzieci , a mianowicie weszki. Na przykładzie czyszczenia komputera , uczniowie otrzymali instrukcję w jaki sposób należy dbać o czystość głowy. Przedstawienie  było jednym z elementów prowadzonego w szkole programu > Problem z głowy. Spektakl  bardzo podobał  się uczniom. Z uwagą i zainteresowaniem oglądali widowisko.

   

             

 • I nagroda w wojewódzkim konkursie plastycznym


   

          Z radością informujemy o sukcesie uczennicy naszej szkoły Oliwii Pregdyś z kl.IIc, która zdobyła I miejsce w kategorii kl.I-III w wojewódzkim konkursie plastycznym o tematyce honorowego krwiodawstwa organizowanym przez Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze.

         Uroczystość rozdania nagród odbyła się 3.11.2014 r. w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze. Na zorganizowanej w nobilitującym miejscu wystawie zaprezentowano nagrodzone prace dzieci i młodzieży. Zostały one wybrane z ponad pięciuset prac nadesłanych z 51 placówek województwa Lubuskiego.

  Z naszej szkoły, obok laureatki Oliwii Pregdyś, do konkursu PCK zakwalifikowały się także prace: Martyny Walczyk z kl. IIc, Agaty Jędrych z kl. IIIa, Aleksandry Odolińskiej z kl.VId,

  Wiktorii Huzar z kl.VIc i Katarzyny Stępień z kl. VIb.


   

  Gratulujemy młodym artystom!
   

  Z życzeniami dalszych sukcesów. 

  opiekun koła plastycznego 

  Zofia Kasprowicz

    

    


   

 • 31.10.2014

  Dyniowy zawrót głowy-31 października 2014r.

      

  Uczniowie Samorządu Szkolnego we współpracy z nauczycielami języków obcych zorganizowali  obchody Święta Dyni.

   Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli tego dnia w licznych konkursach. Ocenie szanownego jury podlegał wystrój klasy ,przebranie , udział w korowodzie , ciekawy przepis na  wypieki dyniowe, słodkości dyniowe przygotowane z rodzicami oraz śmieszne wierszyki o ogromnej dyni. Wszyscy stanęli  na wysokości zadania.

  Zabawa była wyśmienita.
   

  Pozostałe zdjęcia


   
   

  Pasowanie Pierwszoklasistów

   

  więcej zdjęć

         Dnia 28. października 2014r. w sali widowiskowej Międzyrzeckiego Domu Kultury, w obecności  władz miasta i zaproszonych gości,  odbyło się uroczyste „ Pasowanie na  ucznia” tegorocznych pierwszoklasistów z naszej szkoły. Przygotowaniem uroczystości zajęły się wychowawczynie sześciu klas pierwszych, panie: Irena Kubik, Anna Grześkowiak, Ewa Dyszewska, Ewa Nestorowska, Grażyna Kobierska, Joanna Łuka. Dzielni uczniowie zdali egzamin: odpowiadali na pytania prowadzącej,  śpiewali, byli zdyscyplinowani i uważni. Rodzice z przejęciem obserwowali poczynania swoich pociech rozpoczynających karierę szkolną. Ważnym momentem podczas uroczystości było podziękowanie paniom z przedszkoli za  przygotowanie  dzieci do nauki w szkole.  Wzruszenie ogarnęło wszystkich, kiedy pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły.

   Po dotknięciu przez panie Dyrektorki symbolicznym ołówkiem każdego ucznia, nadszedł czas na przyjemności. Dzieci otrzymały upominki oraz Akt Pasowania. Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia, ożywione rozmowy i nadzieja wśród dorosłych, że życzenia składane pierwszoklasistom przez pana burmistrza Tadeusza Dubickiego oraz panią dyrektor Katarzynę Dymel  w przyszłości spełnią się.

      Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tak ważnego w kalendarzu naszej szkoły wydarzenia  

            – wychowawczynie klas pierwszych.           
   
   

 • Wycieczka do Brójec – 20.10.2014r.

           20 października harcerze naszego szczepu oraz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 1  wzięli  udział w wycieczce do Brójec. Wyjazd odbył się dzięki środkom pozyskanym z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach realizowanego projektu „Dziedzictwo kulturowe Brójec szansą na rozwój”. Do udziału w wycieczce zaprosiła wszystkich  p. Halina Pilipczuk  lider  tego projektu.

          Podczas pobytu w Brójcach zwiedziliśmy najbardziej atrakcyjne miejsca, poznaliśmy historię pomnika ku czci pomordowanych w obozie hitlerowskim Bratz, który znajduje się na cmentarzu komunalnym (obóz znajdował się 2 km za wsią)oraz pozostałościami po cmentarzu żydowskim. Ksiądz Paweł Bryk przedstawił uczestnikom dzieje brójeckich kościołów oraz historię cmentarza ewangelickiego.

         Wycieczka zakończyła się spotkaniem integracyjnym z uczniami Zespołu Edukacyjnego, w którym ma powstać nowa drużyna harcerska. Pani Pilipczuk na zakończenie zaprosiła do udziału w konkursie plastycznym „Dziedzictwo kulturowe Brójec”.

  Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzone popołudnie w Brójcach.

    Komendantka Szczepu ZHP „Płomienie”

            phm. Hanna Barczewska    

   

  Pozostałe zdjęcia


   

strona: