Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Szarych Szeregów

 

Nawigacja

 • Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego

  Dnia 05. października 2015 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza, podczas której kandydaci mieli za zadanie wykonać plakat zachęcający pozostałą społeczność szkolną do zagłosowania właśnie na nich.

  W głosowaniu powszechnym, równym, bezpośrednim i tajnym, uczniowie wybrali swoich reprezentantów.

  W skład Małego Samorządu Uczniowskiego  w roku szkolnym 2015/ 2016 wchodzą:

  Antoni Lorenz – przewodniczący

  Hanna Wajman – zastępca przewodniczącego

  Anna Robak – zastępca zastępcy przewodniczącego

  Barbara Gądek – członek Rady MSU

  Julia Baranek – członek Rady MSU

  Franciszek Frelichowski – członek Rady MSU

  Zofia Krajcer – członek Rady MSU

  Zuzanna Skomra – członek Rady MSU

  Michalina Murzyn – członek Rady MSU

   

  Opiekunami Małego Samorządu Uczniowskiego są:

  mgr Monika Czerwińska

  mgr Iwona Maculewicz

  mgr Małgorzata Czerwińska - Sienkowska

   

   

 • Lekcja przyrody inaczej

   

  W środę, 16 września 2015 r. uczniowie klasy IVb wraz z paniami Edytą Denisewicz i Aldoną Baryłą pojechali do Pszczewa.

  O 8.30 opuścili mury naszej szkoły i wyruszyli w świat. Zaraz po przyjeździe, na ścieżce dydaktycznej w Pszczewskim Parku Krajobrazowym, mali przyrodnicy dostali pierwsze zadanie:  przy pomocy map topograficznych i kompasów musieli odszukać drogę do Jeziora Przydrożne. Tutaj małych odkrywców zachwycili się odgłosami ptactwa wodnego: kormoranów, gęsi i kaczek.

  Wśród szumu drzew i śpiewu ptaków uczniowie poznawali ekosystem lasu i jeziora oraz formy ochrony przyrody. Uczyli się rozpoznawać pospolite gatunki roślin liściastych i iglastych należących do poszczególnych warstw lasu.

  Następnym punktem programu było udanie się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej i oglądanie najróżniejszych preparatów pod szkłem specjalistycznych mikroskopów. Tutaj w dużym powiększeniu uczniowie zobaczyli, jak wygląda skóra węża, skrzydła owadów, kwiatostany i nasiona wybranych roślin.

  Po ciężkiej, ale i przyjemnej pracy nadszedł czas odpoczynku. Ostatnie chwile w Pszczewie uczniowie spędzili przy ognisku. Ze smakiem zjedli pieczone kiełbaski i zadowoleni oraz bogatsi o nowe przeżycia wrócili do domu.

 • 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

   

  1. sierpnia o godz. 17.00  w dniu kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego członkowie naszego szczepu będący w Międzyrzeczu,  spotkali się pod Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego, aby uczcić pamięć poległych harcerzy i ofiar powstania. Złożyliśmy wiązankę kwiatów, minutą ciszy oddaliśmy hołd poległych w walce o wolną stolicę. Wspólnie zaśpiewaliśmy  piosenki powstańcze, dając znak że PAMIĘTAMY I PAMIĘTAĆ BĘDZIEMY   Czuwamy!

                  Zuchy , harcerze i instruktorzy Szczepu ZHP „Płomienie”

   

   

   

   

   

   

   

 • Harcerska Akcja Letnia- obóz w Szklarskiej Porębie

   

     Harcerska Akcja Letnia to ta forma pracy i jednocześnie wypoczynku, na którą harcerze czekają z niecierpliwością  . W tym roku wyjechaliśmy 8 lipca  grupą 48-osobową do Szklarskiej Poręby. Obóz w górach to przede wszystkim wędrowanie, zdobywanie kolejnych szczytów, pokonywanie własnych słabości. Podzieleni na piony wiekowe pod opieką wychowawców poznawaliśmy Magiczny Szlak Ducha Gór, odwiedzaliśmy ciekawe miejsca w Szklarskiej Porębie(a jest ich naprawdę duuuuuużo), podziwialiśmy uroki Karkonoskiego Parku Narodowego. Pod opieką przewodnika górskiego wyruszaliśmy w nieznane, czyli na całodniowe wyprawy w góry. Atrakcji było co niemiara zarówno dla starszych harcerzy (park linowy!)jak też dla najmłodszych Harnasi  (wioska indiańska). Czas szybko mijał tym bardziej, że oprócz wędrowania w programie obozu zaplanowano : Festiwal Piosenki Obozowej, Chrzest obozowy, Przyrzeczenia Harcerskie oraz codzienne  zajęcia harcerskie : pionierka, samarytanka, terenoznawstwo itp.  19.lipca pełni wrażeń, trochę zmęczeni, ale z nowymi sprawnościami i zdobytymi stopniami wróciliśmy do Międzyrzecza. Na długo w pamięci pozostaną przepiękne widoki, wspólne wędrówki, gry nocne , tańce integracyjne, pełne emocji wyprawy kolejką linową,  konspiracyjne spotkania z Duchem Gór na trasach wędrówek.

       Dziękujemy   instruktorom  za wspólnie spęczony wakacyjny czas-

         zuchy i harcerze, uczestnicy obozu. 

    

   

   

  więcej zdjęć>>

   

   

 •  

  Zakończenie roku harcerskiego 2014/2015

  13.czerwca zuchy , harcerze i instruktorzy naszego szczepu uczestnicząc w Rajdzie do Bobowicka zakończyli oficjalnie rok harcerski 2014/2015 . Udział w rajdzie , którego organizatorem było  Stowarzyszenie „Wspieramy Młode Talenty” oraz oddział  PTTK to kolejna okazja ,aby wesprzeć ich działalność. Wędrując polnymi drogami  poznawaliśmy  piękno ziemi międzyrzeckiej. Tradycją rajdów organizowanych przez p. L.Woźniak  jest loteria fantowa. Tym razem główną nagrodę wylosował „nasz” zuch  Piotrek Chwirot z 2 GZ „Słonecznej  Gromady”.Gratulujemy!!!

   Dzięki uprzejmości  dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  im. Zesłańców Sybiru p. Romana Nowaka zakwaterowaliśmy się w tamtejszym internacie, bo nie był to koniec imprezy. Wieczorem podczas ogniska podsumowano rok harcerski, przyznano sprawności, drużynowi ( dh Simona Szudra, dh Agnieszka Maik,dh. Helena Pacuła, dh. Adrian Portała i dh. Jan Wąsiel ) otrzymali nagrody za rok swojej  pracy. Najmłodsi złożyli w blasku ognia i w obecności rodziców Obietnicę Zucha.  Wieczorem i w nocy czekały na harcerzy kolejne dawki emocji czyli Przyrzeczenia Harcerskie. Świtało, gdy ostatnia grupa pełnoprawnych harcerzy ZHP udawała się na spoczynek. Przy innym ogniu w inną noc…

       Do zobaczenia, Czuwaj!

  Komendantka Szczepu ZHP „Płomienie”

    

   

   

   

   

 • Międzyrzecz - moje miasto

   

            Dnia 9 czerwca 2015 roku został w naszej szkole rozstrzygnięty konkurs plastyczny  pt. „ Międzyrzecz - moje miasto”. Konkurs został ogłoszony dla wszystkich dzieci  5 i 6 letnich uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych na terenie Międzyrzecza.

  Głównym celem konkursu było  promowanie walorów naszego miasta oraz zachęcanie dzieci do twórczego działania i integracji najmłodszych.

  Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Wpłynęło bardzo dużo prac z czego nagrodziliśmy  i wyróżniliśmy 28 .

  Prace wykonane były rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt , a ich autorzy zasłużyli  na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. I  tak:

  I miejsce: MACIEJ  WALTROWSKI

  ( Przedszkole nr 1 „Pod Jarzębinką)

  II miejsce: JOANNAKAŹMIERCZAK

  (Niepubliczne Przedszkole” Bajkowy Zakątek)

  III miejsce: ADAM MOLICKI

  ( Przedszkole nr 6 im Jana Brzechwy)

  Wyróżnienia otrzymali:

  AGATA  POPŁAWSKA  ( Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów)

  IWONA OSIŃSKA  ( Przedszkole nr 6 im. Jana Brzechwy)

  ANTONINA ZAMORSKA  ( Przedszkole nr 1 „Pod Jarzębinką”)

  MAJA I BARTOSZ DOBOSIEWICZ  (Przedszkole nr 1 „Pod Jarzębinką”)

  BARTOSZ  MYRDA (Przedszkole nr 1 „Pod Jarzębinką”)

   

  Pozostałe prace nagrodzone za udział w konkursie to:

   

  LENA  CHMURZYŃSKA ( Przedszkole nr 6 im. Jana Brzechwy)

  MACIEJ PIASKOWSKI ( Przedszkole nr 6 im. Jana Brzechwy)

  ADAM JERZYK ( Szkoła Podstawowa nr 4 )

  ZUZANNA  MAKAREWICZ ( Szkoła Podstawowa nr 4 )

  BŁAŻEJ PAZGRAD ( Szkoła Podstawowa nr 4 )

  WIKTORIA  DOBROWOLSKA ( Szkoła Podstawowa nr 3)

  MAJA SIWIERSKA ( Szkoła Podstawowa nr 3)

  MAJA  SZIK (Szkoła Podstawowa nr 3)

  NATALIA MAJOWIECKA ( Niepubliczne Przedszkole „Jutrzenka”)

  MIŁOSZ  MYĆ ( Niepubliczne Przedszkole Jutrzenka)

  OLIWIA BONDAP ( Niepubliczne Przedszkole Bajkowy Zakątek)

  MARIANNA  MALEŃCZYK ( Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Zakątek”)

  BARTOSZ  BULAK ( Przedszkole nr 1 „Pod Jarzębinką”)

  WOJCIECH  BROŃCZYK (Przedszkole nr 1 „Pod Jarzębinką”)

  ALICJA  GRELA ( Przedszkole nr 4 „Bajkowa Kraina”)

  OLIWIER LECHERT (Przedszkole nr 4 „Bajkowa Kraina”)

  JULIA  ZAĆMIŃSKA (Przedszkole nr 4 „Bajkowa Kraina”)

  ANGELIKA  JASIŃSKA (Przedszkole nr 4 „Bajkowa Kraina”)

  KACPER  SKOWROŃSKI ( Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów).

  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy panu burmistrzowi Międzyrzecza Remigiuszowi Lorenzowi i pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Katarzynie Dymel za wsparcie i ufundowanie nagród dla przedszkolaków.

  M. Czerwińska – Sienkowska

  Iwona Maculewicz

   

   

   

   

   

 • "Euklides”

           Dnia 9 czerwca 2015r. o godz. 9.00 w Zespole Edukacyjnym Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Skwierzynie odbył się Rejonowy Konkurs Matematycznym "Euklides”. W konkursie uczestniczyły dwuosobowe drużyny z 7 szkół, którch zadaniem było wykazać się rozległą wiedzą nie tylko z arytmetyki i geometrii, ale także z historii matematyki, rachunku prawdopodobieństa oraz umiejętnością szacowania. Reprezentanci naszej szkoły Paweł Kaczmarek z kl VI b oraz Maciej Stafiniak z kl V c zdobyli drugie miejsce, dzięki któremu SP 2 w rankingu szkół wysunęła się na prowadzenie!

   

   

   

 • Konkurs Matematyczny uczniów szkół podstawowych

  klas II i III Gminy Międzyrzecz

     Dnia 29 maja 2015 r. odbył się  Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych w Kaławie.

        Uczniowie : Agata Jędrych z klasy III a i Adam Wojtkowiak z klasy III c startowali w grze matematycznej. Ich kolega z klasy II a Patryk Ebert rzucał kostką do gry.  Na polach znajdowały się łamigłówki matematyczne, wymagające skupienia uwagi, szybkości , koncentracji, a przede wszystkim wszechstronnej znajomości matematyki na różnych płaszczyznach.

           W zawodach uczestniczyły drużyny ze szkół podstawowych z Międzyrzecza i z Kaławy.

    

    

   

  Nasza drużyna zajęła III miejsce.

  Naszym  mistrzom matematyki gratulujemy sukcesu!

   

                                 opiekun Anna Matyjaszczyk

   

   

   

 • DWIE LAUREATKI WOJEWÓDZKIEGO

  KONKURSU PLASTYCZNEGO!

   

         Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły znalazły się wśród laureatów XXI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego p.n. ,,Woda jako Dar Życia” organizowanego przez Zarząd Regionu Lubuskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Uroczystość rozdania nagród odbyła się w 29 maja w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Nagrodzone obrazy wybrano z ponad pięciuset nadesłanych prac. Główne nagrody odebrały:  w kategorii kl. I-III Lena Zabielska z kl. Ic i w kategorii kl. IV-VI Zuzanna Tyborska z kl. VId.

  Serdecznie gratulujemy młodym artystkom i życzymy dalszych sukcesów!

   

  Opiekun koła plastycznego

  Zofia Kasprowicz

   

   

   

   

   

   

 • MIĘDZYRZECZANIE. ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI

        17 czerwca odbył się w naszej szkole wernisaż wystawy „Międzyrzeczanie. Ślady przeszłości” przygotowanej przez uczniów, ich rodziców oraz zaprzyjaźnionych absolwentów.Mieliśmy niezwykły zaszczyt gościć Dyrektora Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego Pana Andrzeja Kirmiela, autora książki „Międzyrzecz i ziemia międzyrzecka. Szkice z przeszłości”. 
          Pan Dyrektor opowiedział zebranym o barwnej, lecz trudnej historii naszego miasta.  Mówił o jego mieszkańcach: Niemcach, Żydach, Polakach i Łemkach. Zaprezentował i niezwykle ciekawie skomentował serię interesujących fotografii obrazujących zmiany granic, nieistniejący kirkut, wnętrze synagogi  i  przedwojenne ulice, które czasem trudno już  nam zlokalizować.  Pan Kirmiel mówił też o wielokulturowości pogranicza i  istotnej roli, jaką przez wieki ziemia międzyrzecka pełniła
  w regionie.

         Pierwszą mówczynią tego popołudnia była Pani Antonina Radziszewska, która wspominała trudne powojenne czasy i przybycie z Kresów do spalonego miasta. Mieliśmy też okazję posłuchać Pana Andrzeja Radziszewskiego, który z pewnością o historii okolic mógłby nam barwnie opowiadać w czasie kilku takich spotkań. Następnie goście obejrzeli prezentację o pracy architektów: Emila i Greorga Zillmannów, którzy urodzili się w Międzyrzeczu (wtedy jeszcze Meseritz), a zaprojektowali wiele słynnych budynków na Śląsku, a także w naszym mieście (m.in. budynek SP2J).

          Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w realizacji wystawy i spotkania z Panem Kirmielem (szczególnie Aleksandrowi Nisiewiczowi z kl. Vc!).

  pomysłodawczyni – Małgorzata Szeremet

 •        Konkursu Literackiego
  „Jaką opowieść związaną z historią swojej miejscowości chciałbyś przekazać następnym pokoleniom”
   
            12 czerwca 2015 r. w muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego odbyło się podsumowanie konkursu literackiego „Jaką opowieść związaną z historią swojej miejscowości chciałbyś przekazać następnym pokoleniom”. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu. Inga Grabska z kl. IV d i Patryk Radziszewski z kl. Vc otrzymali wyróżnienia w kategorii szkół podstawowych. Po uroczystym rozdaniu nagród uczniowie zostali zaproszeni do zwiedzenia muzeum. Gratulacje!
 • XVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W MINIPIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

           W dniach 14 – 16.05.2015 r. w Miliczu odbył się XVII Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Burmistrza Milicza. W turnieju wzięło udział 88 zespołów z całej Polski: z Gdańska, z Krotoszyna, z Gubina, z Zbąszynka, z Krakowa, z Turku, z Wałcza, ze Świdnicy, z Sycowa, z Sulechowa, z Kołobrzegu, z Milicza. Rozgrywki trwały dwa dni, odbyły się w dwóch salach sportowych, w trzech kategoriach wiekowych:  „czwórek” - klasy VI, „trójek” – klasy V, „dwójek” – klasy IV. Uczniowski Klub Sportowy „Orliki” działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu reprezentowali: - w kategorii „dwójek”: Oskar Bańko, Fabian Nowak, Dominik Kania, - w kategorii „czwórek”: Adam Kita, Oskar Leśkiewicz, , Mateusz Szymkowiak, Kacper Wołoszka, Kuba Antys, Bartosz Zimniewicz. Wyniki końcowe: - „dwójki” XXVIII miejsce, „czwórki” – XIII miejsce. Trenerem zespołów jest p. M. Szanda. Udział UKS „Orliki” w turnieju został dofinansowany z dotacji Gminy Międzyrzecz dotyczącej wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

   

  PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA

  W MINIPIŁCE SIATKOWEJ „KINDER + SPORT”

   

            19.O4.2015 r. w Sulęcinie odbył y się półfinały wojewódzkich rozgrywek w mini piłce siatkowej chłopców klas IV „Kinder + Sport”. Zawodnicy UKS „Orliki” działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu w kategorii „dwójek” zajęła III miejsce.

           Skład reprezentacji: Oskar Bańko, Fabian Nowak, Hubert Jaworski. Opiekunem drużyny jest p. Mirosława Szanda.

           Udział UKS „Orliki” w turnieju został dofinansowany z dotacji Gminy Międzyrzecz dotyczącej wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

   

 • Z ORTOGRAFIĄ „NA TY”

            15.05.2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu odbył się finał Konkursu Ortograficznego. W zmaganiach z polską ortografią i interpunkcją wzięli udział uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu.

  SP 2 reprezentowała uczennica A.Jędrych z klasy VD ( opiekun: B.Bełz ), która zajęła wysokie 6. miejsce!

   

   

   

  KONKURS LITERACKI NA TEMAT PRZYSZŁOŚCI NASZEGO MIASTA

    29.05.2015 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu literackiego pt. „ Co zmieniłbym w mojej miejsowości”, który został ogłoszony na łamach „Głosu Międzyrzecza i Skwierzyny”.

            Do redakcji napłynęło kilkadziesiąt prac m.in. ze Skwierzyny, Przytocznej, Wierzbna i Kalska. Jury w składzie: A.Chmielewski, przedstawiciele Zespołu Oświaty w Międzyrzeczu i członkowie redakcji wybrali zwycięzców w kategorii szkół podstawowych. Wśród nich znaleźli się: II miejsce – F.Sieradzki VI B ( opiekun: B.Bełz ) i III miejsce – M.Ciągło IV A ( opiekun: B.Bełz ).

    Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy, a ich prace zostały opublikowane na łamach tygodnika. O konkursie pisała również „ Gazet Lubuska”.

   

  KOLEJNA EDYCJA KONKURSU „ RUSZ GŁOWĄ”

           Dnia 27.05.2015 r. w naszej szkole odbył się VI Międzyszkolny Gminny Konkurs Wiedzy „ Rusz głową”, który przygotowały nauczycielki: B.Bartkowiak, B.Bełz i K.Chmielewska. Wzięły w nim udział 2-osobowe drużyny z SP3, SP 4, SP Bukowiec, SP Pszczew. Naszą szkołę reprezentowali: K. Pawłowska i B.Zimniewicz z klasy VA, a nad przebiegiem zmagań czuwali członkowie jury: dyr. K.Dymel, H.Wojciechowska ( Biblioteka Miejska )i B.Bartkowiak.

           Konkurs miał charakter interdyscyplinarny – obejmował wiedzę nie tylko z j.polskiego, matematyki, przyrody czy historii, ale także sprawdzał znajomość , piosenek, przepisów ruchu drogowego i zagadnień związanych z Unią Europejską.

           Po rozegraniu 20 konkurencji jury ogłosiło wyniki:

  I m. – SP 2 ( trzeci rok z rzędu )

  II m. – SP 3

  III m. – SP Pszczew ( po dogrywce )

  IV m. – SP Bukowiec

  V m. – SP 4

          Dzięki hojności sponsorów ( Rada Rodziców, MOK, MOSiR, p.J.Bełz, Nadleśnictwo, UMiG ) wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, wśród których znalazły się: wejściówki do kina, na basen, do kręgielni, zestawy kinomana, sprzęt sportowy, książki, słodycze. Relację z konkursu przedstawiła na swoich łamach gazeta „ Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.

 • Ks. Jacek zaprasza na festiwal poezji śpiewanej do Kęszycy Leśnej.

 • „ Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ” – FINAŁ

    22.05.2015r. w kilkunastu polskich miastach – ośrodkach uniwersyteckich – odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „ Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

  Nasi reprezentanci: J.Kowalski  IV A ( opiekun: B.Bełz ), W.Nowak V A  ( opiekun: B.Bełz ), M.Skowron VI C ( opiekun: I.Banaszak ) i Z.Gandecka V C   ( opiekun: M.Szeremet ) udali się do Poznania. Swoje prace konkursowe – wypracowania na podstawie przypadkowych rysunków, pisali w murach Uniwersytetu im. A.Mickiewicza.  Już niedługo uczniowie ci będą mogli pochwalić się publikacją własnych prac w książce pt. „Tak pisali najlepsi…”.

      Gratulujemy wiedzy i pokonania olbrzymiej konkurencji!!

   

 • KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

   

      W tym roku szkolnym do ogólnopolskiego konkursu z j. niemieckiego „DaF-Kenner in den DACHL-Ländern” przystąpiło 5 dziewcząt z klasy VC- Julia Wincz, Martyna Grela, Zuzanna Gandecka, Joanna Cieślak i Adrianna Balcer.

       Celem konkursu było zainteresowanie uczniów nauką języka niemieckiego, a także kulturą krajów obszaru niemieckojęzycznego, motywowanie uczniów do doskonalenia ich umiejętności z języka niemieckiego, kształtowanie umiejętności pozyskiwania informacji na temat danego miejsca, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej.

        Zadaniem konkursowym było nagranie  filmu, w którym uczennice  zaprezentowały w języku niemieckim  informacje i ciekawostki dotyczące Austrii (opis regionu, charakterystyczne zabytki, potrawy, stroje, zwyczaje itp.)

      Ich ciężka praca opłaciła się. 30 maja ukazały się oczekiwane wyniki. Wśród około 300 nadesłanych prezentacji w kategorii klas 4-6 dziewczyny zajęły II miejsce. Dziewczyny- gratuluję i życzę dalszych sukcesów w pokonywaniu barier językowych.                  

  Aldona Baryła

   

 •  

  Zamkowe koncerty muzyki dawnej Antiquo More i przyjaciele

    31.05.2015r.  o godz. 14.00 w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego i na dziedzincu Zamku w Międzyrzeczu odbyły się koncerty muzyki dawnej  z udziałem kwartetu barokowego „Juvenales anime” z Poznania oraz Zespółu Muzyki Dawnej „Antiquo More” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu.

   relacja audio>>

 • Biesiada na wszystkich krańcach świata!!!

   

          Dawno nie było tak kolorowo w Międzyrzeczu! 30 maja na terenie SP2 odbyła się Biesiada Rodzinna pod hasłem „Kraje świata”. Boisko zapełniło się barwnymi straganami, na których odwiedzający mogli zakupić potrawy z różnych państw. Ślinka cieknie na wspomnienie ruskich pierogów, węgierskiego gulaszu, włoskiej panna cotty czy hiszpańskiej tortilla de patatas…  Było coś dla ciała, lecz również dla ducha! Na scenie nieprzerwanie odbywały się popisy uczniów reprezentujących różne kraje świata. Świetnie przygotowane występy zachwycały widzów choreografią i bogatą scenografią. Dzięki dzieciom i ich wychowawcom odbyliśmy niezwykłą podróż dookoła świata. Chętni mogli wziąć też udział w quizie europejskim albo w zmaganiach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Wszyscy z podekscytowaniem czekali na losowanie nagród dla uczniów i rodziców. Trzy tablety i ekspres do kawy powędrowały do szczęśliwców, którym gratulujemysmiley

  więcej zdjęć>>

   

          Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dziadkom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Biesiady. Dzieciaki były zachwycone i na pewno warto było dla nich piec, gotować, smażyć, stroić
  i wreszcie spędzić z nami te cztery sobotnie godziny!

            Dyrekcja i Pracownicy SP2

   

   

   

 •      

        W dniu 22 maja 2015 roku w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej odbyły się przesłuchania prezentacji wojewódzkich Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs odbywa się w ramach programu PRO ARTE realizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Po wysłuchaniu 39 wykonawców rada artystyczna przyznała tytuł laureata pięciorgu uczestnikom, w tym ZOSI DERWICH z naszej szkoły! To wielki artystyczny sukces naszej uczennicy!!!

 •  

   

   

strona: