• Świetlica

Świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu otwarta jest w godzinach od 6.30 do 16.00. Dzieci przyjmowane są na podstawie karty zgłoszeniowej dostępnej u nauczycieli świetlicy i na stronie szkoły w zakładce "Dokumenty szkolne" oraz w zakładce "Materaiły dla rodziców". Celem świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki dzieciom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, odrobienia prac domowych.

Świetlica zapewnia dzieciom zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce, odpowiednie warunki do rozwijania swoich zainteresowań.

Proponujemy ciekawą ofertę zajęć:

• zajęcia plastyczne z zastosowaniem różnych technik,
          • zajęcia origami,
          • zajęcia dydaktyczne -pomoc w odrabianiu prac domowych, wdrażanie do korzystania ze słowników, encyklopedii,
          • zajęcia usprawniające myślenie, koncentrację uwagi, spostrzegawczość: gry dydaktyczne, szarady, krzyżówki, rebusy, konkursy,
          • zajęcia czytelnicze -głośne czytanie bajek, wspólne opowiadanie książek,
          • oglądanie bajek, filmów, prezentacje multimedialne uwzględniające zainteresowania dzieci,
          • gry i zabawy integracyjne, relaksacyjne
          • warsztaty manualne: mały warsztat krawiecki i cukierniczy.

Szczególną  uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia  i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrażanie uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, regulaminu, o wyrabianie umiejętności nawiązywania kontaktów  z  kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb oraz  dostrzegania ich u innych (kształtowanie postawy asertywnej i empatii), panowania nad emocjami.