Turniej Językowy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas trzecich wzięli udział w Turnieju Językowym, w którym zmierzyli się z frazeologizmami oraz trudnymi wyrazami. Wszyscy poradzili sobie doskonale, a mistrzami okazali się uczniowie klasy 3b!  Gratulujemy!

Tekst alternatywny: uczniowie grają w grę w bibliotece szkolnej Tekst alternatywny: uczniowie grają w grę w bibliotece szkolnej

uczniowie grają w grę w bibliotece szkolnej uczniowie grają w grę w bibliotece szkolnej

Dzień Kota w bibliotece szkolnej

W piątek obchodzimy Dzień Kota!
          Biblioteka szkolna zaprasza już teraz po cudowne kocie opowieści

Wystawa książek o kotach

Walentynki w bibliotece szkolnej

14 lutego obchodziliśmy w bibliotece szkolnej walentynki.
          Z tej okazji uczniowie wzięli udział w randkach w ciemno... z książkami!

zdjęcie grupowe

Dzień Puzzli

29 stycznia obchodzony jest Dzień Puzzli...

My świętowaliśmy go już dzisiaj!

W bibliotece szkolnej odbył się Turniej Puzzli, w którym zmierzyli się uczniowie klas drugich.

Puzzle, które po ułożeniu okazały się grą planszową nawiązującą do znanych w naszej gminie miejsc, najszybciej ułożyła reprezentacja klasy 2c!

Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy wszystkich do układania puzzli - to nie tylko doskonała zabawa, ale również wsparcie dla naszej koncentracji, pamięci, logicznego myślenia i spostrzegawczości.

Serdecznie dziękujemy Gmina Międzyrzecz za podarowanie nam wyjątkowych układanek!

zdjęcie grupowe uczniów

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa plakat

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to program wieloletni Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przygotowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. W koordynację zaangażowane są: Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Narodowe Centrum Kultury oraz Departament Programów Nauczania i Podręczników MEiN.

Dzień Łamańców Językowych

13 listopada obchodziliśmy Dzień Łamańców Językowych. Z tej okazji 14 listopada w bibliotece szkolnej odbył się turniej "Nie połam języka". Mistrzyniami zostały:
          Martyna Zygmuntowska z klasy 5c
          Martyna Filipczak z klasy 6b
          Dagmara Jędrzejczak z klasy 8d

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którym nie był dziś straszny żaden łamaniec językowy!

zdjęcie grupowe uczniów z dyplomami

Dzień Wynalazcy

Z okazji Dnia Wynalazcy klasy szóste podjęły się niełatwego zadania zaprojektowania wynalazku, który przydałby się wybranemu bohaterowi. W ten oto sposób powstały: dozownik miodu dla Kubusia Puchatka, maszyna do farbowania włosów dla Ani z Zielonego Wzgórza i turbowózek dla dzieci Shreka.

Wszystkie pomysły były oryginalne, a wykonanie świadczyło o ogromnej kreatywności!

Zwyciężyli reprezentanci klasy 6b: Iga, Martyna, Adam i Oliwier.

Gratulacje!

zdjęcie grupowe uczniów

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Co ma wspólnego poezja ze zdrowym odżywianiem?

Dzisiaj sprawdzili to uczniowie klas piątych, którzy

z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania wzięli udział w konkursie "Poezja od kuchni" zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.

Uczestnicy mieli za zadanie napisać wiersz, wykorzystując trzy słowa wyjęte prosto z... sałatki poetyckiej!

Wyrazy były związane - oczywiście - z odżywianiem.

Wiersz należało również zilustrować - tutaj ważna okazała się nie tylko kreatywność, ale przede wszystkim współpraca.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy bardzo zaskoczyli nas oryginalnością w ujęciu tematu.

Zwycięzcą została reprezentacja klasy 5b!

Brawo!

zwyciezka drużyna pozuje do grupowego zdjęci

Przerwa na Czytanie

18 października w naszej szkole miała miejsce akcja PRZERWA NA CZYTANIE. W jej ramach uczniowie podczas długiej przerwy oraz na zajęciach z wychowawcą czytali wybrane przez siebie książki. Bibliotekę szkolną odwiedzili zaś mili goście z klas pierwszych, by posłuchać opowieści o pięciopsiaczkach.
          Pamiętajmy, że w książkach drzemie supermoc!

Dzieci siedzą na podłodze  i czytają ksiązki

Dzień Głośnego Czytania w SP2

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odwiedzili nas wyjątkowi goście - członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz. Uczniowie klas 1-3 oraz klasy 8c mieli przyjemność wysłuchać tekstów czytanych przez Panie oraz Pana z DKK oraz starsze koleżanki.

Dziękujemy !!!

Dzieci siedzą na dywanie i słuchają czytanego tekstu

Akcja EMPiK-u 1000 książek dla biblioteki szkolnej

Książka w życiu najmłodszych