„NASZA NIEPODLEGŁA,  BIAŁO-CZERWONA”

Pod tym hasłem 17  kwietnia 2018 r. odbył się  w naszej szkole Międzyszkolny Turniej klas I – III „Po rozum do głowy ‘’

2018 rok jest szczególnie ważny dla nas Polaków. 100 lat temu nasza ojczyzna po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. I właśnie temu wydarzeniu poświęcony był tegoroczny turniej.

W turnieju uczestniczyły  trzyosobowe  zespoły: ze  Szkoły  Podstawowej  z   Kaławy, ze  Szkoły  Podstawowej nr 2,  Szkoły Podstawowej  nr 3,

W komisji zasiedli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy p. Remigiusz Lorenz, p. H. Wojciechowska z Biblioteki Miejskiej , p. Iwona Wróblak   reprezentująca Media Międzyrzecz oraz p. Anna Kmieciak z-a dyrektora szkoły.

Turniej rozpoczęto prezentacją multimedialną, która wspaniale przybliżyła ważne wydarzenia, które miały miejsce 100 lat temu.

Zawodnicy układali puzzle, wybrali się w matematyczną podróż po Polsce. Wykazali się znajomością historii powstania państwa polskiego. Odwiedzili województwa, określali kierunki na mapie. Rozwiązali trudną krzyżówkę. Rozpoznawali miasta naszego kraju, rozwiązując  rebusy. Wykazali się czujnością ortograficzną. Układali domino z nazwami polskich rzek.

Uczniowie, biorący udział w turnieju, wykazali się dużą wiedzą, bystrością umysłów, operatywnością oraz umiejętnością współpracy w zespole.

Najlepiej wypadła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas wspólnej imprezy współdziałali i bawili się razem zawodnicy, ich opiekunowie i spontaniczni kibice. Na zakończenie   tańczyły dziewczynki i chłopcy z grupy rytmiczno-tanecznej „ Rytmix ”. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

Organizatorki

Katarzyna Adamska Rej

Sylwia Guzicka

Anna Matyjaszczyk

Ewa Nestorowska

W ramach obchodów 100 lecia neipodległosci wspominamy polskich bohaterów. W rocznicę wybuchu powstania kościuszkowskiego pamiętamy o Tadeuszu Kościuszce. Wszytskich uczniów zapraszamy do lektury i obejrzenia gazetki.