• Jubileusz 70 - lecie szkoły

Galeria zdjęć >>

18 października uroczyście obchodziliśmy długo wyczekiwane święto – 70 – lecie Szkoły Podstawowej nr 2! Po miesiącach planów i przygotowań, po tygodniach prób, po niezliczonych spotkaniach, rozmowach i  godzinach tremy, nareszcie ziściło się nasze marzenie – wielkim przedsięwzięciem uhonorowaliśmy urodziny naszej szkoły!

Rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w Kościele Św. Jana koncelebrowaną przez naszych wielkich przyjaciół - Księży: Marka Walczaka, Damiana Dropa, Marka Walczaka i Jacka Błażkiewicza.

Następnie udaliśmy się na plac apelowy,  gdzie w trakcie apelu  Pani Dyrektor Katarzyna Dymel i Sekretarz Gminy Międzyrzecz Pani Anna Sawka odsłoniły tablicę pamiątkową z okazji jubileuszu Dwójki.

O godzinie 11.30 zaprosiliśmy gości do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury, by zwiedzili przygotowaną wystawę i zaszczycili nas wpisami do księgi pamiątkowej.  W południe rozpoczęła się wielka gala poprowadzona przez niezawodną Panią Hannę Barczewską i  absolwenta Dwójki, tatę dwóch naszych uczennic – Pana Pawła Grabskiego.  Wzruszeniom nie było końca: film przygotowany przez Studio Video Flesh, kwiaty i prezenty składane na ręce Pani Dyrektor Katarzyny Dymel, pamiątkowe statuetki dla wcześniejszych Dyrektorów, przemówienia i przywoływane wspomnienia…  na długo pozostaną w naszej najgłębszej pamięci! Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę przygotowaną przez uczniów, nauczycieli i absolwentów! Występom towarzyszył gromki śmiech publiczności! W wielkim finale był tort, wystrzały i deszcz konfetti  - w końcu nie często obchodzi się siedemdziesiątkę!

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zechcieli spędzić z nami ten wyjątkowy dzień!  Do zobaczenia  w wiekowej, ale niezmiennie młodej  Dwójce!