Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski – to istotny organ szkoły, który pozwala uczniom realnie uczestniczyć w jej życiu i mieć wpływ na jej funkcjonowanie. Tworzą go wszyscy uczniowie szkoły – członkiem Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły staje się automatycznie każdy uczeń w momencie przyjęcia do szkoły i przestaje nim być w chwili, gdy szkołę opuszcza. Samorząd jest organizacją działającą na rzecz uczniów i zarządzaną przez uczniów, reprezentuje ich interesy. Samorząd poprzez swoje działania wywiera wpływ na funkcjonowanie szkoły,może współdecydować o kwestiach jej dotyczących. Ustawa o systemie oświaty mówi, że Samorząd jest jedynym reprezentantem ogółu uczniów. Uczniowie w sposób demokratyczny wybierają swoich przedstawicieli, uczestniczą w tworzeniu i realizacji programu pracy Samorządu. Daje to każdemu uczniowi szansę znalezienia swojego miejsca w szkole.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET W SP2
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – to bardzo uroczysty dzień, który na stałe zagościł także w kalendarzu SP2. Panie oraz Uczennice włączyły się do akcji Samorządu Uczniowskiego. Trzeba przyznać, że z pomalowanymi na czerwono ustami wyglądały przepięknie!!! Na boisku szkolnym chłopcy częstowali tego dnia koleżanki cukierkami. Z Radiowęzła płynęły życzenia dla wszystkich Pań! Był to dzień pełen uśmiechu, kwiatów, radości i wzruszeń.
DZIEŃ W CZAPKACH MIKOŁAJKOWYCH
W Mikołajki, 6 grudnia 2023 roku, w naszej szkole zaroiło się od naśladowców św. Mikołaja. Uczniowie przyszli ubrani w mikołajkowe czapki, opaski, brody, okulary, swetry, bluzy, koszule, skarpety. Przekonaliśmy się, że najlepszym prezentem jest obdarowanie drugiej osoby szczerym uśmiechem. Przyciągnięty taką ilością radości św. Mikołaj osobiście odwiedził klasy I-III.
ANDRZEJKI
28 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas 1-3. Na uczniów, oprócz tańców i zabaw przy muzyce, czekało wiele atrakcji, m.in. pyszny poczęstunek przygotowany przez niezastąpioną panią Monikę. W rolę animatorów wcielili się członkowie Samorządu Uczniowskiego: Wiktoria, Matylda, Natalia, Nadia, Lena, Liwia, Aleksandra, Urszula i Dawid, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i nadanie imprezie niepowtarzalnego klimatu!
DZIEŃ SZALONYCH NAKRYĆ GŁOWY
6 listopada 2023 roku z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego i Samorządu Uczniowskiego nasza SP2 obchodziła Dzień Szalonych Nakryć Głowy. Każdy chętny przyozdobił swoją czuprynkę oryginalnym i radosnym nakryciem. Tradycyjnie fantazja naszych uczniów przerosła wszelkie oczekiwania. Podczas długie przerwy odbyła się wesoła parada, w której wszyscy mogli zaprezentować swoje pomysły.
DZIEŃ CHŁOPAKA
29 września 2023 r. z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego i Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole obchodzony był Dzień Chłopaka. Uczniowie, aby uczcić ten wyjątkowy dzień, założyli elementy garderoby typowe dla każdego dżentelmena, były to m.in. muchy, krawaty i garnitury. Na długiej przerwie odbyły się wspólne pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Nasi drodzy chłopcy: życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze!
DZIEŃ KROPKI
15 września 2023 z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego i Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Było to święto kreatywności, pomysłowości i zabawy. Uczniowie założyli ubrania w kropki, można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie, namalować kropkę według własnego pomysłu. Wszyscy wykazali się niesamowitą pomysłowością!
ROK SZKOLNY 2023/2024
„Samorząd, to nie tylko praca, ale i walka
Samorząd - to walka w obronie porządnych,
Cichych i słabych przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości.
Jeden nie da rady, ale z gromadą
będą musieli się liczyć.”
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
W poniedziałek, 3 kwietnia 2023r. obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem, przygotowana została gazetka, która umieszczona była na szkolnym korytarzu w budynku D. Tego dnia większość uczniów i nauczycieli- na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem - przyszło do szkoły z niebieskim elementem garderoby.
MS,SUDZIEŃ BEZ PLECAKA
Z inicjatywy Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego Dzień bez plecaka odbył się w naszej szkole 31 marca 2023 roku. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły w tym dniu bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Czy było to wygodne? Z pewnością - nie! Czy było zabawne - oczywiście! I o to chodziło! BRAWO uczniowie popisaliście się tego dnia wyjątkową fantazją!!Dzień Kolorowej Skarpety w Szkole Podstawowej nr 2
To był naprawdę kolorowy dzień w SP-2! A to wszystko za sprawą kolorowych skarpet nie do pary! Dzień Kolorowej Skarpety miał zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na inne święto, czyli Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Obchodzony jest dokładnie 21 marca. Data została wybrana w nieprzypadkowy sposób, ponieważ przyczyną tej wady genetycznej jest TEN TRZECI chromoson, który doczepił się do 21 pary chromosonów. Dlatego 21.03 Dzień Kolorowej Skarpetki - kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek nie do pary. W ten szczególny dzień uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki z różnych niepasujących par na znak solidarności tolerancji z osobami z Zespołem Downa.MS,SU
WALENTYNKI w SP2
W dniu 14.02.23. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego, w którym przekazaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią.
Już od rana panował u nas specyficzny, pełny uniesienia nastrój.
MS zorganizował dla klas I-III „Pocztę Walentynkową”, aby można było przekazać walentynkowe wyznania najbliższym.
Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości.
Dzień ten ma przypominać nam o tym co jest w życiu najważniejsze – o miłości i pozwala zastanowić się nad nią, a w symbolicznym serduszku dostrzec coś więcej niż tylko przedmiot. Świętowanie walentynkowe ma już wielu zwolenników pośród nas, bo uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie radość i zadowolenie.
MS, SU
FERIE ZIMOWE
Z okazji rozpoczynających się ferii zimowych życzymy WSZYSTKIM wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku.
Ferie zimowe są po to, by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu.
MS, SU
ACH CO TO BYŁ ZA BAL …
Karnawał czyli zapusty to czas zimowych zabaw, balonów. W naszej szkole SU zorganizował bal dla klas I-III.
Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością, wszyscy przebrani w kolorowe stroje bawiły się wyśmienicie przy dźwiękach muzyki. W czasie przerwy dzieci miały czas na poczęstunek przygotowany przez Panie wychowawczynie.
SU
DZIEŃ POPCORNU w SP2
Nadszedł czas na kolejną kartkę z kalendarza świąt nietypowych… 19 stycznia to dzień POPCORNU.
Z tej okazji MS, SU przygotował dla uczniów popcorn!
Radości było co niemiara.
MS, SU
DZIEŃ PIŻAMY
W styczniu na krótko przed feriami obchodziliśmy w szkole Dzień Piżamy.
Dni są krótkie i chłodne. Mimo kalendarzowej zimy deszcz leje się z nieba i coraz częściej wieją „wiatry nudy” . MS i SU naszej szkoły postanowił odczarować te zimowe smuteczki ogłaszając 24 stycznia Dniem Piżamy.
Tego dnia po szkolnych korytarzach przemieszczały się prawdziwe śpiochy. Budynki stały się bardziej kolorowe i uśmiechnięte. Opanowały go przeurocze miśki, pantery, lwiątka. Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego podjęta po raz kolejny spotkała się z wielkim odzewem w każdej klasie. Wydawać by się mogło, że na każdej lekcji i przerwie będzie sennie, ale nie !!! kolorowe piżamki wprowadziły do monotonnego uczniowskiego życia komiczny element. Wszyscy byli bardziej zrelaksowani, a w tych okolicznościach wiedza zawsze lepiej wchodzi do głowy.
MS,SU
ROZŚPIEWANA PRZERWA – WSPÓLNE KOLĘDOWANIE
Jedną z polskich tradycji jest śpiewanie pięknych kolęd, które coraz częściej słyszane są tylko w czasie świąt. Uczniowie naszej szkoły wspólnie stworzyli rozśpiewaną świąteczną przerwę.
W dniu 22.12.22r. przy akompaniamencie gitary pięknie śpiewaliśmy nasze polskie kolędy i pastorałki, które wprowadziły nas w nastrój świąt Bożego Narodzenia.
MS, SU
JEST TAKI DZIEŃ….
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.
Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt MS, SU tradycyjnie jak co roku przygotowali montaż słowno – muzyczny dla nauczycieli.
W wypowiedzianych słowach życzyliśmy otwartości na innych, zwykłego, szczerego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, które spowodują przemianę w sercach innych i w nas samych … bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!
MS, SU
JARMARK BOŻONARODZENIOWY
6.12.2022r. Tradycyjnie już wzięliśmy udział w organizowanym przez Gminę Jarmarku Bożonarodzeniowym.
W tym roku serwowaliśmy pyszną gorącą czekoladę z piankami, gofry i naleśniki z powidłami.
MS, SU
SŁODYCZE DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA
Na początku grudnia ogłosiliśmy zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Skwierzynie. Nasi uczniowie bardzo chętnie przystąpili do akcji,zebraliśmy dużo, bardzo dużo słodkości…
19.12.22. delegacja uczniów z opiekunem przekazała paczki do Domu Dziecka.
Pani Dyrektor i dzieci przyjęły je bardzo ciepło. Radość na ich twarzach jest największym dowodem wdzięczności.
Pozdrawiamy wychowanków i życzymy im spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
MS, SU
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe, można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
O święcie tej postaci nie zapomnieli uczniowie naszej szkoły.
Każdy maluch i nie tylko przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy.
Młodsze dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, recytowały wiersze, bawiły się przy piosenkach, brały udział w zabawach ruchowych, wykonywały prace plastyczne.
Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.
MS, SU
TYM, CO ZMARLI ZA OJCZYZNĘ HOŁD WDZIĘCZNOŚCI…
Dnia 10.11.22. uczniowie SP2 uczcili pamięć odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Dzień ten dla nas jest lekcją patriotyzmu i historii, uczestnicząc corocznie w obchodach święta dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Wszyscy razem udaliśmy się pod Pomnik Tysiąclecia by tam odśpiewać hym Polski, złożyć kwiaty i zapalić znicze.
To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę i wspominamy naszych dziadków, pradziadków walczących o wolność.
MS, SU
ANDRZEJKI dla klas I-III
24.11.22. SU zorganizował dla klas I-III Andrzejki, które są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, integracji, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.
Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby.
Muzyka i tańce wprowadziły biorących udział dzieci w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili.
Żal było kończyć……
MS, SU
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Chcąc dzielić się pozytywną energią i pokazać, że bycie miłym nie jest nam obce, w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości.
Tego dnia w szkole panowała szczególna radość, optymizm i uśmiech.
Każda klasa otrzymała plakat pt. „oderwij i podaruj!”
Każdy mógł oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie. Dziękuję, że Jesteś, Jesteś wyjątkowy, dziękuję za Twoją pomoc – proste, znane. Wszystkim słowa wywołały radość i uśmiech na twarzy obdarowanego.
Dzień życzliwości upłynął nam w miłej atmosferze. Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest abstrakcyjnym pojęciem .
Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.
MS,SU
SZALONE NAKRYCIA GŁOWY tylko w SP2
Nasz Samorząd ma świetne pomysły na ciekawe wydarzenia w szkole.
16.11.22. uczniowie zaprezentowali ciekawe, fajne i żartobliwe inspiracje modowe podczas „pomysłowego nakrycia głowy”.
Dzień ten okazał się strzałem w dziesiątkę!
Kreatywne pomysły na coś na głowę przerosły wszelkie oczekiwania. Od zabawnych peruk i czapek po garnki, durszlaki oraz własnoręcznie wykonane arcydzieła takie jak kapelusz muchomor…
MS, SU
PAMIĘTAMY O SENIORACH
Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi, którym należy się szacunek za bezinteresowną miłość i mądrość jakim obdarzają młodsze pokolenie.
O tym święcie pamiętali uczniowie SP2, przygotowując laurki dla każdego uczestnika Klubu Seniora w Międzyrzeczu.
Przygotowane laurki przekazaliśmy na ręce Pani Kierownik Klubu Seniora, która w ramach podziękowania wręczyła dzieciom słodki upominek.
MS,SU
ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ?
Przystąpiliśmy po raz pierwszy do konkursu:
Ile waży Święty Mikołaj?
Zbierając bilon chcemy chcemy pomóc dzieciom i młodzieży – wychowankom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Pomaganie innym,słabszym,uboższym,potrzebującym pomocy kształci empatię, uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne.
Zadanie polegało na zebraniu bilonu o jak największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia lub o największej wartości.
SP2 zebrała: 1035,22 złotych o wadze 64,5 kilograma.
Dobro wraca …..
MS, SU
DZIEŃ ZAWODÓW w SP2
W dniu 21 października 2022r. W naszej szkole zorganizowana została akcja:”Mój zawód Marzeń”.
Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania różnych grup zawodowych.
Wcielili się w role, przebrali, ucharakteryzowali zgodnie z wymaganiami danego zawodu.
Dzięki wspólnym rozmowom dowiedzieli się jakie szkoły należy ukończyć oraz jakie predyspozycje posiadać aby wykonywać wymarzony zawód. Zrozumieli również, że „bycie kimś” wymaga ciągłego uzupełniania wiedzy i poszerzania jej z wielu dziedzin.
Szkolny Dzień Zawodów uświadomił również naszym uczniom,że wszystkie zawody są ważne, potrzebne, że wzajemnie się uzupełniają.
MS,SU
DLA NASZYCH NAUCZYCIELI….
„Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają”
Heraklit z Efezu
13.10.22. w SP2 odbyło się spotkanie MS i SU z nauczycielami.
Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.
Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela,jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Uczniowie życzyli wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Żyjcie nam sto lat!!!
MS, SU
„POLA NADZIEI”
Akcja „Pola Nadziei” stała się już tradycją w naszej szkole i cieszy się ogromnym powodzeniem. Udział w akcji był dobrowolny, ale cała społeczność szkolna rozumie ideę niesienia pomocy chorym, przebywającym w Hospicjum Świętego Kamila w Gorzowie i i chętnie się do niej przyłączyła.
Zebraliśmy kwotę: 3,700 złotych.
Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY za wsparcie akcji o tak szczytnym celu,a na wiosnę zapraszamy do spaceru wokół SP2 ,aby zobaczyć jak pięknie kwitną żonkile dające nadzieję…
MS,SU
ALE DRAKA – DZIEŃ CHŁOPAKA
30 września w naszej szkole chłopcy obchodzili swoje święto. Tego dnia wszyscy przyszli w krawatach lub pod muszką. Dziewczyny oprócz tradycyjnych życzeń, dedykacji puszczanych przez radiowęzeł wręczyły kolegom małe niespodzianki.
A jacy są nasi chłopcy?
Wiadomo, że czasem z nich niezłe urwisy. Lubią piłkę nożną, samochody, wojsko i superbohaterów.
Marzą żeby zostać policjantami, strażakami, żołnierzami, czy mechanikami! Czasem się wygłupiają i zaczepiają dziewczyny, ale mimo to ich lubimy.
Obchody „Dnia Chłopaka” minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.
MS, SU
POMAGAMY SEWERYNOWI – który zmaga się z ciężką chorobą
Mały Samorząd i Samorząd Uczniowski w tym roku szkolnym, raz w miesiącu organizuje „Słodką Środę”.
Rodzice wyznaczonych pionów klas pieką pyszne ciasta,które sprzedajemy w szkole.
Zebrany dochód w całości przekazujemy na pomoc w leczeniu naszego kolegi – Seweryna.
Druga podjęta przez nas akcja dla Seweryna, to zbiórka nakrętek, które też przynosimy w ostatni piątek miesiąca i w ten sposób dokładamy małą cegiełkę pomocy.
Seweryn jesteśmy z TOBĄ !!!!
MS, SU
PRZERWA na CZYTANIE
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwach.
Inicjatorem cyklicznej już akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.
Wydarzenie odbyło się 19.10.2022 w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
W tym dniu na wszystkie przerwy międzylekcyjne zabieraliśmy ze sobą książkę,którą wcześniej wypożyczyliśmy w bibliotece szkolnej lub przynieśliśmy z domu,a potem siadaliśmy wygodnie gdzie,kto mógł,na korytarzu,w głównym holu szkoły,w bibliotece szkolnej i czytaliśmy …
Chcielibyśmy,aby książka na terenie naszej szkoły stała się punktem rekreacji podczas przerw...
Akcja bardzo spodobała się uczniom… do następnego razu!
MS, SU
DZIEŃ KROPKOWEGO SZALEŃSTWA!
15 września cała społeczność SP2 wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki, który opanował klasy oraz korytarze naszej szkoły, dając okazję do wzięcia udziału w ciekawych zajęciach i stworzeniu intrygujących prac plastycznych, pokazujących nadzwyczajną kreatywność uczniów i ich niezwykły talent.
Każdy kto chciał mógł zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami z KROPKĄ w roli głównej.
Zatem Dzień Kropkowego Szaleństwa można uznać za bardzo udany !!!
MS, SU
WYJĄTKOWA KLASA !!!
Uwaga,uwaga!!!
Dzięki Pani Dyrektor – Katarzyny Dymel mamy kolejną,wyremontowaną,umeblowaną,dostosowaną do prowadzenia lekcji religii - extra klasę!
Mamy m.in. żywe zwierzątka…, którymi będziemy się opiekować.
Oj będzie się działo….
T.Flisikowska
ROK SZKOLNY 2022/2023
Wakacje minęły bezpowrotnie i rok szkolny 2022/2023 stał się faktem;
ruszamy w kolejny rok zdobywania wiedzy,aby on był pełen wyznań,niespodzianek,przygód i wytężonej pracy.
Liczymy,że rozpoczynający się rok szkolny będzie dla wszystkich uczniów SP2 owocny!
A do wakacji pozostało 295 dni….
T.Flisikowska
ROK SZKOLNY 2022/2023
Ruszamy w kolejny dziesięciomiesięczny rejs szkolnej przygody w Samorządzie Uczniowskim
Będzie się działo…, nasze głowy po wakacjach są pełne ciekawych pomysłów,inicjatyw, zabaw…
Jeśli masz ochotę do działania i uprzyjemniania pobytu w szkole, to zapraszamy w nasze szeregi!!!
A oto skład obecnego Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły:
- Przewodniczący – Ksiądz Kornel,
Kornel reprezentuje naszą Szkołę w Młodzieżowej Radzie Gminy.
- Zastępca – Balcerzak Hanna,
- Zastępca – Myrda Bartosz
Członkowie:
Przewodniczący klas IV – VIII
W tym roku szkolnym połączyliśmy siły z Małym Samorządem.
Trzymamy kciuki za naszych samorządowców i zachęcamy wszystkich uczniów do współpracy.
Opiekunki MS,SU:
Katarzyna Kurek-Bojko, Aneta Gnybek, Anna Mielcuszna, Teresa Flisikowska
Rok szkolny 2021/2022
Ruszamy w kolejny dziesięciomiesięczny rejs szkolnej przygody w Samorządzie Uczniowskim
Będzie się działo…, nasze głowy po wakacjach są pełne ciekawych pomysłów,inicjatyw, zabaw…
Jeśli masz ochotę do działania i uprzyjemniania pobytu w szkole, to zapraszamy w nasze szeregi!!!
A oto skład obecnego Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły:
- Przewodniczący – Myrda Bartosz,
Bartek reprezentuje naszą Szkołę w Młodzieżowej Radzie Gminy.
- Zastępca – Jędrzejczak Dagmara,
- Zastępca – Rauchut Kacper
Członkowie:
Przewodniczący klas IV - VIII
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Teresa Flisikowska
RADIOWĘZEŁ „SZARACZEK”
Nasze radio aktywnie zrzesza uczniów lubiących dobrą zabawę, a przede wszystkim dobrą muzykę. Nasza rozgłośnia prowadzi audycje tematyczne, okolicznościowe a także przekazuje ciekawe informacje dotyczące bieżących wydarzeń szkolnych. Trudno wyobrazić sobie przerwy bez dobrej, wpadającej w ucho muzyki, która pozwala na uatrakcyjnienie naszym uczniom czasu pomiędzy lekcjami.
Wychodząc z założenia, iż muzyka łagodzi obyczaje, życzymy wszystkim słuchaczom w roku szkolnym 2021/2022 przyjemnych wrażeń.
UWAGA !!!!!
Jeżeli masz głowę pełną pomysłów, chciałbyś uczestniczyć w przygotowaniu audycji okolicznościowych lub koncertów życzeń – zapraszamy !!! Jeśli kochasz dźwięki a Twoim marzeniem jest zostanie DJ-em, chciałbyś uprzyjemniać przerwy muzyką – nie wahaj się, nasza ekipa czeka na ludzi z pasją :}
W skład grupy, która będzie umilać Wam czas podczas przerw wchodzą:
1. Krajcer Zofia,
2. Piechocka Wiktoria,
3. Stankiewicz Julia,
4. Wajman Hanna.
Opiekun radiowęzła:
Teresa Flisikowska
UWAGA !!! UWAGA !!!! UWAGA !!!!!
z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego
powstał w Szkole
KLUB ROWEROWY !!!!
DZIEŃ NAUCZYCIELA
W dniu 13.10.2021 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez Samorząd Uczniowski.
Naszym KOCHANYM NAUCZYCIELOM :
za troskę i za cierpliwość którymi zawsze nas obdarzacie.
Za trud codzienny, życzliwość, za serce pełne miłości… DZIĘKUJEMY !!!!
SU
NIECH ŻYJE NIEPODLEGŁA !!!
11.11.2021r. Samorząd Uczniowski na czele z Przewodniczącym – Bartoszem Myrdą uczestniczył w miejskich obchodach Narodowego Święta.
Również tego dnia Bartek wziął udział w V Biegu dla Niepodległej.
Brawo BARTEK !
SU
POMAGAMY….
Stało się już tradycją, że nasza Szkoła pomaga Hospicjum św. Kamila w Gorzowie.
Samorząd Uczniowski rozprowadza wśród uczniów cebulki kwiatów Żonkil, zebrane pieniądze są wsparciem dla chorych.
W tym roku sprzedaliśmy 2084 cebulki i uzyskaliśmy kwotę 4168, którą wpłaciliśmy na konto Hospicjum.
BRAWO SP2!
SU
DZIEŃ PIŻAMY W SP2
19 listopada 2021r. koniec tygodnia uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodziennej, przemiłej atmosferze.
Powód tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy, to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy.
Tego dnia większość uczniów pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w przeróżnych piżamach. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione podusie i przytulanki.
Na długiej przerwie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego poprowadzili zabawy integracyjne, które sprawiły wiele radości naszym uczniom.
T.FLISIKOWSKA
DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPET
17 grudnia w naszej Szkole odbył się kolejny ‘inny’ dzień – DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPET.
Oj było co oglądać…, co podziwiać, nasi uczniowie są niesamowici!!!!
Istna rewia mody, kolorów, pomysłów dominowała z ogromną radością i uśmiechem na twarzach naszych uczniów tego dnia.
SU
WARTO POMAGAĆ….
W grudniu SU ogłosił zbiórkę: słodyczy, przyborów szkolnych, gier, zabawek dla wychowanków Domu Dziecka w Skwierzynie.
Nasi uczniowie bardzo chętnie przystąpili do akcji, uzbieraliśmy mnóstwo różności, każdy chciał podarować coś od siebie…
Przedstawiciele SU: Dagmara, Bartek, Dawid i Stasiu z opiekunami udali się z prezentami do Domu Dziecka.
Przeżycie ogromne i ta radość bezcenna, że możemy pomóc innym jeszcze większa….
SU
ŚWIEĆ GWIAZDECZKO MAŁA ŚWIEĆ – DO JEZUSA PROWADŹ NAS !!!
W ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną SU zorganizował na boisku szkolnym wspólne kolędowanie.
Uczniowie śpiewali piękne kolędy, pastorałki.
To wspólne kolędowanie było niezwykłym i pięknym doświadczeniem. Wyzwoliło pozytywne emocje i wprowadziło w atmosferę świąt, na które wszyscy czekamy.
SU
FERIE …. I ZIMOWISKO W ZAKOPANEM !!!
Pierwsze półrocze roku szkolnego umknęło bardzo szybko i … mamy już ferie.
Ferie, to czas wypoczynku, regeneracji sił, wyjazdów, spotkań…
Od wielu lat w naszej szkole podczas ferii organizowany jest wyjazd w góry na zimowisko.
Zainteresowanych nie brakuje, w pierwszych dniach września lista jest zamknięta.
Zresztą posłuchajcie Bartka….
Bartek o zimowisku
...........................................................................................................................................................................................................
Rok szkolny 2020/2021
Skład Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły:
- Przewodnicząca – Bełz Hanna,
Hania reprezentuje naszą Szkołę w Młodzieżowej Radzie Gminy.
- Zastępca – Stankiewicz Izabela,
- Zastępca – Wajman Hanna
Członkowie:
Sieniawska Martyna,Szymkowiak Adam,Urbanowicz Michał,Malinowska Urszula,Wojciechowski Bartosz,Kurzyńska Maria,Grządko Bartosz,Myślicki Stanisław,Sochacki Adam,Oniszczuk Aleksandra,Gorgolik Sofia,Grabska Olga,Gołost Igor,Pregdyś Oliwia,Mirowska Marta,Kowalczyk Natalia,Matracka Natalia,Grela Paweł,Kruk Alicja,Madziak Maciej,Bajer Jagoda,Kiersztan Barbara.
Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zaangażowany w życie Szkoły – masz prawo wpływać na to, co się w niej dzieje. Możesz z tego prawa korzystać na różne sposoby – angażując się w akcje charytatywne, włączając się w organizację uroczystości i imprez szkolnych…
Te i wiele innych działań uczniowskich to właśnie aktywność Samorządu Uczniowskiego – możliwości jest wiele, każdy może znaleźć coś dla siebie. To uczniowie decydują, jakimi sprawami Samorząd będzie się zajmował i dlatego pole działania jest właściwie nieograniczone.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Teresa Flisikowska
WARSZTATY Z WIKLINY
W piękną wrześniową sobotę pod profesjonalnym okiem instruktorki – Pani Kasi poznaliśmy tajniki wikliniarstwa.
Spośród wielu technik rękodzieła wyplatanie należy do tych najbardziej relaksujących,przyjemnych i dających ogromną satysfakcję. Dzięki prostym materiałom i minimalnej liczbie narzędzi można wypleść unikatowe,piękne i trwałe przedmioty artystyczne i użytkowe.
Pani Kasia wprowadziła nas w świat wikliny,dowiedzieliśmy się,że wiklina to nie tylko kosze,kapelusze i przedmioty codziennego użytku,ale również materiał do tworzenia sztuki,także sztuki przestrzennej.
Dzięki plecionym obiektom stworzyliśmy przyjemne i przytulne miejsce w którym możemy odpoczywać.
Samorząd Uczniowski
https://gorzow.tvp.pl/48503634/warsztaty-wikliniarskie-dla-uczniow-szkoly-podstawowej-w-miedzyrzeczu
ODLICZAMY do …. WAKACJI!
Od 1 września zaczęliśmy odliczanie do … wakacji !!!
Samorząd Uczniowski wpadł na znakomity pomysł informowania braci szkolnej o liczbie dni,które pozostały do końca roku szkolnego 2021/2021.
Liczymy,że poprzez ten sposób uczniowie uświadomią sobie jak szybko upływa czas i zmobilizują się do pracy by zdobywać dobre oceny.
Z drugiej strony czekamy na upragnione ferie i wakacje, a więc odliczamy …
SU
NASZ RADIOWĘZEŁ
RADIOWĘZEŁ „SZARACZEK” - to najbardziej typowy przykład systemu rozgłoszeniowego, który umożliwia emisję komunikatów głosowych oraz nadawanie muzyki. Pełni funkcję rozrywkową - w trakcie przerw puszczana jest różnego typu muzyka, która w świetny sposób łagodzi stres, uspokaja, pobudza do działania, integruje uczniów. Muzyka wpływa na lepsze samopoczucie uczniów, bowiem dzięki niej wyrażają swoje emocje i na chwilę zapominają o natłoku obowiązków.
Radiowęzeł prowadzą uczniowie z Samorządu Uczniowskiego,którzy mają możliwości rozwoju umiejętności dziennikarskich i medialnych, usprawniają przepływ ważnych informacji wewnątrz szkoły, ale także umilają pozostałym uczniom czas na przerwach.
Wśród audycji tworzonych przez uczniów jest miejsce na podział muzyki np. muzyka poważna (poniedziałek), muzyka rozrywkowa (wtorek), muzyka polska (środa), muzyka z różnych krajów (czwartek) oraz play lista uczniowska (piątek).
Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że w naszej szkole jest zakaz używania telefonów komórkowych i dlatego szukamy różnych pomysłów i tworzymy alternatywy dla uczniów jak świetnie spędzić czas podczas przerwy. Jednym z pomysłów są taneczne przerwy, które cieszą się dużym zainteresowaniem.Muzyka jest dobra na wszystko!
SU - „Szaraczek”
„SZAFKA dla ucznia SP2”
Uwaga, Uwaga !!!!
spieszymy z ważną informacją !!!!
Dzięki naszym Kochanym Rodzicom,Dyrekcji,Nauczycielom i wszystkim darczyńcom
o WIELKIM SERCU !!!!!
zawitały w naszej Szkole CUDOWNE,PIĘKNE SZAFKI !!!!
Życzymy by dobro jakim nas obdarzyliście wróciło do Was w podwojonej ilości,rozjaśniając Wasze życie kolorami szczęścia.
DZIĘKUJEMY!!!!!
AKCJA NAKRĘTKA
W tym roku szkolnym zbieramy nakrętki na pomoc w leczeniu chorej na nowotwór Klaudii – naszej absolwentki.
Nakrętki przynosimy w ostatni piątek każdego miesiąca.
PAMIĘTAJ,dobro wraca …
SU
JESIEŃ,ACH TO TY ...
„Liście się złocą w całym lesie,
To znak właśnie, że już jesień
Lasem, łąką, polem,
Chodzi ze złocistym parasolem.”23 września wspólnie powitaliśmy kolejną porę roku – JESIEŃ.
Samorząd Uczniowski przygotował zagadki o tematyce jesiennej,nie zabrakło również tańców i zabaw ruchowych przy których wszyscy świetnie się bawiliśmy.
SU
DZIEŃ CHŁOPAKA
30 września dziewczęta wszystkich klas nie zapomniały o swoich klasowych kolegach i z okazji Dnia Chłopaka złożyły im życzenia oraz wręczyły upominki. W zależności od klasy pomysłów na spędzenie lekcji wychowawczej z tej okazji nie brakowało. Dziewczyny przygotowały dla chłopców niespodzianki w postaci poczty z życzeniami, poczęstunku, konkursów lub zabaw.
Samorząd Uczniowski podczas długiej przerwy zorganizował koncert życzeń dla chłopców, oj się działo …. było miło,zaskakująco i wesoło !!!
SU
NASZYM KOCHANYM NAUCZYCIELOM
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach naszej szkoły.
I właśnie z tej okazji 13 października Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności SP2 przygotował montaż muzyczny poprzez który wyrazili swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Nie zabrakło też układów tanecznych w wykonaniu naszych uczniów.
Uczniowie pokazali, że dobry nauczyciel nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa wraz z dziećmi wiele wspaniałych chwil. SU doskonale zaprezentował utwory muzyczne i poetyckie związane z październikowym świętem.
SU
Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”
„Kto przekazuje komuś dar, często go sam otrzymuje:
ofiarowywanie bowiem przynosi radość;
nauczmy się dawać!”
Roland Leonhardt
Żonkile w ruchu hospicyjnym są międzynarodowym symbolem nadziei na chwile radości, na bliskość drugiego człowieka, na życie mimo cierpienia. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
Pola Nadziei, to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum im. św. Kamila w Gorzowie . Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły chętnie włączają się do akcji. W tym roku SU rozprowadził aż … 1700 cebulek!
Jeszcze raz za WIELKIE SERCE wobec chorego bardzo DZIĘKUJEMY !!!
SU
ZBIÓRKA KASZTANÓW
Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę KASZTANÓW, która miała na celu:
* Zdrowie – wspomaganie zakładów farmaceutycznych w produkcji leków na bazie kasztanów
* Dbanie o własne zdrowie poprzez pobyt i ruch na świeżym powietrzu przy zbieraniu kasztanów
* Umacnianie więzi rodzinnej przez rodzinną zbiórkę kasztanów
* Kształcenie ambitnych postaw społecznych poprzez aktywny udział w zbiórce.
Pomogliśmy i zyskaliśmy!!!!
Zebraliśmy kilka ton,z otrzymanych pieniędzy zostały zakupione cztery kosze do gry w piłkę koszykową.
Pomogliśmy i zyskaliśmy!!!!
Dwa na boisko klas I-III i dwa na boisko klas IV-VIII.
Uczniowie są bardzo zadowoleni, chętnie grają w piłkę podczas przerw.
RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO !!!!
SU
SKLEPIK SZKOLNY
Sklepik szkolny odgrywa w naszej szkole ważną rolę wychowawczą – uczy samorządności i gospodarności,rozwija uczciwość i obowiązkowość,kształtuje umiejętność zespołowego działania.
Z pomocą opiekuna uczniowie zajmują się odpowiednim zaopatrzeniem i sprzedażą.
Wypracowane dochody przeznaczone są na potrzeby szkoły i uczniów.
SU
PROJEKT … GĘSI!
26 maja we współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Rybacka Obra – Warta dostarczono z Kruszwicy 500 pisklaków Polskiej Gęsi Białej do Międzyrzecza . Niekonwencjonalny i pilotażowy projekt wpisał się w akcję Ministerstwa Rolnictwa I Rozwoju Wsi oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa “Kupuj Świadomie – Wspieraj Produkt Polski”. Koszt niemal 3 tygodniowego pisklaka to 10 zł, co zostało sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020, w ramach projektu Rybackie Inicjatywy Lokalne 2020. Każde gospodarstwo opłaciło cześć kosztów transportu w wysokości 20 zł. Stowarzyszenie zdecydowało się na tego typu akcję z uwagi na bezskuteczność zwykłych działań promocyjnych. Od wielu już lat tego typu małe przyzagrodowe hodowle nie funkcjonują w regionie i by zachęcić do udziału pierwszą grupę gospodarstw stowarzyszenie wygospodarowało środki na pisklęta oraz poniosło ryzyko bezpiecznego transportu pisklaków z oddalonej o ok 210 km Kruszwicy. Akcja wypaliła.
Zainteresowanie na pisklaki nadal jest duże i mamy nadzieję na dalszą współpracę.
Teresa Flisikowska
SAMORZĄD UCZNIOWSKI w akcji podczas przerw
Tak się bawi ..., tak się bawi SP2
Coś dla nas … - KONKURS
Chętni uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Koło Rolnicze Marcinowice na temat:
„My młodzi Lubuszanie,czyli kto?” - jak utożsamiasz się ze swoim regionem.
Powstały piękne,oryginalne,wyjątkowe prace.
Nasi laureaci otrzymali nagrody {Webcam Full HD 1080P} w postaci kamerki komputerowej przydatnej do nauki zdalnej.
A oto Oni:
Sieniawska Martyna,Balcerzak Hania,Buszewska Kinga,Dobosiewicz Maja,Dobosiewicz Bartek,Jędrzejczak Dagmara,Myrda Bartosz,Myślicki Stasiu,Wojciechowski Mateusz,Krupa Piotr,Skomra Zuzia,Bełz Hania,Kowalczyk Natalia,Matracka Natalia,Mirowska Marta,Stankiewicz Iza,Piątyszek Michalina.
Gratulujemy
SU
UWAGA - KONKURS !!!
I w tym konkursie wzięliśmy udział! 15 osób za wspaniałe potrawy wygrało PULS0KSYMETR- Fingertip Pulse Oximetr. A obecnie w czasie pandemii bardzo przydatny.
SU
TŁUSTY CZWARTEK w SP2
Święto, znane także jako zapusty, wywodzi się z tradycji chrześcijańskiej i obchodzone jest w ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Według tradycji, właśnie tego dnia, wyjątkowo dozwolone jest objadanie się. Tłusty Czwartek jest symbolicznym końcem karnawału i ostatnią okazją, żeby pofolgować łakomstwu przed 40-dniowym okresem wstrzemięźliwości poprzedzającym święta Wielkanocne.
Zgodnie z wielowiekową tradycją, na polskich stołach w Tłusty Czwartek królują pączki. Dawniej robiono je z ciasta chlebowego i nadziewano boczkiem, słoniną albo mięsem. Później przepis zmodyfikowano i pączki nadziewane mięsem zastąpiono regionalnym chrustem, faworkami i pączki z ciasta drożdżowego, nadziewanymi w zależności od upodobania.
W sklepiku szkolnym można było dzisiaj kupić pysznego pączka !!!!!!, aby tradycji stało się za dość !!!!
WALENTYNKI na odległość …
Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90 XX wieku.
Jest to dzień zakochanych,w którym można wyznać miłość albo po prostu wyrazić swoją sympatię osobie,którą lubimy.
W tym roku inaczej,ale sympatycznie,wesoło przekazaliśmy sobie online dużo serduszek i pozdrowień.
SU
MAJOWE ŚWIĘTA
1 MAJA – Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890roku.
W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.
2 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku, obchodzone między świętami 1 maja i 3 maja. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
3 Maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto państwowe obchodzone 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja { 1791 rok}, ustanowione w 1919 roku i ponownie w 1990 roku. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy.
Sprawozdanie
z debaty Samorządu Uczniowskiego i Stowarzyszenia „Szansa”
realizowanej w ramach projektu „Barwy wolontariatu-Razem ciekawiej”.
Termin : 25.10.17
Godz.: 10.00-12.00
Miejsce : sala B31
Zaproszeni goście :
-przedstawiciele SU ze szkół : SP1,SP2,SP3,SP4,SP6, Kaława , Bukowiec
Samorządy uczestniczące : SP4, Samorząd z Kaławy, SP2.
Osoby zaproszone i biorące udział w debacie : pani Zofia Plewa, pani Halina Pilipczuk, pani Iwona Wróblak, opiekunowie w/w samorządów, dyrektor SP2 Katarzyna Dymel, zastępca dyrektora SP2 Anna Kmieciak
Tematem debaty była dyskusja dotycząca doświadczeń z działalności wolontariatu na rzecz osób niepełnosprawnych. Celem miło być wypracowanie wspólnych wniosków do dalszej pracy.
Samorząd uczniowski SP2 podzielony był na grupy. Jedna z nich zadawała zebranym pytania. Druga zapisywała wnioski z odpowiedzi poszczególnych samorządów. Na koniec wnioski zostały zebrane i przedstawione obecnym. Całości dyskusji towarzyszyła miła atmosfera osłodzona smacznym poczęstunkiem. Gościem szczególnym była Karolina Szulga-wychowanka Stowarzyszenia „Szansa”. Jej występ podkreślił fakt, ze należy podziwiać osoby niepełnosprawne i brać z nich przekład. Nie my dla nich – to oni dla nasJ.
Organizatorki :Sylwia Guzicka,Teresa Flisikowska , Ludmiła Gogoc
Sprawozdanie z obchodów Święta Edukacji Narodowej
16.10.2017r.
W dniu Święta Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował uroczystą akademię. Program artystyczny oparty był na przedstawieniu pt. „Expres do wiedzy”. Nauczyciele pod opieką zawiadowcy stacji, którym była pani dyrektor jechali do celu. Na miejscu uczniowie przywitali ich gromkimi brawami, miłymi wierszykami przeplatanymi piosenkami. Uczniowie poprzez program artystyczny wyrazili swoją wdzięczność, szacunek i uznanie za trud pokładany im każdego dnia. Na koniec wszyscy pracownicy szkoły zostali poczęstowani słodką czekoladką.
Sprawozdanie z akcji” Pola nadziei”
30.09.17-22.10.17
Żonkilowe pole zakwitnie na wiosnę.
Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie. Dzieło to trawa po dzień dzisiejszy. Co roku dołączamy do wolontariuszy i pomagamy w sprzedaży cebulek żonkili. Kwiaty te symbolizują nadzieję i solidarność z chorymi na raka. Ale mają przynieść także wymierną korzyść - pieniądze na potrzeby hospicjów. W obecnym roku szkolnym nie udało nam się sprzedać wszystkich cebulek. Na szczęście nie dlatego, że nie było chętnych. Z przyczyn niezależnych od nas wiele nie dotrwało do momentu sprzedaży. Zebraliśmy na ten jakże szlachetny cel 1269zł i 20 gr. Uczniowie sadzili żonkile wspólnie z wychowawcami wokół boiska szkolnego. Wiosną rozkwitną także w ogródkach przydomowych. Pęknie będzie móc patrzeć na nie i myśleć, że oto właśnie rozkwita cząstka naszego „serca” dla innych.
Opiekunki SU :Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc
SPRAWOZDANIE Z OBCHODÓW
SZKOLNEGO DNIA CHŁOPAKA
W dniu 29.09.2017r. od samego rana w szkole trwały obchody święta naszych chłopców. Wszyscy „oni” mieli nie pytany numerek. W radiowęźle dziewczęta puszczały dla nich najpiękniejsze przeboje. Podczas wszystkich przerw były dla nich szczególnie uprzejme. Główna uroczystość na cześć chłopaków miła miejsce podczas dużej przerwy na boisku szkolnym. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego i koleżanki z klasy 7b przygotowały wyjątkowo świetną zabawę. Chłopcy chętnie w niej uczestniczyli.Wszyscy dobrze się bawili. Nie mogło być inaczej, bo dziewczyny maja gust i to „coś”.
Koleżanki z SU
ROK SZKLONY 2017/2018
Sprawozdanie z akcji „Tłusty Czwartek”
Termin realizacji : 23.02.17
Uczniowie Samorządu Szkolnego co roku podejmują akcję sprzedaży pączków w Tłusty Czwarte. Jest to samodzielna inicjatywa. W obecnym roku szkolnym udało się im sprzedać 70 szt. Pączki rozprowadzane były w holu budynku A i B.
Podczas spotkania SU w dniu 16.02.17 „sztab” Samorządu ustalił ,że pieniążki przeznacza na zakup nośnika pamięci oraz drobnych nagród dla uczniów biorących udział w konkursach organizowanych przez radio „ Szaraczek „.
Opiekunki SU :T.Flisikowska,L.Gogoc
Sprawozdanie z zabawy karnawałowej dla uczniów klas IV-VI
Termin realizacji : 18.02.17
Uczestnicy : 42 uczniów klas IV-VI
Czas : 17.00-19.00
Miejsce : sala BD31
Cel :
- integracja środowiska uczniowskiego
-uczenie sposobów na miłe spędzanie czasu wolnego
-nauka przestrzegania określonych zasad
Zabawę karnawałową zorganizował Samorząd Uczniowski dla uczniów klas IV-VI ,którzy nie uczestniczyli w zabawach klasowych. Uczniowie bawili się do różnorodnej muzyki tanecznej. Zabawa podzielona była na 4 bloki taneczne przeplatane zabawami integracyjnymi: „Zwierzęta w ZOO” , „Razem na morzu”, „Głuchy telefon”, „Zawsze możemy więcej” ,”Być jak Herkules”. Uczestnicy zabawy zachowywali się bardzo dobrze. Przestrzegali ustalonych przez organizatorów zasad. Wszyscy wspólnie uczestniczyli we wszystkich proponowanych zabawach.
Organizatorzy : Teresa Flisikowska,Ludmiła Gogoc
Sprawozdanie z organizacji Walentynek
Termin : 14.02.17
Miejsce :SP2
Czas : 8.00- 11.50
Organizator : Samorząd Uczniowski
Uczniowie klas IV-VI mieli w tym dniu do wykonania magiczne zadanie. Najpierw wszyscy losowali numerek. Potem - podczas przerw musieli odszukać partnera lub partnerkę z takim samym numerkiem. Para, która się odnalazła otrzymywała niespodziankę. Okazało się ,że wszyscy dobrali się parami- wyśmienicie. Oprócz świetnej zabawy każda para otrzymała kubek ufundowany przez Areszt Śledczy w Międzyrzeczu.
Opiekunki SU
Sprawozdanie z akcji "Góra grosza"
Tegoroczna akcja była już siedemnastą edycją zbierania groszy w całej Polsce. W szkole organizatorem akcji był Uczniowski Samorząd Szkolny. Uczniowie klas IV-VI zbierali grosze od 10.10.16 do 05.01.2017r. Zbiórka miała na celu pomoc dzieciom ,które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w biologicznych rodzinach. Nie ma jednej recepty na pomaganie i taka uniwersalna nie istnieje. Dlatego Samorząd Uczniowski włącza się do wielu akcji pomocowych. W tym roku szkolnym udało nam się zebrać 611zł i 26 groszy. Paczki z pieniędzmi zostały wysłane do Towarzystwa Nasz Dom w dniu 21.02.2017r.
Życzymy wszystkim dzieciom ,które skorzystają z naszej pomocy-szczęśliwego dzieciństwa.
11 listopada
Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.
11.11.2016r w 98 rocznicę odzyskania niepodległości reprezentacja Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu wzięła udział w uroczystości miejskiej upamiętniającej to wielkie wydarzenie. Uczniowie wraz z opiekunkami złożyli wiązankę biało-czerwonych kwiatów przed Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego.
Sprawozdanie z akcji” Pola nadziei”
01.10.16-28.10.16
Żonkilowe pole zakwitnie na wiosnę.
Żonkile, które symbolizują nadzieję i solidarność z chorymi na raka, mają przynieść także wymierną korzyść - pieniądze na potrzeby hospicjów. Od lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu wspierają Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie. W obecnym roku szkolnym udało się sprzedać 1000 szt szlachetnych cebulek. Niemal wszystkie żonkile uczniowie posadzili wspólnie z wychowawcami wokół boiska szkolnego. Pięknie rozkwitną wiosną przypominając nam o dobroci, którą nasi uczniowie potrafią się dzielić z innymi.
Opiekunki SU :Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc
Sprawozdanie z udziału uczniów Samorządu Szkolnego klas IV-VI w uroczystym apelu z okazji 70-lecia szkoły.
Termin : 18.10.16 , godz. 10.15
Miejsce –plac apelowy SP2
Opiekunki : Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc
W tym uroczystym dniu nie mogło zabraknąć akcentu w wykonaniu uczniów z Samorządu Szkolnego. Uświetnili uroczystość krótkim montażem słowno-muzycznym pt. „ Lirycznie o szkole” . Zaprezentowali następujący program :
Recytator 1 –Kornel Grocholewski
Od kilku miesięcy ptaki ćwierkają,
że wielkie święto uczniowie
Szkoły Podstawowej Nr 2 mają.
Przygotowują się do tej uroczystości,
dyrektor, nauczyciele i całe grono gości.
Zawitają także absolwenci,
którzy mają szczere chęci,
aby wraz z uczniami i nauczycielami
podzielić się swoimi wspomnieniami.
To święto, to jubileusz 70-lecia istnienia szkoły,
scenariusz imprezy tej jest już gotowy.
Występują na nim szóstoklasiści
Będzie wiele życzeń, wspomnień, radości.
Każdy będzie życzył pomyślności,
aby szkoła nam piękniała
i z roku na rok się rozwijała.
O jej wynikach pisać nie muszę,
bo każdy z tej placówki wychodzi geniuszem.
O tym zaświadczają laureaci konkursów,
a także licznych przedmiotowych Olimpusów.
Więc i ja życzę Ci Kochana Jubilatko,
aby kolejne lata upływały Ci gładko,
naznaczone uczniów sukcesami,
absolwentów miłymi wspomnieniami.
Życzę bardzo dobrej bazy dydaktycznej,
satysfakcji z pracy kadrze pedagogicznej.
Aby problemy Cię omijały,
a dziecięce serca zawsze Cię kochały!
Recytator 2-Julia Siwko
70- te urodziny naszej szkoły
Dziś nasza szkoła obchodzi 70 urodziny,
W gronie przyjaciół oraz uczniowskiej rodziny.Cegła po cegiełce została zbudowana,
Do przyjęcia uczniów dobrze przygotowana.
Przez te lata wiele się wydarzyło,
Dużo absolwentów mury szkoły opuściło.Są dumni, że do ,,Dwójki” chodzili,
Że spędzili tu miłe chwile i dobrze się w niej czuli.
Dziś szkoła nowych uczniów woła,
Spójrzcie, jak pięknie jest w niej dookoła.
Klasy do nauki dobrze przygotowane,
Na gazetkach nasze prace poprzypinane.
Panuje tu miła i serdeczna atmosfera,
Nasza szkoła dla wszystkich drzwi swe otwiera.
W szkole pracują dobrzy nauczyciele,
Uczniowie wygrywają konkursy i sukcesów mają wiele.
Nauczyciele dużo od nas wymagają,
Ale także nam w nauce pomagają.
Chcą, byśmy dobrze się uczyli,
I w życiu kimś mądrym i ważnym byli.Cieszymy się, że szkoła się rozwija,
I że uczniów wciąż przybywa.
Życzymy Ci szkoło w dniu Twego święta,
By każdy uczeń o Tobie pamiętał.Bo my uczniowie ,,Dwójki” wiemy,
Że tu jak w domu się czujemy.
Mam nadzieję, że wszyscy wiecie,
Że nasza szkoła jest najlepsza na świecie.Recytator 3-Aleksandra Pyrcz
Wspomnienie o mojej szkole
Jeżeli nie masz lęku wysokości,
nie boisz się odważnie pędzić przed siebie,
jesteś ciekawy tajemnic ludzkości,
chcesz osiągnąć sukces,
by życiu nosa utrzeć,
gorąco polecam Szkołę Podstawową numer 2,
która Wielką Klasę ma.
Zapytacie, co się tu działo ze mną?
Już odpowiadam.
Szkoła ta przekazała mi wiedzę tajemną.
Chociaż na początku było może trochę trudno,
zapewniam- nigdy nie było nudno.
W tle sączy się melodia z filmu „POLSKIE DROGI”.)
Recytator 4- Zofia Szeremet
Warto się dzisiaj zasłuchać
W wiatru granie
Bieg historii
Pokoleń przemijanie.
Dziś ojczyzny uczyć się trzeba
w pochyleniu nad kołyską dziecka.
Żeby dzieci od zła uchronić
i nauczyć prawości serca
Żeby słowo
„tak”- i – „nie”
nie znaczyło jednocześnie.
Żeby szczęście w posiadaniu
nie zamknęło się boleśnie
Żeby wolność
w anarchię
nie została zamieniona
To jesteśmy winni tym
Którzy przyjdą po nas.Recytator 5
„Rozmowa liryczna”- Kamila Głębocka
Ile razem dróg przebytych
Ile ścieżek przedeptanych
Ile w trudzie nieustannym
Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń.
Chciałbym wszystkie takie chwile
Ocalić od zapomnienia.
Chciałbym tu kiedyś wrócić,
Chciałbym tu wpaść na chwilę,
Czas upłynie – ja dorosnę,
Przejdę pewnie życia milę.
Chcielibyśmy tutaj wrócić
Ale tak to urządzono
Że ty pójdziesz borem..., lasem...,
A ja inną stroną
Nikt nam przecież nie zabroni
Wrócić tutaj wspomnieniami,
Po cichutku, tak znienacka
Znów będziemy RAZEM Z WAMI.Recytator 6- Marta Kita
Nasza szkoła to miejsce najdziwniejsze,
Które z lat upływem staje się piękniejsze,
I najcudowniejszą mają ją w pamięci
Nie ci, co tu chodzą – ale absolwenci!
Żyj nam 100 lat, kochana szkoło!
Niech twoje drzwi na zawsze już otworem stoją!Piosenka : „Piosenka 70 lat minęło ” –Sebastian Sierbin
70 lat minęło na melodie z filmu „Czterdziestolatek
To jest historia szkoły, o tym wiesz.
70 lat minęło, odeszło w cień
i nigdy już nie wróci, tak to jest.
To tu się uczyliśmy, jak dobrze żyć
i znosić trudny los.
Tu zgłębialiśmy naukę, do wiedzy klucz
Hartowaliśmy ciało sportu treść.
I chociaż czas pogania,
szkolne lata dla nas
są jak balsamu duży łyk.
Wolno tak dojrzewa
mały Adam, Ewa
na to wiele trzeba lat.
Nie dać się wiatrowi,
rosnąć ku celowi
i z triumfem szumieć w krąg.
70 lat minęło, to piękny wiek,
70 lat i nawet jeden dzień.
Na drugie tyle szkoło, przygotuj się,
a może i na trzecie, któż to wie?
A świat tak się rozwija, do przodu mknie
i szuka tęgich głów.
Tu w naszych szkolnych murach wygrasz swój los,
jeśli dziś zaczniesz pilnie uczyć się.
A gdy cię czas pogania,
rób nowe zadania,
bo masz 7o nowych,
bo masz 70 nowych,
bo masz 70 nowych lat!Przewodniczący SU – Jakub Ratkiewicz
Życzenia .
Życzymy ci szkoło w dniu święta twojego,
By nikt nie żałował czasu spędzonego,
Bo każdy po latach wniosku się doczeka,
Że to najpiękniejszy czas w życiu człowieka.
Abyś zawsze była życzliwa i szczera
Tak, jak wyciągnięta ręka przyjaciela.SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO DNIA CHŁOPAKA
30.09.2016
Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego postanowiły jak zwykle pamiętać o kolegach oraz o panach nauczycielach. Przygotowały dla wszystkich chłopców z klas IV-VI słodką niespodziankę. 30 września każdy chłopiec został przywitany w holu szkoły lizaczkiem z przewiązaną żółtą wstążeczką - oczywiście w kolorze słońca. W tym dniu chłopcy nie byli także pytani. To ich chyba najbardziej cieszyło. Ale z ochotą przyjęli niespodziankę.
Dziewczyny z SU
SPRAWOZDANIE Z WYBORÓW DO SAMORZADU SZKOLNEGO
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Wybory do Samorządu Szkolnego odbywały się w obecnym roku szkolnym w terminie od 12.09.2016 do 30.09.16. Każda klasa w obrębie swoich kolegów i koleżanek wybierała w drodze głosowania tajnego swojego kandydata do samorządu. Kontrolę nad wyborami sprawował wychowawca danej klasy.
Oto wyniki wyborów:
1.Rauchut Maksymilian kl. 5a
2.Siwko Julia kl. 6a
3.Kocjan Oliwia kl. 5b
4.Środa Karolina kl. 5d
5.Szeremet Zofia kl. 6a
6.Ratkiewicz Jakub kl. 6a
7.Gądek Barbara kl. 4b
8.Pyrcz Aleksandra kl. 6a
9.Kita Marta kl. 5b
10.Grocholewski Kornel kl. 5c
11.Sierbin Sebastian kl. 5c
12.Głębocka Kamila kl. 5b
13.Kuźniewska Wiktoria kl. 5d
14.Kuźniewska Nikola kl. 5d
15.Ebert Patryk kl. 4a
16.Ćmikiewicz Agnieszka kl. 5d
17.Sobczak Róża- 5c
Sprawozdanie z wyborów
do Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2015/2016
Akcja wyborcza do SU rozpoczęła się w dniu 04.09.2015r. Każdy uczeń klas IV-VI mógł wziąć w niej udział. Kandydaci zamieszczali swoje plakaty wyborcze na korytarzy szkolnym w budynku A.W dniu wyborów do Samorządu tj. 15.09.2015r.uczniowie oddawali swoje głosy- w tajnym głosowaniu -do skrzynki wyborczej.
A oto wyniki głosowania:
Lp
Nazwisko i imię kandydata
Liczba uzyskanych głosów
1
Ratkiewicz Jakub
52
2
Szeremet Zofia
39
3
Nakonieczna Weronika
29
4
Grocholewski Kornel
27
5
Jędrych Agata
23
6
Rozwadowska Emilia
21
7
Kuszczyk Martyna
14
8
Kita Marta
12
9
Sobczak Róża
6
10
Sierbin Sebastian
6
11
Pyrcz Aleksandra
6
12
Pietruczuk Oliwia
6
13
Głębocka Kamila
1
W głosowaniu wzięło udział 248uczniów.
Ważnych głosów oddało 242 uczniów.
Nieważnych głosów oddało 6 uczniów.
Opiekunki SU : Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc
Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są:
mgr Teresa Flisikowska
mgr Ludmiła Gogoc
AKTUALNOŚCI
Rok szkolny 2015/2016
Sprawozdanie z debaty szkolnej „Nasza szkoła –dla każdego!"
Termin : 20.06.2015r.
Godz.: 4 godz. lekcyjna
Zaproszeni goście :
Rodzice :
1.Magdalena Stankiewicz
2.Grocholewski Tomasz
3.Sawicki Jacek
Zaproszeni rodzice to członkowie Szkolnej Rady Rodziców
Nauczyciele:
1.Furede Barbara
2.Baczyk Katarzyna
3.Bełz Beata
Zaproszeni nauczyciele zostali wskazani przez uczniów z SU
Dyrekcja:
1.Katarzyna Dymel
2.Izabela Banaszak
3.Anna Kmieciak
Uczniowie:
1.Przewodniczacy kl. IVa
2.Przewodniczacy kl..Va
Przewodniczący kl. VIa
Moderator :
1.Jakub Ratkiewicz -uczeń kl. 5a
Ława oceniających :
1.Przewodniczaca zespołu oceniającego : Nakonieczna Weronika
2.Przewodniczacy klas IV-VI
Osoby zadające pytania :
1.Róża Sobczak ( do nauczycieli)
2.Oliwia Pietruczuk( do Rady Rodziców)
3.Kornel Grocholewski ( do dyrekcji)
4.Rozwadowska Emilia(do uczniów)
W debacie udział wzięli zaproszeni goście ( Radę Rodziców reprezentował pan Tomasz Grocholewski) , nauczyciele , dyrekcja oraz przedstawiciele uczniów. Każdy z uczestników odpowiadał na 5 pytań, które zostały poddane ocenie przez Ławę Oceniającą. Ponadto wyznaczeni uczniowie tzw. kronikarze zapisywali każdą odpowiedź na specjalnych kartach. Opracowany przez SU materiał zostanie przedstawiony dyrekcji szkoły w sierpniu. Mamy nadzieję, że posłuży on usprawnieniu pracy szkoły i spowoduje ,że każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie. Nad przebiegiem debaty czuwał moderator pod bacznym okiem opiekunek samorządu.
A oto pytania ,które zostały zadane uczestnikom debaty :
Pytania do rodziców :
1.Jakie cechy powinien posiadać dobry nauczyciel?
2.Jakie działania usprawniające prace szkoły powinien wprowadzić dyrektor szkoły?
3.Jaki jest pani/pana pomysł na udział rodziców w zebraniach ze specjalistami?
4.Jakie zadania szkoły wymagają poprawy?
5.O czym powinni decydować w szkole rodzice?
Pytania do nauczycieli:
1.czy pani zdaniem zadawanie na weekend ma sens i jaki?
2.czy pani zdaniem duża liczba kartkówek i sprawdzianów świadczy o efektach opanowania materiału ?
3.czy pani zdaniem organizowanie lekcji praktycznego działania może mieć wpływ na podniesienie efektywności uczenia się uczniów ?
4.czy pani zdaniem system punktowy za zachowanie jest sprawiedliwy?
5.Co zmieniłaby pani w prowadzeniu swoich lekcji, żeby mieć pewność ,że wszyscy uczniowie zrozumieli temat?
Pytania do dyrekcji:
1. Z jakich osiągnięć zawodowych dotyczących naszej szkoły jest Pani dumna?
2. Jakimi cechami charakteru powinien charakteryzować się dobry dyrektor?
3. Jakie zmiany wprowadziłaby pani w szkole ,żeby uczniowie mogli lepiej opanować materiał szkolny i cieszyć się z umiejętności praktycznych np. w banku czy w sklepie ?
4. Jakie ma Pani plany zawodowe na najbliższy rok?
5. Jak pani definiuje określenie- dobra szkoła?
Pytania do uczniów:
1.Co twoim zdaniem trzeba zrobić, żeby większa liczba uczniów osiągała dobre wyniki z nauki?
2.Jakie zmiany należy wprowadzić, żeby w szkole było fajniej?
3.Jak powinna wyglądać ciekawa lekcja?
4.Czy szkoła jest miejscem sprawiedliwym?
5.Jak czujesz się w szkole?
Opiekuni SU :Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc
IV Lubuski Sejmik Dziecięcy w Zielonej Górze -30.05.2016r
Już po raz 2 nasza szkoła uczestniczyła w obradach Sejmiku Dziecięcego w Zielonej Górze. W tym roku reprezentowali nas przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie :
1.Katarzyna Pawłowska - kl. 6a
2.Zofia Szeremet –kl.5a
3.Aleksandra Pyrcz –kl. 5a
I Ty możesz zostać samorządowcem" – pod takim właśnie hasłem odbywały się obrady sejmiku. Wzięło w nich udział 34 "dziecięcych radnych" z 15 szkół podstawowych z regionu. Po oficjalnym rozpoczęciu obrad młodzi radni otrzymali z rąk marszałek Elżbiety Anny Polak zaświadczenia o wyborze radnego lubuskiego sejmiku dziecięcego. Następnie podzieleni zostali na 5 klubów, których zadaniem było wypracowanie kodeksu samorządowca. Z dziećmi pracowali dorośli radni województwa: Anna Synowiec, Klaudiusz Balcerzak oraz Anna Chinalska.
Gościem specjalnym była Joanna Brodzik – Ambasadorka Województwa.
Celem inicjatywy było przekazanie uczniom praktycznej wiedzy o funkcjonowaniu samorządu. Dzieci poznały też specyfikę pracy miejsca, w którym powstają uchwały warunkujące rozwój regionu.
A oto wypracowany podczas obrad Kodeks Radnego:
Radny województwa powinien:
1. Być odpowiedzialny
2. Umieć słuchać innych
3. Reprezentować województwo
4. Być bezstronny
5. Być szczery – dotrzymuje obietnic
6. Być sprawiedliwy
7. Być uczciwy
8. Być otwarty na propozycje mieszkańców
9. Mieć na uwadze dobro mieszkańców
10. Dawać przykład innym
11. Być kreatywny
Na zakończenie wszyscy młodzi samorządowcy otrzymali miłe upominki na pamiątkę wspólnej sesji i zbliżającego się Dnia Dziecka.
SPRAWOZDANIE Z DNIA WIOSNY
Puk, puk dzisiaj jest 21 marca
Tym razem pani Wiosna okazała się bardzo kapryśna. Wiało, chmurzyło się. Wyglądało na to ,że Zima chce zostać z nami na dłużej. Dlatego Samorząd Uczniowski postanowił odczarować pogodę. Podczas każdej przerwy uczniowie klas IV-VI malowali wiosenne obrazy. Na szarym papierze za pomocą kolorowej kredy zespoły klasowe malowały wiosnę taką jaką chcieli przywitać. Powstały przepiękne prace. Każdy zespół artystów otrzymał słodkie nagrody.
II Orszak Trzech Króli w Międzyrzeczu-06.01.2016
Podobnie jak w poprzednim roku uczniowie z naszej szkoły przygotowali scenę z herodem. Sceneria na podwórcu zamku była piękna: mroźna i biała. Król Herod( Jakub Ratkiewicz) i jego małżonka (Hania Bełz) zagrali bardzo sugestywnie. Młodzi aktorzy doskonale wczuli się w role. Król Herod górował nad poddanymi osadzony na tronie, z którego z łatwością wydawał rozkazy. Świadkami mrocznej historii byli dworzanie (Jakub Kowalski, Jakub Litwin) oraz chorał złożony z aniołków. Akcentem dobra był pokłon trzech króli ,którzy przybyli oddać cześć Bogu. Całość spektaklu dopełniła pastorałka zaintonowana przez Julkę Dajworską i Bartka Zimniewicza .
Opiekunki dzieci szczególnie dziękują panu Tomaszowi Zimniewiczowi ,który spędził z nami wiele godzin na próbach.
Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc
Puk, puk tu Mikołaj
Jednym z zadań Samorządu Uczniowskiego w I semestrze roku szkolnego 2015/2016 było zorganizowanie paczek mikołajkowych dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Zbieraliśmy słodkości wśród uczniów naszej braci. Udało nam się obdarować 41 kolegów i koleżanek. Kolejnych 37 uczniów otrzymało upominek podczas spotkania mikołajkowego organizowanego przez Stowarzyszenie Św. Jana Chrzciciela a 21szkolniaków z parafii św. Wojciecha. Ale na tym nie kończyły się niespodziani .Jak co roku pracownicy firmy EWE i aresztu śledczego przygotowali upominki dla kolejnych 21 dzieci. Paczki były tak ogromne ,ż nawet dorośli mieli problem z ich udźwignięciem. Kochamy takiego Mikołaja i dziękujemy tym którzy w jego imieniu malują uśmiech na twarzach dzieci.
Przewodniczący SU : Jakub Ratkiewicz
Akcja Samorządu Uczniowskiego „Zbieramy dla Olgi”
Przez ostatnie lata zbieraliśmy pieniążki dla naszego ucznia. Niestety po wielu latach ciężkiej choroby odszedł. Ale serca dzieci pozostały wrażliwe na niesienie pomocy potrzebującym. Kiedy okazało się ,że w Międzyrzeczu kolejne” małe szczęście” potrzebuje pomocy przystąpiliśmy do działania bez wahania. Pieniążki były zbierane przez SU niemal każdego dnia przez trzy miesiące. Efekt był taki ,że mogliśmy dołączyć do tych którzy walczyli o życie Olgi. Przekazaliśmy na jej konto 1341,51 zł.
Przewodniczący SU :Jakub Ratkiewicz
Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.
11.11.2015r w 97rocznicę odzyskania niepodległości reprezentacja Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu wzięła udział w uroczystości miejskiej upamiętniającej to wielkie wydarzenie. Uczniowie wraz z opiekunkami złożyli wiązankę biało-czerwonych kwiatów przed Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego.
Sprawozdanie z uroczystego apelu z okazji
Święta Niepodległości 10.11.15
W tym uroczystym dniu społeczność szkolna zebrała się na placu apelowym. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z kotylionem na piersi wysłuchali inscenizacji poświęconej odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Następnie wszyscy ruszyliśmy pod Pomnik Tysiąclecia .Tam przewodniczący klas złożyli znicze i kwiaty w barwach narodowych. To wyjątkowe w naszej historii wydarzenie uczciliśmy minutą ciszy.
Opiekunki SU Teresa Flisikowska ,Ludmiła Gogoc
Sprawozdanie z uroczystości pasowania na pierwszoklasistę 21.10.15
W obecnym roku szkolnym uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu odbyła się w sali kinowej MOK. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście z władzami miasta na czele. Nie zabrakło tam również Samorządu Uczniowskiego. Starsi koledzy oprócz programu artystycznego postanowili poddać pierwszoklasistów próbie odwagi i pokonywania trudności .Reprezentanci klas pierwszych mieli wypić magiczny napój ,który był gorzkokwaśny. Jak się okazało podołali temu zadaniu wyśmienicie. Zdali egzamin na szóstkę. Życzymy im żeby z każdą sytuacją potrafili sobie w taki sposób poradzić.
Opiekunki SU Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc
Sprawozdanie z akcji” Pola nadziei”
10.10.15-30.10.15
Obecny rok szkolny jest kolejnym kiedy poprzez sprzedaż cebulek żonkili wspieramy jako szkoła Hospicjum św. Kamila w Gorzowie. Udało nam się sprzedać wszystkie cebulki ,czyli 1500szt.Najwiekszą ilość żonkili zakupiła klasa 5a. Niemal wszystkie żonkile uczniowie posadzili wspólnie z wychowawcami wokół boiska szkolnego. Pięknie rozkwitną wiosną przypominając nam o dobroci, którą nasi uczniowie potrafią się dzielić z innymi.
Opiekunki SU :Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc
Sprawozdanie z obchodów Dnia Edukacji Narodowej
13.10.15
Samorząd Uczniowski wystąpił z programem artystycznym pt.” Nauczyciel to przyjaciel” podczas uroczystości wręczenia nagród przyznawanych wybitnym nauczycielom przez burmistrza miasta Międzyrzecz . Uroczystość odbyła się w sali lustrzanej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Następnie uczniowie uświetnili swoim występem szkolne obchody tego święta. Podczas szkolnej akademii oprócz programu artystycznego uczniowie rozstrzygnęli konkurs na najfajniejszego nauczyciela. Wyróżnione osobowości to : Teresa Flisikowska, Katarzyna Chmielewska, Izabela Banaszak. Ponadto każdy nauczyciel otrzymał specjalny upominek przygotowany przez uczniów w postaci antyramki z osobistym wierszykiem. Występy Samorządu Uczniowskiego spotkały się z dużym uznaniem .(zdjęcia z występów znajdują się w zakładce” Galeria zdjęć” na stronie szkoły)
Opiekunki SU : Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc
Sprawozdanie z Dnia Chłopaka
W tym dniu tj. 30 września 2015r. chłopcy z naszej szkoły oraz panowie zostali przywitani w wejściu do szkoły przez dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego. Każdy otrzymał serduszko z własnym imieniem i napisem „Dobrze ,że jesteś”. Dodatkową niespodzianką dla wszystkich chłopców było zwolnienie z odpytywania na lekcjach. Każdy z chłopców nosił serduszko przez wszystkie godziny lekcyjne z dumą i zadowoleniem.
Opiekunki :Teresa Flisikowska ,Ludmiła Gogoc
Rok szkolny 2014/2015
„Klasa na medal” w I semestrze
roku szkolnego 2014/2015 już wybrana
Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs o laur „Klasy na medal”. Obejmuje on rywalizację pomiędzy klasami IV_VI przez cały rok .Pierwsze podsumowanie wyników miało miejsce po zakończeniu I semestru. W drugim semestrze będzie doliczona jeszcze jedna kategoria, a mianowicie średnia klasy w nauce w porównaniu z semestrem pierwszym.
Cele konkursu to:
-integracja społeczności szkolnej,
-dostrzeganie i wzmacnianie mocnych stron uczniów,
-wdrażanie do zdrowej i twórczej rywalizacji zgodnej z zasadami Fair-play,
-aktywizowanie i motywowanie uczniów do pracy na rzecz klasy i szkoły,
-kształtowanie twórczego współdziałania w zespole,
-rozwijanie kultury osobistej,
-pobudzenie do odpowiedzialności zasiewie i innych,
-rozwijanie poczucia wyobraźni i estetyki.
Działalność uczniów oceniana była w 5 kategoriach. Najlepszą klasą w I semestrze okazała się kl. IV a. W nagrodę za ciężką pracę otrzymali wyjście na kręgielnię w Międzyrzeczu. Gratulujemy życząc dalszych sukcesów.
Opiekunki SU
Dzień Kobiet- to ważne święto
09.03.2015r. chłopcy z Samorządu Uczniowskiego witali wszystkie swoje koleżanki oraz Panie u progu drzwi szkolnych. Każda kobietka ,w tym szczególnym dniu, została obdarowana kolorową kokardką, którą chłopcy własnoręcznie przygotowali. Pracy mieli dużo , bowiem płci pięknej jest w naszych szeregach znacznie więcej niż chłopców. Cały trud wynagrodziły im śliczne uśmiechy ich koleżanek. Dodatkowo, na korytarzu szkolnym, ustawiona była tablica z okolicznościowymi życzeniami. Dla osłodzenia tego dnia każda pani duża i mała mogła nacieszyć się przepięknymi życzeniami. Dzień ten będzie zapamiętany jeszcze z jednego powodu : ruszył szkolny radiowęzeł. Pierwszy komunikat nadany w szkole to życzenia z okazji Dnia Kobiet.
Opiekunki SU
TŁUSTY CZWARTEK w SP2
12.02.2015r. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję sprzedaży pączków. Środki pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na zakup środków higienicznych dla naszego ucznia Grzesia K. W tym dniu nasi uczniowie wraz z nauczycielami zjedli 170 pączków. Odliczając koszty zakupu , zebraliśmy w ten sposób 172 zł.
Widowisko jasełkowe wg Wandy Chotomskiej
Widowisko jasełkowe w czterech aktach można było zobaczyć 13 stycznia 2015r w sali widowiskowo-kinowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury . Pierwsza odsłona miała miejsce o godz. 11.00 dla uczniów klas 0-III z SP2. Na drugą , o godz. 18.00 zaproszono mieszkańców oraz władze Międzyrzecza.
Przedstawienie przygotowały panie Teresa Flisikowska oraz Ludmiła Gogoc. Nad oprawą muzyczną czuwał rodzic pan Tomasz Zimniewicz.
W przedstawieniu wystąpiło 29 uczniów z klas II-V.
Widowisko nie pozwało widzowi się nudzić. Zaskakiwało dynamizmem i elementami humorystycznymi. W I akcie widzowie mogli przeżyć wędrówkę Maryi i Józefa do miejsca narodzin Jezusa. II akt obrazował przeżycia górali, którym anioł ogłosił nowinę. W III akcie diabeł i śmierć podstępem wygonili mściwego Heroda do piekła. Po to wszystko, by w ostatnim akcie ujrzeć narodzone dziecię boże.
Widowisko przeplatane było nowoczesnym tańcem i muzyką. Ze sceny rozbrzmiewały piękne pastorałki i kolędy. Nie tylko śpiewane , ale również grane na gitarze.
W nagrodę młodzi aktorzy zostali zaproszeni przez p.dyrektor Katarzynę Dymel na lodowisko do Gorzowa. Wyjazd miał miejsce 22.01.2015r.
Akcja „Góra Grosza”
W dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2014 r. Samorząd Uczniowski zorganizował wśród uczniów klas 4 – 6 Akcję „Góra Grosza”. Przedsięwzięcie to stworzyło uczniom możliwość otwarcia się na drugiego człowieka, podjęcia wspólnego dzieła, do którego każdy mógł się przyłączyć i aktywnie je wspierać. Ważne było również uświadomienie wychowankom, że oddając chociażby jeden mały grosz, czynią wielką rzecz dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Zaangażowanie klas było budujące – zwłaszcza klas: 4a, 4c, 4d, 5a, 5c,5d, 6b, 6c, 6d. Uczniowie chętnie wspierali akcję i przekazywali grosiki, które zalegały w portfelu.
Akcja „Podziel się Mikołajkiem”
05.11.14-10.12.14
Akcja jest piękną tradycją naszej szkoły. Polega ona na tym ,że uczniowie dzielą się swoimi słodkościami z tymi spośród siebie ,którzy nie mogą liczyć na świąteczne upominki w domach. Dzięki dzieciom i ich rodzicom mogliśmy przygotować paczuszki dla 21 uczniów naszej szkoły. W ich imieniu serdecznie dziękujemy wszystkim ,którzy włączyli się do akcji. Samorząd Uczniowski
Lista uczniów udzielających się:
Lp.
Nazwisko i imię ucznia
Klasa
1
Jasiówka Amelia
3a
2
Rozwadowska Emilia
4b
3
Pyrska Sandra
3a
4
Kania Bartek
2d
5
Kania Dominik
4b
6
Zubko Natalia
5b
7
Środa Karolina
3d
8
Majewski Marcin
3a
9
Rogala Sylwia
3a
10
Lizoń Sebastian
2b
11
Domaszewicz Kacper
6a
12
Story Sylwia
2b
13
Myślicki Kacper
1c
14
Baranek Julia
2b
15
Baranek Natalia
5a
16
Balcerzak Michał
5c
17
Chmielewski Kamil
5b
18
Stasiak Weronika
1f
19
Woźniak Jeremi
3a
20
Pycia Weronika
3a
21
Przyrodzki Kamil
1c
22
Mięsko Fabian
1c
23
Krawczyk Alan
1c
24
Krawczyk Karol
3d
25
Tryba Kacper
3d
26
Trawiński Kacper
1b
27
Pawluczyk Karol
1b
28
Piechocka Wiktoria
1c
29
Kutry Bartosz
5d
30
Grabska Inga
4d
31
Pyrcz Szymon
5a
32
Zieniewicz Bartosz
5a
33
Jeryś Kaja
5a
34
Lis Zuzanna
5a
35
Pawłowska Katarzyna
5a
36
Węcławik Jakub
3a
37
Oniszczuk Ola
1c
38
Bełz Hanna
2a
39
Krawczyk Alan
1c
40
Krawczyk Konrad
3d
41
Blicharz Nikola
1e
42
Dąbrowska Dominika
1e
43
Konieczna Zofia
1e
44
Szlachtycz Aleksandra
1e
45
Nowak Wiktor
5a
Mikołaj w muzeum
07 grudnia 2014r Samorząd Uczniowski wystąpił z programem artystycznym dla uczniów naszej szkoły podczas Mikołaja zorganizowanego przez Stowarzyszenie Św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu. Uroczyste spotkanie miło swój początek na mszy św. o godz. 12.oo w kościele św.Jana. Następnie w mikołajowym korowodzie przeszliśmy do restauracji Piastowskiej, gdzie 41 uczniów z SP2 zostało poczęstowanych domowym obiadem. W muzeum czekało na nich wiele atrakcji. Jedną z nich były świąteczne wiersze i wesołe pastorałki śpiewane i grane przez kolegów i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego. Potem każde z zaproszonych dzieci otrzymało pokaźną paczkę z rąk św. Mikołaja. Występ samorządu spotkał się z dużą aprobatą. W podziękowaniu każdy „samorządnik” otrzymał słodką niespodziankę. My ze swej strony serdecznie dziękujemy panu Tomkowi Zimniewiczowi, bez którego nie byłoby występu.
Opiekunki SU: Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc
Pięć minut Samorządu Uczniowskiego podczas jarmarku w SP2.
12 grudnia 2014r.
Zgłosiliśmy swój udział do części artystycznej. Oczywiście z powodu zimna musieliśmy okroić występ. Nie zagrała na skrzypcach Emilka Rozwadowska i nie wystąpili recytatorzy. Zaśpiewaliśmy 3 piosenki :”Pocztówka do św. Mikołaja”,” Gore gwiazda Jezusowi „ i „Maleńka miłość”. Wszystko wypadło ślicznie przy pięknym akompaniamencie p.Tomka Zieniewicza, który zawsze jest z nami.
Bank przyborów szkolnych
Akcja ma w naszej szkole swoją tradycję. Ogłaszana jest zawsze z początkiem nowego roku szkolnego. Jej celem jest zbiórka przyborów szkolnych z przeznaczeniem na doposażenie dzieci z rodzin , które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie przynoszą nowe rzeczy oraz używane.
Wielu z nich przeznacza na akcję własne kieszonkowe. Poprzez takie podejście dzieci akcja jest swoistą lekcją dobroci i wrażliwości na potrzeby innych . W obecnym roku szkolnym w akcji wzięło udział 53 uczniów. Dzięki nim w banku przyborów szkolnych znajduje się ogromna ilość zeszytów, bloków, kredek , długopisów, klejów, pisaków, farb, nożyczek i przyborów kreślarskich .Są także piórniki i plecaki.
Wszyscy darczyńcy otrzymali pkt za udział w akcji na rzecz szkoły.
Dziękujemy Wam oraz waszym rodzicom i wychowawcom-Samorząd Uczniowski
Rozwadowska Emilia
4b
Proske Oliwier
1b
Taborowski Kamil
3b
Ebert Patryk
2a
Klimaszewska Regina
4a
Jędrzejczak Dominika
1f
Sroka Melania
1f
Żyża Julia
1f
Baranek Julia
2b
Lizoń Sebastian
2b
Duda Szymon
2b
Oniszczuk Aleksandra
1c
Szadkowski Mateusz
2b
Wejman Hanna
1c
Snarska Natalia
2d
Golec Bartosz
6a
Marcinków Marta
4a
Winnicka Julia
4a
Gądek Barbara
2b
Story Oliwia
2b
Gołost Igor
2b
Adamirowicz Wojciech
1f
Adamirowicz Dorota
4b
Kania Bartek
2d
Zubko Natalia
5b
Trawiński Kacper
1b
Pietruczuk Oliwia
4a
Filary Wiktoria
1c
Tryba Kacper
3d
Szlachtycz Aleksander
1e
Litwin Jakub
4c
Kowalczyk Dawid
1b
Pawluczyk Karol
1b
Skiba Antoni
1c
Miąsko Fabian
1c
Ziemniewicz Bartosz
5a
Dudczak Hanna
5a
Pietrusik Michał
5a
Klimaszewski Jędrzej
5a
Baranek Natalia
5a
Sidorowicz Natalia
5a
Lis Zuzanna
5a
Szafraniec Sebastian
5a
Jeryś Kaja
5a
Fontowicz Bartosz
5a
Pawłowska Katarzyna
5a
Dajworska Julia
5a
Kowalczyk Natalia
2b
Żdanowicz Lee
2a
Bełz Hanna
2a
Kuźniewska Wiktoria
3d
Kuźniewska Nikola
3d
Kaczmarek Paweł
6b
Dyniowy zawrót głowy-31 października 2014r.
Uczniowie Samorządu Szkolnego we współpracy z nauczycielami języków obcych zorganizowali obchody Święta Dyni.
Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli tego dnia w licznych konkursach. Ocenie szanownego jury podlegał wystrój klasy ,przebranie , udział w korowodzie , ciekawy przepis na wypieki dyniowe, słodkości dyniowe przygotowane z rodzicami oraz śmieszne wierszyki o ogromnej dyni. Wszyscy stanęli na wysokości zadania.
Zabawa była wyśmienita.
Akcja „Pola Nadziei”
Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w kampanii „Pola Nadziei” organizowanej przez Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie. Istotą akcji jest pomagając osobom chorym i niepełnosprawnym w przekraczaniu bariery cierpienia i lęku przed odchodzeniem, dawanie nadziei na życie bez bólu, w otoczeniu życzliwych ludzi.
Akcja "Pola nadziei" rozpoczęła się w obecnym roku szkolnym 22.09.2014r. Ambasadorem kampanii w szkole był Samorząd Uczniowski. W tym szlachetnym zadaniu wzięli udział uczniowie , nauczyciele , rodzice oraz sekretariat szkoły. Sadzonki żonkili zostały wręczone klasom na apelu w dniu 17.10.2014r. Udało nam się zebrać i przekazać na konto hospicjum przeszło 1600zł. To dużo więcej niż w ubiegłym roku. Najwięcej cebulek zakupiła klasa 4a i ona zdobyła I miejsce .II miejsce zajęła klasa 5a , a III dzieci z oddziału Oc. Wszystkie klasy zostały nagrodzone punktami za pracę na rzecz środowiska. Wiosną czeka nas kolejna niespodzianka –żółte pole pachnących żonkili wokół szkoły i świadomość że dzięki nam wszystkim komuś cierpiącemu było lżej odchodzić w otoczeniu życzliwych ludzi.
Organizatorki :Teresa Flisikowska, Ludmiła Gogoc.
Dzień Edukacji Narodowej
13. października o godz. 15.30. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich nauczycieli i pracowników SP2 niespodziankę z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Był nią krótki występ, w czasie to którego uczniowie wcielili się w role nauczycieli. W scenerii przedstawiającej pokój nauczycielski uczniowie deklamowali swoje role oraz przy akompaniamencie muzyki przygrywanej przez jednego z rodziców naszego ucznia – Pana Tomasza Zimniewicza, śpiewali piosenki. Występ przygotowany był dla wszystkich tych, którzy mają poczucie humoru. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Dymel, która złożyła obecnym serdeczne życzenia z okazji obchodzonego święta oraz wręczyła nagrody wyróżnionym pracownikom.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 24. września 2014 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV – VI. Poprzedziła je kampania wyborcza, podczas której kandydaci mieli za zadanie wykonać plakat zachęcający pozostałą społeczność szkolną do zagłosowania właśnie na nich.
W wyborach uczestniczyli uczniowie klas IV – VI według przygotowanego wcześniej harmonogramu. Miejsce: aula szkoły B31
Z przykrością stwierdzamy, że nie wszystkie klasy dotarły o wyznaczonym czasie. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będzie lepiej.
W głosowaniu powszechnym, równym, bezpośrednim i tajnym, uczniowie wybrali swoich reprezentantów. Spośród 270 uczniów uprawnionych do głosowania, swój głos oddało 239. Jeden głos był nieważny. Ogłoszenie wyników nastąpiło dnia 26. września 2014 r.
W wyniku wyborów powstał nowy Samorząd Uczniowski, w skład którego wchodzą:
- Zofia Derwich – przewodnicząca
- Zofia Szeremet – zastępca przewodniczącej
- Kaja Jeryś – zastępca zastępcy przewodniczącej
- Zuzanna Lis – skarbnik
- Oliwia Pietruczuk – łącznik Samorządu Uczniowskiego z dyrekcją
- Filip Sieradzki – „szef” współpracy z przewodniczącymi klas
- Emilia Rozwadowska – członek działu współpracy z przewodniczącymi
- Nikodem Wieczorek – członek działu współpracy z przewodniczącymi
- Weronika Nakonieczna – „szef” działu informacyjnego
- Natalia Dudzińska – członek działu informacyjnego
- Martyna Szukała – „szef” działu artystycznego
- Julia Cierlukiewicz – członek działu artystycznego
- Bartosz Zimniewicz – członek działu artystycznego
- Julia Dajworska – „szef” działu „Pomocna dłoń”
- Martyna Kuszczyk – członek działu „Pomocna dłoń”
- Zuzanna Tyborska – kronikarz Samorządu Uczniowskiego
- Katarzyna Pawłowska – kronikarz Samorządu Uczniowskiego
- Natalia Baranek – kronikarz Samorządu Uczniowskiego
Obchody Dnia Chłopaka
Dnia 30 września 2014 r. Samorząd Uczniowski – a właściwie jego damska część – z okazji obchodów Dnia Chłopaka, zorganizował w naszej szkole „Dzień pod krawatem”.
Przygotowania trwały już kilka dni wcześniej. Dziewczęta należące do Samorządu Uczniowskiego, opiekunki tej organizacji uczniowskiej oraz wychowankowie świetlicy D5 wykonali z papieru ponad 200 kolorowych krawatów. We wtorek tuż przed zajęciami oraz na przerwie po pierwszej lekcji dziewczęta przypinały krawaty wszystkim mężczyznom – tym małym i tym większym. Uciechy było co niemiara. Większość chłopców zaakceptowała pomysł i z uśmiechem na twarzy paradowali po szkolnych korytarzach w kolorowych krawatach.
Z całą pewnością podobną akcję zorganizujemy w przyszłym roku szkolnym.