• Mały Samorząd Uczniowski

Mały Samorząd Uczniowski

Mały Samorząd Uczniowski rozpoczął działalność w naszej szkole w roku szkolnym 1999/2000. Praca w nim umożliwia uczniom podejmowanie twórczych działań, stawanie się współtwórcami szkolnego życia.

Podstawowym założeniem naszego samorządu jest rozwój samorządności szkolnej zgodnej z demokratycznymi zasadami współżycia społecznego, podejmowanie działań zapewniających uczniom poczucie bezpieczeństwa, dowartościowania oraz pewności, że respektowane są ich prawa.

Staramy się zaszczepić w uczniach dbanie o dobre imię szkoły.

Na początku każdego roku szkolnego organizujemy demokratyczne wybory poprzedzone aktywną kampanią wyborczą. W trakcie kampanii kandydaci zamieszczają swoje założenia wraz ze zdjęciami na gazetce szkolnej. Prawo do głosów mają wszyscy uczniowie klas I - III i ich nauczyciele, którzy swój wybór zaznaczają na karcie wyborczej. Z kilku startujących kandydatów wybierają jednego. Po zliczeniu głosów ustalamy aktualny skład samorządu.