• ZHP

• Link do galerii

W 2007 roku w naszej szkole reaktywowano działalność Związku Harcerstwa Polskiego. Początkowo funkcjonowała 2 Gromada Zuchowa  „Słoneczna Gromada” oraz 2 Drużyna Harcerska „Iskry”.

Z czasem działalność zuchów i harcerzy zyskała tyle na popularności, że koniecznym okazało się powołanie kolejnych drużyn i gromad:

- 12 Gromada Zuchowa „Radosne Ogniki”,

- 22 Gromada Zuchowa „Wesołe Płomyki”,

- 22 Drużyna Harcerska „Krzesiwo”.

Dzięki temu w 2010 roku przy szkole rozpoczął działalność Szczep ZHP „Płomienie”. Harcerstwo na terenie miasta zaczęło obejmować coraz większą liczbę dzieci i młodzieży dając podstawę do powołania Hufca Międzyrzecz ZHP. Do dzisiaj uczniowie naszej szkoły stanowią liczną grupę członków ZHP Hufca Międzyrzecz im. Zawiszaków.

Patron szkoły- Szare Szeregi zobowiązuje, na terenie naszej Dwójki wciąż prężnie działają gromady zuchowe:

• 2 Gromada Zuchowa „Słoneczna Gromada”, opiekun phm. Hanna Barczewska,

kontakt e-mail: hanna.barczewska@sp2miedzyrzecz.net,

zbiórki odbywają się we wtorki,

• 22 Gromada Zuchowa „Wesołe Płomyki”, opiekun dh. Marta Lewańska,

kontakt e-mail: marta.lewanska@sp2miedzyrecz.net,

zbiórki odbywają się w czwartki.

Poza regularnymi zbiórkami przynależność do ZHP, to również biwaki , obozy, wyjazdy na rajdy i turnieje, festiwale oraz udział w uroczystościach.

Słoneczna gromada