• Psycholog

Podstawowym celem pracy psychologa szkolnego jest podejmowanie różnego rodzaju działań wspomagających prawidłowy rozwój psychiczny dzieci w porozumieniu z nauczycielami, rodzicami oraz instytucjami świadczącymi pomoc rodzinom.

Główne zadania obejmują:

1.  Prowadzenie działań diagnostycznych dotyczących uczniów, w tym diagnozowanie potencjalnych możliwości oraz wspieranie mocnych stron ucznia.

2. Analiza przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz negatywnego zachowania ucznia oraz określenie odpowiednich form pomocy psychologiczno - pedagogicznej.

3.  Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy uczniom, nauczycielom i rodzicom.

4.  Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy wychowawczej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym.

5.  Wspieranie wychowawców klas oraz zespołów wychowawczych w działaniach wynikających z programu wychowawczego i profilaktycznego szkoły.

6.  Oddziaływania terapeutyczne wobec uczniów z zaburzeniami emocjonalno - motywacyjnymi.

7.  Kształtowanie u uczniów pozytywnego obrazu własnej osoby i prawidłowego funkcjonowania społecznego.

8.  Wdrażanie działań z zakresu profilaktyki i bezpieczeństwa.