• Mamy 2 miejsce!

• 26 kwietnia 2023 r. nasze pierwszaki zajęły II miejsce w XXIII edycji turnieju piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” , kat U8, etap powiatowy.

W skład drużyny weszli:

z kl.1a: Maksymilian Belau, Fabian Jurek

z kl.1b: Marcin Bandura, Maja Pyrcz, Franciszek Zeszutek, Maksymilian Ziarkowski

z kl.1c: Marceli Chrabański, Marcin Flont

Gratulujemy sukcesu!

• Mamy laureata i finalistę!

• Z wielką dumą i radością zawiadamiamy o ogromnych sukcesach naszych uczniów w finale wojewódzkim Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Otóż, uczeń klasy 8b Nikodem Zwierzyk otrzymał w nim tytuł laureata, a uczeń klasy 6a Igor Dembowy uzyskał tytuł finalisty! Serdecznie gratulujemy obu chłopcom tak wielkiego sukcesu! Jesteśmy z Was bardzo dumni! Gratulujemy też pani Agnieszce Juszczak, która pomagała uczniom w przygotowaniach do konkursu.

• Sukces!

• Adrian Robak z klasy 4 c zajął 2. miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tym samym awansował do Turnieju Wojewódzkiego.

Gratulujemy!

• Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - recytacja

• Dziś odbył się w Trzcielu etap powiatowy Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii RECYTACJA.

Laureatami, którzy jednocześnie otrzymali nominację do finału wojewódzkiego, zostali:

Alicja Ciesielczyk-Olanin

Alan Nowak

Antonina Zamorska

Wyróżnienie otrzymała Hanna Łuka.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w finale!

• Międzyrzecki Festiwal Sztuki

• Dziś uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się podczas Międzyrzeckiego Festiwalu Sztuki, który odbył się w Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Międzyrzecz . Trzeba przyznać, że nasza reprezentacja skradła serca widowni, a owacjom nie było końca! Dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie .

Na scenie wystąpili:

w części poświęconej Wisławie Szymborskiej:

- "Nic dwa razy się nie zdarza" (wyk. sanah) zaśpiewały: Urszula Malinowska, Lena Gągała, Liwia Gągała, Klara Pakuła, Hanna Okupniak, Maria Bojarek, Alicja Toczyńska, Maja Pyrcz,

- wiersze recytowali: Nikodem Zwierzyk, Urszula Malinowska, Jagoda Drabina,

w części poświęconej Aleksandrowi Fredrze:

- fragment "Zemsty" przeczytała Zuzanna Strzemiecka,

- utwór "Paweł i Gaweł" recytowała Alicja Ciesielczyk-Olanin,

w części poświęconej twórczości własnej oraz innych poetów:

- fragment napisanej przez siebie książki przeczytała Lena Zaborowicz,

- opublikowany w antologii pokonkursowej wiersz przeczytała Julia Matuszewska,

- wiersze poetów recytowali Leon Ksiądz i Pola Żak.

Dziękujemy naszym uczniom, że zechcieli podzielić się swoimi pasjami i talentami. Byliście niesamowici!

Jesteśmy z Was dumni!

• Słodki czwartek dla Seweryna

• Z całego serca dziękujemy wszystkim za udział w konkursie wielkanocnym i przygotowanie tak wspaniałych wypieków, które sprzedały się co do okruszka! Dochód w całości przekazujemy na pomoc naszemu Sewerynkowi.

• Wieczorek poetycki

• 21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Poezji, a kilka dni później bibliotece szkolnej odbył się wieczorek poetycki zorganizowany przez panie Aleksandrę Bielę i Małgorzatę Szeremet.

Podczas tego wyjątkowego spotkania  uczniowie klas 4-8 zaprezentowali wiersze oraz fragmenty prozy. Było to prawdziwe święto słowa, a przy tym okazja do rozmów w miłej atmosferze - przy herbacie i pysznym domowym cieście.

Dziękujemy wszystkim recytatorom:

Zuzannie Strzemieckiej, Antoninie Zamorskiej, Urszuli Malinowskiej, Alanowi Nowakowi, Natalii Wejner, Martynie Zygmuntowskiej, Marcjannie Solarewicz, Małgorzacie Rodziewicz, Nikodemowi Zwierzykowi oraz Jagodzie Drabinie.

Ogromne podziękowania kierujemy również w stronę Liwii Gągały, która uświetniła ten wieczór piękną grą na skrzypcach.

Dziękujemy również za przybycie wszystkim gościom - wyjątkowe występy obejrzeli najbliżsi naszych uczniów oraz pani pedagog Aleksandra Mucha i pani wicedyrektor Izabela Banaszak.

Cieszymy się, że mogliśmy spędzić dziś wspólnie tych kilka chwil - oby zdarzały się jak najczęściej! ❤️

• Wyniki konkursu

• Ogłoszono wyniki VIII edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Szczecinie. Nagrody zostały wręczone Naszą szkołę reprezentowało 27 uczniów klas II i III.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności Lenie Zaborowicz z klasy 3b oraz Janowi Kuligowi z klasy 3c, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów,

• Wielkanocne warsztaty 2c

• Pani Paulina Ciesielczyk-Olanin zaprosiła klasę 2c na warsztaty wielkanocne. Opowiedziała o symbolach wielkanocnych, pokazała dzieciom króliczki, opowiedziała, jak nimi się opiekować, wykonaliśmy piramidę żywieniową królików oraz wykonaliśmy króliki ze skarpety i ryżu. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.