• Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca 2024 roku Kącik Twórczy wybrał się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz, by wziąć udział w czytaniu Tolkiena. Wspólnie przeczytaliśmy fragment "Hobbita" i uczestniczyliśmy w bardzo inspirującej rozmowie. Dziękujemy!

• Tydzień Poezji

Kolejny dzień z poezją w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz z Międzyrzeckim Salonik Literackim 🌷. Tym razem wysłuchaliśmy wykładu pani Marii Marciniak na temat poetek starożytnych - fragmenty tekstów miała przyjemność przeczytać (a my mieliśmy przyjemność wysłuchać 🙂) Zuzanna Strzemiecka z naszego Kącika Twórczego.

• Tydzień Poezji - różne barwy poezji

Kolejne poetyckie spotkanie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz z Dyskusyjnym Klubem Książki i Międzyrzeckim Salonikiem Literackim ❤️. Tym razem były to różne barwy poezji.
            Ponownie reprezentował nas Kącik Twórczy - wokalistki Liwia Gągała i Wiktoria Staszak zaśpiewały utwór "Sen we śnie", Zuzanna Strzemiecka wyrecytowała wiersz Wisławy Szymborskiej, Blanka Kaleta i Magdalena Krupa pochyliły się nad poetyckimi rozważaniami dotyczącymi procesu twórczego, zaś Liwia i Zuzia przeczytały teksty swojego autorstwa. ❤️

• KONKURS !!!

• Zbliżają się Święta Wielkanocne - czas zrobić coś dobrego! Już od lat wspólnie sprawiamy, że to stwierdzenie w okresie przedświątecznym nabiera podwójnego znaczenia.

Świąteczne przysmaki przygotowane przez uczestników konkursu zawsze trafiają na licytacje lub do sprzedaży - by czynić dobro.

W tym roku - dzięki inicjatywie Rady Rodziców - pomagamy Pani Magdzie, która od lat współtworzy naszą społeczność szkolną. Dochód ze sprzedaży konkursowych pyszności w całości zostanie przekazany na pomoc w walce z chorobą.

Zwycięzcą konkursu zostanie natomiast - już tradycyjnie - osoba, która uzyska największą liczbę reakcji pod zdjęciem swojego deseru (nie będą liczone reakcje uzyskane pod udostępnieniami). Zdjęcia wykonają organizatorki konkursu.

Głosowanie rozpocznie się w czwartek 21.03.2024 roku, a zakończy w piątek o 18.00.

Nagrody zostaną rozdane przed przerwą wiosenną.

Zapraszamy do udziału!

• Wiosna jest poezją!

• Odliczamy dni do PIERWSZEGO DNIA WIOSNY poetyckimi spotkaniami w Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Międzyrzecz .

Dzisiaj Kącik Twórczy - reprezentowany przez Lenę Gągałę, Olę Goc, Julkę Fronczak, Zuzię Kasprzak i Julię Bożek - pochylił się wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki oraz Międzyrzecki Salonik Literacki nad twórczością muz polskiej poezji: Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz Kazimiery Iłłakowiczówny. Wybrzmiały ciekawostki na temat poetek, ich wiersze, a całość zamknął utwór "Pocałunki" w muzycznej interpretacji sanah - wykonany przez Zuzię i Julkę.

Było niezwykle wiosennie (mimo chłodu za oknem) i inspirująco. Do zobaczenia w środę!

• Sukces naszych recytatorów

• Kolejny sukces naszych recytatorów! Ula Malinowska i Alan Nowak zostali laureatami powiatowego etapu Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE .

Wspaniale zaprezentowały się również Alicja Ciesielczyk-Olanin oraz Hanna Łuka. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

• 12.03.2024 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz odbył się etap gminny Lubuskich Konfrontacji Artystycznych.

Nominacje do kolejnego etapu otrzymali:

🌷 kat. klas I-III:
            ALICJA CIESIELCZYK-OLANIN

🌷 kat. klas IV-VI:
            ALAN NOWAK

🌷 kat. klas VII-VIII:
            URSZULA MALINOWSKA
            HANNA ŁUKA

Wyróżnienia otrzymali:
            Nikola Lemańska
            Bruno Sosnowski

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

• Szkolny Konkurs Recytatorski - klasy 4-8

• Dziś odbył się etap szkolny Konkursu Recytatorskiego (Lubuskie Konfrontacje Artystyczne), w którym wzięli udział uczniowie klas 4-8.

Jury w składzie: p. Hanna Barczewska oraz p. Maria Siuta wyłoniło laureatów, którzy otrzymali nominację do etapu gminnego. I tak oto reprezentować nas będą:

- Bruno Sosnowski, Aleksander Czajkowski, Nikola Lemańska, Alan Nowak (klasy 4-6),

- Urszula Malinowska, Emilia Pawłowska, Hanna Łuka, Zuzanna Strzemiecka (klasy 7-8).

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

• Konkurs Recytatorski - klasy I-III

• Konkurs Recytatorski - etap szkolny już za nami! Poziom niezwykle wysoki. Wystąpiło 24 recytatorów z klas I-III.

W Jury zasiadły dwie panie, nauczycielki języka polskiego - p. Izabela Banaszak i p. Aleksandra Biela. Wyróżnienia otrzymali: Ostaszewska Zofia, Karatysz Kornel, Wilk Maksym, Ziętek Magdalena, Leśniak Maja, Tyliszczak Ewa, Strzelczyk Helena, Gądek Jan, Wdowicka Lena. Nominację do Lubuskich Konfrontacji Artystycznych otrzymały cztery recytatorki: Karolina Staszyńska, Pola Żak, Milana Rahimova i Alicja Ciesielczyk-Olanin. Będą reprezentowały szkołę w etapie gminnym w dniu 12 marca w Bibliotece Publicznej w Międzyrzeczu. Trzymamy za Was kciuki!

• Lekcje plastyki ... nie ma nudy.

• Duża pracownia, wygodne stoły pozwalają na swobodne tworzenie.Ważna jest dobra, miła atmosfera na lekcji, bo to wpływa na komfort pracy i ciekawe plastyczne realizacje. Na zdjęciach widzimy realizację tematu ŻYWIOŁY-ogień i woda.Uczniom temat bardzo się spodobał, a narzędzia, jakich użyli - wałki, gąbka, tkanina pozwoliły na swobodną plastyczną zabawę... Oj, działo się. Prace prezentowane są na szkolnych korytarzach.